Кюретаж и забременяване след това - тема 88

  • 18 757
  • 729
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 5 520
Момичета, трябва ли да ме притеснява силна активност в корема ми? Тая сутрин в 5 го усетих , поспах малко и в 7: 15 така ме метна, че ме събуди и не мога да заспя. Чак ходих на разходка из квартала уж да го успокоя - никакъв ефект. Малко упражнения правих, люшкам се, никакъв ефект. Нормално ли е  вече час и половина да не спира грам?
Пораства човечето и почваш да го усещаш повече.
Да си пила/яла нещо ,което да го енергизира?

# 661
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Ами не знам, снощи ядох леща и салата. Ама как може толкова малко същество да не се спре с часове? Имам ли повод за притеснение според вас или пак изперквам излишно? Успях да заспя за 30тина мин и сега като се събудих пак почна.

# 662
  • Мнения: 1 804
Коя седмица си Диди?
Моят човек ме спукваше отвътре. Имах чувството че всеки момент ще излезе през корема, понякога. Това между 25-30 гс, когато имаше място. И сега (на почти годинка) продължава да е толкова активен 😬.

# 663
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Ми много рано ми се струва, по ехограф 16+4 се видя в четвъртък.

# 664
  • Мнения: 1 804
Ми много рано ми се струва, по ехограф 16+4 се видя в четвъртък.

Да, рано е наистина. Изключи ли възможността да са газове или друго стомашно неразположение? Според мен иди в спешния на МД и кажи че имаш болки. Няма да ти обърнат внимание, ако им кажеш че много шава.

# 665
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Ами много е различно от бълбукане на черва и е само от едната страна. Права си че сигурно ще стана за смях ако отида и им кажа, че съм там в събота в спешното щото бебето мърда..

# 666
  • София
  • Мнения: 5 520
Ох аз не мога да си представя да се усеща в 16 г.с толкова отчетливо ,моето дете го усетих чак в 20 г.с и то беше едно лекичко тупване.
Диди не се шашкай,вероятно червата ти се бунтуват повече,наистина не смятам,че имаш основания за притеснения.
Усещания ти първа ще имаш ,ти имаш една успешна бременност ,знаеш как е.
Притеснително е ако имаш често стягания на корема,ако имаш болка,кървене,ако бебето НЕ се движи.
Полегни малко ,успокой се и ти и бебето ще се кротне,ако изобщо усещанията са ти от него.Не тичай по спешни кабинети в събота,още повече недей да казваш,че имаш болки,ако нямаш само за да те прегледат.
Ако трябва отиди в понеделник и обясни на лекаря,който те следи притесненията си.
Твърде рано е за толкова интензивно движение,поне по моите бременности съдя,аз ги усетих доста късно ,я си бях със задна плацента.

# 667
  • Мнения: 1 014
Да не са контракции?

# 668
  • Варна
  • Мнения: 3 261
Не, нямам контракции, даже бях на дълга разходка сега без да ме стегне нито веднъж. Единственото, в което съм сигурна на 200% е че не бяха черва. Като слязохме към Морската престана. Ама сега, сещате се, почва обратното притеснение 😀 той и ММ в един момент вече вика "давай да те водя", ама.. Не отидох.

# 669
  • Мнения: 606
Здравейте, не съм се включвала до сега, но ви следя от доста време.

Почти бях сигурна, че той е виновникът за миседа. На фона на тромбофилията в никакъв случай не исках да приемам прогестерон през устата.


Това защо, как влияе със тромбофилия?

# 670
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 644
Прогестеронът сгъстява кръвта. При тромбофилия се увеличава този ефект. Но в комбинация с кръворазреждаща терапия не е проблем. Аз приемах дози от 800мг прогестерон (циклогест) на ден до 14г.с. заедно с ежедневни инжекции клексан 0,4. После продължих с клексана до края.

# 671
  • Sofia
  • Мнения: 6 130
Здравейте, не съм се включвала до сега, но ви следя от доста време.

Почти бях сигурна, че той е виновникът за миседа. На фона на тромбофилията в никакъв случай не исках да приемам прогестерон през устата.
Това защо, как влияе със тромбофилия?
Тромбофилия означава генетична предразположеност към повишено кръвосъсирване и съответно образуване на тромби. С възрастта рискът тя да се отключи се повишава (тогава бях на 39г). Както е написала АА, прогестеронът (особено приеман през устата) допълнително сгъстява кръвта.

Тогава не знаех за тромбофилията. Предписаха ми Дуфастон (не съм имала кървене или каквито и да било оплаквания) и седмица по-късно прокървих и на следващия преглед се установи мисед.
Но тъй като тогава не знаех, че съм с тромбофилия, не бях и на кръворазреждаща терапия с НМХ. Според двама от лекарите е възможно заради Дуфастона в комбинация с тромбофилията да съм направила микротромбчета и притокът на кръв към ембриончето да е бил нарушен.

