Есен златолиста вън настава, ЯНУАРЧЕ в мама неуморно шава (2023) - 4

  • 30 316
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 120
Кураж момичета, пазете се колкото може и да знаете че и това ще мине!

# 16
  • Мнения: 1 976
Цоп и аз вече тук
Утре сутрин ще наваксвам да чета..

# 17
  • Мнения: 63
Дръжте се,момичета!Не остана..Дано всичко е наред при вас,а което не е към момента -да се оправи възможно най-скоро!🤗

# 18
  • Мнения: 1 976
Сега прочетох всички мнения назад.

Микаса, кураж, момиче. Много изследвания и упорито по лекари докато не се намери от къде идва този проблем. Заедно ще се справите Heart

Елиза, всяко нещо си има цена, често е висока и е нормално човек да си задава такива въпроси. Според мен тепърва ще почнете да нормализирате нещата.

Инферия, пази се, не остана много.

Серенапота, важното е, че остава малко. Щом се налага ще бъде първото бебче, 38ма седмица си е абсолютно окей, не се тревожи. Важно е и ти да бъдеш добре, защото бебчо ще има нужда от мама. Понякога по време на бременност се появяват  проблеми с жлъчката, ще оперират ли след раждането?

# 19
  • Мнения: 325
Микаса, дръж се, ти си много силна жена! Психиката е много лошо нещо. Преди да забременея бях на антидепресанти една година, сега съм доста по-добре и ги спрях, когато научих, че съм бременна. Вярвам, че с правилния лекар всичко ще мине. Но задължително се консултирайте с психолог или психиатър.

# 20
  • Мнения: 128
През какви трудни периоди минавате...и то точно сега, когато трябва да сте спокойни и да избягвате стреса!
Микаса, надявам се всичко да се нареди съвсем скоро и да остане само неприятен спомен сегашното състояние на мъжа ти. Вярвам, че това, през което минавате сега ще ви направи по-силни и сплотени!
Серенапота...не се притеснявай за раждането в по-ранна седмица. Моите момчета са родени в 35+5г.с. с тегло 2250гр и 2100гр и всичко беше наред. Не се е налагало оставане в неонатология или някакви по-специални грижи. И това беше преди 11г. Сега медицината е в пъти по-напред и ще вземат адекватни мерки - сигурна съм. Важнто е, че са го открили на време и ще си под наблюдение.

# 21
  • Мнения: 265
Сега прочетох всички мнения назад

Серенапота, важното е, че остава малко. Щом се налага ще бъде първото бебче, 38ма седмица си е абсолютно окей, не се тревожи. Важно е и ти да бъдеш добре, защото бебчо ще има нужда от мама. Понякога по време на бременност се появяват  проблеми с жлъчката, ще оперират ли след раждането?

Мерси за подкрепата, момичета...
Little Miss, в момента никой не говори за след бременността..доколкото разбирам проблемът може да е или в жлъчката, или панкреаса, или черния дроб ( или просто в хормоните)...явно няма как да изследват повече през бременността.
Иначе всяка седмица съм на монитор за следене на тоновете на бебето, предупредена съм да внимавам дали е активно...явно и самото раждане е рисково...най- малката грижа е, че ще се роди по- рано...😔 Едно безсилие и ужасни нерви...
Иначе ме предупредиха, че и рискът от преждевременно раждане е висок..на практика бебето може да тръгне да се ражда всеки момент. Радвам се, че поне наближавам 30-та седмица..дано има късмет, миличкото..

# 22
  • Мнения: 1 976
Мисля, че имаме дама в групата с проблем с жлъчката при първа бременност, ако чете и желае ,може да се включи със споделяне на информация.

# 23
  • Мнения: 718
Много неприятно Серенапота! Важното е, че са го забелязали на време и ще те следят отблизо. Вярвам и стискам палци, че всичко ще е ок накрая Flowers Four Leaf Clover

Не остана много, момичета, вече сме трети триместър. Само още малко пазене и после ще се терзаем с недоспиване, колко е изяло бебето и какъв цвят са му акитата Joy
Аз от вчера започнах да упряжнявам дишане за раждане, че нали за вагинално се готвя. Предния път, само докато засилиха контракциите и теглих една на техниките за дишане Grin Този път ще ги упражнявам, че да ги запомня и съм включила и ММ да помага, че като се панирам, да ме връща обратно, пък да видим как ще се получи.

