Кюретаж и забременяване след това - тема 88

  • 18 731
  • 729
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 5 036
И аз съм в потрес. Аз в 4гс още не си правех тест,тези лекари вече виждат бременност. Ужас...дано не са дали празни надежди.
Аз затова съм си казала , че ще ходя към 6-7гс чак, за да е сигурно.

# 616
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
За тези дето им трябва терапия 6-7гс е безкрайно късно за съжаление…

# 617
  • Мнения: 1 010
Е моят преглед беше насочен за след 10 дневно закъснение, просто имаше форсмажорни ситуации хаха. Сега съм се психирала с това ЧХГ.. Малко ли е, не е ли..

# 618
  • Мнения: 1 804
Е моят преглед беше насочен за след 10 дневно закъснение, просто имаше форсмажорни ситуации хаха. Сега съм се психирала с това ЧХГ.. Малко ли е, не е ли..
Колко дни е закъснението? Извинявай ако си казвала вече.. Проследи ЧХГ дали се удвоява на 48ч. Само една стойност не носи много информация.
Също имаш ли снимка от първия преглед? Стана ми любопитно.

# 619
  • Мнения: 1 010
Тоя моя цикъл какъвто е точен.. Да речем 7 или 8 дни. Референтните стойности започват от 270 и стигат до 7000.
А за снимката.. ще я кача утре 😂

редактирам се: при мен нещата не са добре... след ужасни болки днес, прокървях... и отивам в спешното на Майчин дом. Такъв ми бил късмета...явно.

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 14:13 от НямаСмисъл

# 620
  • Мнения: 55
Здравейте, мили момичета! Бременна съм в 5 г.с + 5 дни.
Имам загуба през 2018 г. в 30 седмица. След няколко изследвания ми откриха PAI 4G/4G и MTFHR.
Имам назначена терапия фраксипарин 0,4 от положителен тест и аспирин през вечер. Пия и метилирани форми на фолиева киселина и б12.
Днес бях на първи преглед за установяване на бременността.
При аменорея от 5+3, ембрионът отговаря на 5+5 - това добре.
Ето и нещата, които ме тревожат:
- изписаха ми и дуфастон, чета, че не е добре да се пие при тромбофилия.Попитах доктора, той ми каза, че нямало проблем...ама аз да си преценя...
- пусна да чуем сърдечен ритъм... 148 уд./мин - на момента, дори не осъзнах, какво става, че да попитам.Гледах стойностите в интернет и ми се виждат много високи тези 148..
Ѝ последно ме извика на преглед чак на 01.03.
Струва ми се много време, особено в моето положение.
Като цяло се връщам по-притеснена, отколкото отидох. Надявам се на мнения и съвети.
Може би звуча мнителна, но след предишния ми опит мисля, че е нормално.

# 621
  • Мнения: 384
Здравейте, по стечение на обстоятелствата ми се наложи абразио в 6 г.с. Останах една вечер след манипулацията, като в болницата ми вляха антибиотик венозно. Но при изписването не ми дадоха да пия нищо вкъщи. Нормално ли е се питам? Чета, че някои имат изписан по 5 дни антибиотик вкъщи. Дали да си искам и аз?

# 622
  • Мнения: 960
Няма Смисъл, пиши как си? Какво стана?  Flushed
I am, първо честито и до успешен финал. Каква причина ви дадоха за аборта? 30 г.с. е изключително късна седмица, а тромбофилията удря предимно в ранни седмици, д-р Калчев казва, че най-късно до 10-та, по-натам се търсят други причини. Синдроми, цервикална недостатъчност, бактерии. Пускали си сте Фертилити или Фемофлор за откриване на бактерии в матката? За предпочитане е да се пие / поставя Утрогестан, но за да ви изпише прогестерон, първо трябва да се сте го изследвали и да знаете какви са му стойностите. Пулсът мисля, че е нормален, даже се учудвам, че толкова рано сте го чули. СЪВЕТ от мен: Намери си още един доктор и си ходи на прегледи поне веднъж на 2 седмици.
Мира, аз бях три дни в болница и после още 5 дни си го допивах вкъщи, но моят аборт беше в 18 г.с. ,за късна седмица уж се презастраховат. Питайте доктора, по принцип започнат антибиотик би трябвало да се довърши. Иначе няма смисъл за един ден.

# 623
  • София
  • Мнения: 11 779
Здравейте, по стечение на обстоятелствата ми се наложи абразио в 6 г.с. Останах една вечер след манипулацията, като в болницата ми вляха антибиотик венозно. Но при изписването не ми дадоха да пия нищо вкъщи. Нормално ли е се питам? Чета, че някои имат изписан по 5 дни антибиотик вкъщи. Дали да си искам и аз?

да, нормално е , на последния и аз бях така.

Няма смисъл, съжалявам много.

I am and I will be Честито и до финал! Всичко звучи ок, можеш да замениш дуфастон с утрогестан.

# 624
  • Мнения: 384
Благодаря ви! Малко ми е по-спокойно. Питах при изписването дали нещо трябва да пия, казаха, че не. Но ако трябва ще настоявам за нещо.
Иначе аз реално бях с много ниско ЧХГ 300 и чистенето беше започнало от самосебе си, но заради съмнения за извънматочна направихме абразио. Ще следя за температура все пак. След 7 дни съм на преглед. Дано всичко в наред.