Разбира се, това е недоказуемо и не изключвам и генетична грешка.
При мен с неуспешната ми бременност в 5 г.с. ЧХГ ми беше над 11 000 и развих хипертиреоидизъм (ТСХ почти на 0 и ФТ4 и ФТ3 над горна граница). С успешните ми бременности (3 на брой) в тази г.с. ЧХГ не е било по-високо от 3 000 и съответно ТСХ в норма. Четох някъде, че двата хормона са свързани - в смисъл, че много  високото ЧХГ, може да доведе до сриване на ТСХ. А и на този фон като добавим и още един синтетичен хормон (Дуфастон), знам ли какво се случи...

Но това са разликите с успишните ми бременности - Дуфастона, много високото ЧХГ и хипертиреоидизъм (при положение, че аз по принцип съм с хипофункция на ЩЖ). Там някъде се крие обяснението, но никой не може да ми го разтълкува.

# 672
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 644
Брин, освен с хипофункция си с Хашимото, нали? Защото това не е хиперфункция, което описваш след като си с установена хипофункция, а хашитоксикоза. От разрушаването на щитовидната жлеза се освобождават големи количества тиреоиден хормон в кръвта рязко и се развива клинична картина наподобяваща хиперфункция - високо т4 и сринато ТСХ. Всъщност се потиска така хипофизата в отделянето на ТСХ. Терапията е с тиреостатици за известен период, докато се изчерпи освободеното количество тиреоиден хормон, за да не се случи прекомпенсация в последствие.
За щастие такива моменти са редки, но за съжаление при теб е съвпаднало със забременяване. При мен беше като решихме да правим опити и случайно го открих.

Корелацията между ЧХГ и ТСХ сама по себе си не е нещо типично за бременността. Но ако ТСХ се повиши без клинично изменение на фТ4, то е защото с ЧХГ са с подобна структура и с повишаването на ЧХГ организмът погрешка подава сигнал да се увеличава и ТСХ. Няма обратна връзка, едното да намалява другото.

# 673
  • Мнения: 2 137
И при мен като при Brin de muguet неуспешната бременност беше мисед без симптоми. Още от началото вървеше назад няколко дни, а си знаех кога е била овулацията. После изоставането стана седмица, чухме сърце и на следващия преглед в 8-9 г.с. беше спряло.
Като излязоха резултатите от генетичните и лъснаха няколкото мутации, лекарите предположиха, че може би е от приема на дуфастон и липсата на терапия... И ми обясниха и на мен варианта с микро тромбчетата..

След това с успешната бях на утрогестан вагинално + НМХ + аспирин.

# 674
  • Sofia
  • Мнения: 6 130
АА, три години поред изследвах ТАТ и МАТ, още преди миседа. Всеки път бяха в норма. От 2016 съм с понижена функция и се изследвам редовно и без бременност - при мен ТСХ бяга нагоре и никога не беше падало под 2. Двама ендокринолози заключиха, че съм само с обикновена хипофункция. Само Начев ми разви теория, че на ехограф се виждали някакви изменения и те подсказвали, че става въпрос за Хашимото. Ама какво е това Хашимото с ТАТ и МАТ в норма?
По време на неуспешната ми бременност ТСХ падаше главоломно и постепенно намалявах приема на Еутирокс и накрая го  спрях. След аборта бях без Еутирокс и след месец ТСХ от 0 беше скочил на 12. Според мен това сриване не беше съвпадение, ами си беше свързано с бременността. След като ТСХ ми беше скочил на 12, пак започнах с Еутирокса и до ден днешен (вече 3 години) си поддържам ТСХ между 2 и 3. Не е падало повече.

Иначе четох за частичната моларна бременност (с наличие на ембрионална структура), но там ЧХГ скача и до 100 000. Моето беше едва 11 000 и нещо. При моларна бременност се наблюдава много високо ЧХГ, хипертиреоидизъм, кървене, много силно гадене (неуспешната ми бременност беше с най-силното гадене). При частичната моларна бременност пише, че ултразвукът в първото тримесечие изглежда нормален (при мен нямаше ехографски находки и никой не ми е споменавал за моларна бременност). Но като гледам симптоматиката си задавам въпроси.

https://ohnamama.bg/bremennost/zdrave-i-bremennost/molarna-breme … eneia-otnovo-1824

Последна редакция: нд, 05 фев 2023, 16:15 от Brin de muguet

Общи условия

Активация на акаунт