Кюретаж и забременяване след това - тема 88

  • 18 729
  • 729
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 5 035
Съжалявам,аз също писах за биохимична.....
Но според мен си си за нмх терапия, не е лошо да идеш на хематолог. Може при Паскалева, Минкова в Токуда или Лисичков. Те са най търсените за при бременност.

# 646
  • Мнения: 1 009
Ще отида, но не мисля, че в случая се получи заради липсата на терапия... По скоро си мисля, че тялото ми още не беше напълно готово. Но вече официално минаха 6 месеца от случката и нещата почват да се случват.. та, може би има причина да дават такива срокове Simple Smile

# 647
  • Мнения: 513
Аз съм при Шикова от 7 години. Мисля, че е добър специалист и много загрижен и добър човек. На моменти може би се презастрахова малко, но със сигурност е в полза на майката/бебето.

хаха, да очевидно няма проблем със забременяването, има със задържането Grinning
Притеснения нямам, че ще стане, просто тия извратени шегички на съдбата...
Между другото, лекарката от спешното (вече сме си дружки с нея) ми препоръча хематолог - Хаджиев от Александровска и доктор за проследяване - Ирена Шикова от МД.
Някой има ли отзиви от двете лица?

# 648
  • Мнения: 101
Няма смисъл, много съжалявам. Пожелавам ти успех следващия път.

# 649
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 604
Поне е Биохимигична не кюретаж.  Следващият път

# 650
  • София
  • Мнения: 5 498
хаха, да очевидно няма проблем със забременяването, има със задържането Grinning
Притеснения нямам, че ще стане, просто тия извратени шегички на съдбата...
Между другото, лекарката от спешното (вече сме си дружки с нея) ми препоръча хематолог - Хаджиев от Александровска и доктор за проследяване - Ирена Шикова от МД.
Някой има ли отзиви от двете лица?
Ех съжалявам!
Аз само да ти кажа,че забременях в месеца след биохимичната със сина ми 😉
С дебела втора черта и тлъсто ЧХГ.
 За Шикова не мога да ти кажа,аз обиколих много лекари и още не мога да кажа,че окончателно съм решила при кого ще се следя.
За д-р Колева от Токуда и д-р Кръстев от Надежда засега клоня.
Д-р Чучумишев също,ама пък ми се иска и болница да има на разположение ,че при мен е бая тегаво положението.За хематолог ми се иска при Паскалева.
А ти защо се отказа от Хранов?

# 651
  • София
  • Мнения: 11 779
Няма смисъл, съжалявам за БХ. От мен съвет добъф лекар да ти състави план за действие преди забременяване. Аз с успешната ми бременност бях на дуфастон +АП от след овулация, (имах кюретаж + БХ преди това). Трябва си и яко пазене, избягване и на пътуване, секс. Но шпа за да се успокоява матката. С малко усилия и ще стане

# 652
  • Мнения: 1 009
Бъбълче и мен това ми казаха за след Бх, че чудото ставало по-лесно 🤞
Иначе не съм се отказала на 100% от Хранов, но момичето в спешното ми каза, че откакто имал здравословни проблеми, не бил.. как да се изразя, така отдаден.. И аз така го усещам, че нещо не му се занимава. Тя ме ми препоръча Сергей Славов - той бил се занимавал само с бременни и Шикова.. И аз май на нея се спрях. Друго е като е жена, доста повече влизат в положение.. Та, не пречи да има 2 мнения.
Маце, благодаря за насоките. Както се досещаш, ще съм доста предпазлива, така или иначе. 😁

# 653
  • София
  • Мнения: 5 498
Сергей Славов ми беше втория опериращ на секциото.Такова невероятно спокойствие ми вдъхна,че не мога да ти опиша!
Шикова като чета в супердок май не се занимава много с бременни.
 Моята неуспешна бременност я следи жена,и не знам подсъзнателно ли е,но имам предпочитания да е мъж.Така се случи,че с успешната ме следяха само мъже.Сигридов,д-р Ташков,д-р Христов от Надежда буквално ми спаси детето и накрая родих при професор Николов в Майчин дом.

# 654
  • Мнения: 1 009
Аз също четох само хубави неща за Славов и ще помисля над думите ти! Ще видя дали мога да се видя и с него и ако се харесваме взаимно би било прекрасно 🙂

# 655
  • София
  • Мнения: 5 498
Масово НЕ им се занимава с патологична бременност ,а пише,че им е в сферата на интерес 😣  По-лесно им е една лесна бременност да си хванат и да им е мирна главата.
Моля те,сподели после впечатления от д-р Славов,той мисля че и в клиниката на Марков преглежда.

# 656
  • София
  • Мнения: 7 507
Ех, Няма смисъл, хайде стискам палци следващия път да стане всичко точно. И аз имах БХ преди успешната ми бременност. И наистина, намери добър АГ отсега, да направите план.

# 657
  • Мнения: 424
Наскоро си писах с една жена, която е с тромбофилия и се е слядяла при доктор Славов. Беше сууупер доволна, изказа се много ласкаво и за проследяването на бременността, и за раждането. Чувала съм страхотни неща и за доктор Ибрям, отново МД, той е и специалист по ФМ, но следи бременности и изражда също. Роднина ми е препоръчвала и доктор Дяволов, също МД.

Успех!

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 09:18 от nat92

# 658
  • Варна
  • Мнения: 3 254
Момичета, трябва ли да ме притеснява силна активност в корема ми? Тая сутрин в 5 го усетих , поспах малко и в 7: 15 така ме метна, че ме събуди и не мога да заспя. Чак ходих на разходка из квартала уж да го успокоя - никакъв ефект. Малко упражнения правих, люшкам се, никакъв ефект. Нормално ли е  вече час и половина да не спира грам?

# 659
  • Мнения: 2 161
Защо не отскочиш до някои кабинет да те видят? Не би трябвало да е някакъв проблем, но щом е твърде необичайно иди да го проверят.
Момичета, трябва ли да ме притеснява силна активност в корема ми? Тая сутрин в 5 го усетих , поспах малко и в 7: 15 така ме метна, че ме събуди и не мога да заспя. Чак ходих на разходка из квартала уж да го успокоя - никакъв ефект. Малко упражнения правих, люшкам се, никакъв ефект. Нормално ли е  вече час и половина да не спира грам?

Общи условия

Активация на акаунт