# 625
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
Здравейте, мили момичета! Бременна съм в 5 г.с + 5 дни.
Имам загуба през 2018 г. в 30 седмица. След няколко изследвания ми откриха PAI 4G/4G и MTFHR.
Имам назначена терапия фраксипарин 0,4 от положителен тест и аспирин през вечер. Пия и метилирани форми на фолиева киселина и б12.
Днес бях на първи преглед за установяване на бременността.
При аменорея от 5+3, ембрионът отговаря на 5+5 - това добре.
Ето и нещата, които ме тревожат:
- изписаха ми и дуфастон, чета, че не е добре да се пие при тромбофилия.Попитах доктора, той ми каза, че нямало проблем...ама аз да си преценя...
- пусна да чуем сърдечен ритъм... 148 уд./мин - на момента, дори не осъзнах, какво става, че да попитам.Гледах стойностите в интернет и ми се виждат много високи тези 148..
Ѝ последно ме извика на преглед чак на 01.03.
Струва ми се много време, особено в моето положение.
Като цяло се връщам по-притеснена, отколкото отидох. Надявам се на мнения и съвети.
Може би звуча мнителна, но след предишния ми опит мисля, че е нормално.


Аз съм с тези мутации, аспиринът е излишен, може да причини отлепване. Нх всеки ден се слага при дефектна фибринолиза, аспиринът просто няма отношение към нея.

# 626
  • Мнения: 5 036
I am and I will be, в никакъв случай дуфастон. При тромбофилия само утрогестан се ползва и то вагинално по възможност

# 627
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 490
Най-добре циклогест, по-добър е от утрогестан, поставя се или вагинално или ректално.

# 628
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Здравейте, мили момичета! Бременна съм в 5 г.с + 5 дни.
Имам загуба през 2018 г. в 30 седмица. След няколко изследвания ми откриха PAI 4G/4G и MTFHR.
Имам назначена терапия фраксипарин 0,4 от положителен тест и аспирин през вечер. Пия и метилирани форми на фолиева киселина и б12.
Днес бях на първи преглед за установяване на бременността.
При аменорея от 5+3, ембрионът отговаря на 5+5 - това добре.
Ето и нещата, които ме тревожат:
- изписаха ми и дуфастон, чета, че не е добре да се пие при тромбофилия.Попитах доктора, той ми каза, че нямало проблем...ама аз да си преценя...
- пусна да чуем сърдечен ритъм... 148 уд./мин - на момента, дори не осъзнах, какво става, че да попитам.Гледах стойностите в интернет и ми се виждат много високи тези 148..
Ѝ последно ме извика на преглед чак на 01.03.
Струва ми се много време, особено в моето положение.
Като цяло се връщам по-притеснена, отколкото отидох. Надявам се на мнения и съвети.
Може би звуча мнителна, но след предишния ми опит мисля, че е нормално.


Аз съм с тези мутации, аспиринът е излишен, може да причини отлепване. Нх всеки ден се слага при дефектна фибринолиза, аспиринът просто няма отношение към нея.
На мен и аспирин ми е изписан, че и всеки ден. Аз нещо съм недочела и съм разбрала, че от + тест го спирам и минавам на НМХ, пък то и двете трябвало уж. Така и не го пия и все се питам дали не правя грешка. В 11г.с уж ми бяха много добре изследванията, но не съм пускала оттогава.

# 629
  • Мнения: 55
Няма Смисъл, пиши как си? Какво стана?  Flushed
I am, първо честито и до успешен финал. Каква причина ви дадоха за аборта? 30 г.с. е изключително късна седмица, а тромбофилията удря предимно в ранни седмици, д-р Калчев казва, че най-късно до 10-та, по-натам се търсят други причини. Синдроми, цервикална недостатъчност, бактерии. Пускали си сте Фертилити или Фемофлор за откриване на бактерии в матката? За предпочитане е да се пие / поставя Утрогестан, но за да ви изпише прогестерон, първо трябва да се сте го изследвали и да знаете какви са му стойностите. Пулсът мисля, че е нормален, даже се учудвам, че толкова рано сте го чули. СЪВЕТ от мен: Намери си още един доктор и си ходи на прегледи поне веднъж на 2 седмици.
Мира, аз бях три дни в болница и после още 5 дни си го допивах вкъщи, но моят аборт беше в 18 г.с. ,за късна седмица уж се презастраховат. Питайте доктора, по принцип започнат антибиотик би трябвало да се довърши. Иначе няма смисъл за един ден.

 Oт всичко, което изследвах излезе само тромбофилията. Бебето нямаше никакви аномалии. Не са достигали до него достатъчно хранителни вещества, кръвта ми е била сгъстена заради тромбофилията и в 30 седмица тежеше 750 гр.  Относно прогестерона, не съм го изследвала.  Колкото повече чета и за дуфастона и за утрогестана, съвсем се обърквам. Бихте ли ми препоръчали някой, при който да отида за друго мнение.
Чета и това, че прогестерона само забавя процеса до смъртта на плода, защото в ранна седмица ако не са наред нещата, няма как да го спре.
Тъкмо си бях спокойна, че този път съм подготвена, бия си инджекциите и пак се появи нещо, което да ме разклати.

Общи условия

Активация на акаунт