Кюретаж и забременяване след това - тема 88

  • 18 764
  • 729
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 1 014
Аз доста се усъмних за прегледа, защото ме гледа с коремен в 4г.с. и 2 дни.... какво е видял, вече не знам. То въобще възможно ли е да се види нещо? Уж ми показа някакви неща и уж и аз видях ама...

# 601
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Ауу, посмали манго… абсурд 4+2 да се видят сакове освен ако О не ти е на 5-10 ден от МЦ. Аз въобще не бях разбрала че иде реч за толкова рано, иначе досега да сме те “успокоили”. И 5гс е рано още, чак 6гс има шанс да се види ясно и евентуален пулс.

# 602
  • Мнения: 5 053
Да,абсурд през корема да видят нещо,камо ли два сака...
Но щом си имала + тест явно е имала някаква бременност,но биохимична ли йнказват,не знам..

# 603
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Чакай бе, Ян, не я диагностицирай така с БХ, нищо не се знае още!

# 604
  • Мнения: 1 014
И мен това ме притеснява.. Моля се да не е това, разбира се. Ще полудея.. Може би това зацапване си е било индикация.. кой знае.

# 605
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
БХ се случва до 3-4 дни след очакваната дата за МЦ. Хайде по-спокойно, при ЧХГ над 550 не може да се говори за БХ, там достигнатият максимум често е под 100.

Второ ЧХГ след 48 часа, прогестерон и втори преглед след няколко дни ще покажат как се движи бременността. Дотогава всичко са свободни съчинения. Особено като нямаме и точна дата на О.

# 606
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Абе ти като каза тогава тест и след няколко дни близнаци и на мен ми стана странно как са ги видели. При мен в 6та с предната бременност се вися само сакчето. То ся верно, че и моята овулация е късна, ама чак 4та... Мен ми се струва нормално да видят нищо сега, така че спокойно. Кървенето спря ли?

# 607
  • Мнения: 1 014
Днес вече няма зацапване, слава богу. Обаче вече със сигурност си имам едно на ум за държавните болници в провинцията.. Аз тогава така се притесних, даже на път към болницата бях отписала работата и даже си викам за какво да ходя, какво ще видят и тоя като ми вика даже виждам 2 и вече не знаех къде се намирам. За справка, казваше се Георгиев.

# 608
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
В Кърджали кадърните са малко - Йорданова и Дзивков…

# 609
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Оф то и аз така и двата пъти като отивах с кървене си виках "край, свърши", а то реално като свърши наистина изобщо нямаше кървене. Аз в четвъртък съм на преглед и направо козинката ми настръхва, все имам чувството че нещо гадно ще чуя. Я ми обяснете между другото защо като съм в 15 седмица, съм в 16-та? Отдолу ми пише 15 weeks, отгоре 16. Айде то сега е 15+2 пак мога да разбера, ама на 15 точно да пише 16 горе не го разбирам. Малко ми е като бабите дето ги питаш на колко години са и те ти казват "на 88, ама карам 89та и по-догодина ще съм на 90"

# 610
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Ми как си боиш годините?
Като навършиш 30 почваш 31-ва, нали? Така се броят и седмиците. В 15+2 караш 16-та седмица, като станат 15+7 реално правиш 16+0.

П.п. Ако така ти е сложно, помисли детето през първата година на годинка ли е Simple Smile

# 611
  • Варна
  • Мнения: 3 264
Най-вече не разбирам защо 15 +0 е 16 Grinning

# 612
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 703
Къде ти го пише?

# 613
  • Мнения: 2 524
НямаСмисъл, 4г5г не е без значение. Хубаво е да следиш нещата докато се уверите че не прави поразии.
Иначе е важно да следиш и прогрестерон, точно зарази кървене в начална бременност.
Може да си пуснеш чхг и да видиш как се вдига. Има си индикатор по седмици колко трябва да е и можеш да проследиш нормите.
Дано всичко е наред, а ако са две бебета е още по-голямо чудо и късмет!

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 18:15 от Jessito 🍀🍀

# 614
  • Мнения: 967
Няма Смисъл, а бе какви са тия мамини сладки, дето преглеждат в 4-5 г.с. с коремен ехограф. Да си наврат дипломите няма да казвам къде...... Че и два сака видял..... Пожелавам ти всичко да е наред, два, един, важното е да е наред. Изчакай ЧХГ да стигне поне 1000 и пак отиди на преглед. Задължително с ЧХГ се пуска и прогестерон.

Общи условия

Активация на акаунт