# 24
  • Мнения: 1 293
Серенапота, аз бях с проблемна жлъчка. Имах строга диета до края, такава която се предписва при Холецистит. Прави се ехограф на жлъчка сутрин на гладно ( не знам дали си гледана) и тогава се определя степента на ситуацията. Дали имаш запушване или не, или са само кризи от камъни и тн. Не е само на баа кръвни изследвания, моите чернодробни примерно не бяха мръднали, но имах зверски кризи.
Диета се запазва и след раждането и после се преминава към лапароскопия за отстраняване.

# 25
  • Мнения: 265
Серенапота, аз бях с проблемна жлъчка. Имах строга диета до края, такава която се предписва при Холецистит. Прави се ехограф на жлъчка сутрин на гладно ( не знам дали си гледана) и тогава се определя степента на ситуацията. Дали имаш запушване или не, или са само кризи от камъни и тн. Не е само на баа кръвни изследвания, моите чернодробни примерно не бяха мръднали, но имах зверски кризи.
Диета се запазва и след раждането и после се преминава към лапароскопия за отстраняване.

Мерси за инфото nananna. Днес съвсем изпаднах в паника, защото гинеколожката вчера ми каза, че стойностите ми са 28, при опасно от 40, днес ми излязоха в приложението на медицинското досие...61.7 😔 Изчетох всичко възможно, на всички възможни езици и определено не се почувствах по- добре...след толкова нощи безсъние, тормоз с диабета и всичките там проблеми, почвам малко по малко да рухвам психически...
Прегледите на жлъчката ендокринолог ли ги прави? (в такъв случай мога да питам при следващата консултация за диабета). На мен единствено ми предписаха лекарство ( което още не действа, съдейки по ужасните сърбежи), седмичен монитор и ме предупредиха, че ще предизвикат раждането по- рано, ако бебето дотогава само не е тръгнало да се ражда...

# 26
  • Мнения: 1 293
Не Гастроентеролог това са смущения на хранителния тракт.
Ако имаш запушване наистина е много опасно и за твоя живот. Въпроса е да се види наистина има ли такова. Не бих чакала други прегледи и тн. А директно бих отишла на преглед за да установи.

# 27
  • Мнения: 1 495
Serenapotta, много ти се струпа на теб с тази бременност, но както казаха момичетата, още малко остана. Все пак си 30 г.с., с тези проблеми вероятно ще се опитат да предизвикат раждане в 36-37 г.с. когато бебето е развито, може само за дробчетата да се налага допълнително нещо. Аз понеже също имах сърбежи бях изчела къде какво има за холестазата и в повечето чужди форуми жените си ги износваха до 9тия месец, а след това не е имало проблеми нито с бебето, нито с майката. Да знаеш, че това състояние ще премине при теб още с раждането.

Елиза, всяко нещо си има цена, често е висока и е нормално човек да си задава такива въпроси. Според мен тепърва ще почнете да нормализирате нещата.
Абсолютно съм съгласна за цената само дето аз не бях готова да я платя. Никога не съм искала да заминаваме, направихме го по настояване на мъжът ми , който ме уверяваше, че там в чужбината ще сме по-щастливи. Ами за щастие не мога да говоря точно, но си имаше разбира се и положителните страни това решение. Дали тепърва нещата ще почнат да се подреждат - не мога да знам, но вярвам, че малкото човече ще ни преобърне живота и представите и вероятно както ти казваш нещата може да се наредят.

Само аз ли съм станала доста чувствителна или съм си в правото, но откакто забременях много близки ме разочароваха. Първо някоя друга приятелка, които като разбраха , че съм бременна и до ден днешен не спират да ми натякват как около мен нямало друга жена с бебе, как сме щели да скучаем, колко трудно щяло да ни бъде и си разваляме рахата. Имаме едно дете на 10г и разликата щяла да бъде голяма, пък ние сме били възрастни (40г и 39г). Баща ми казал на майка ми къде сме били тръгнали да раждаме на тия години, сетили сме се били. Майка ми не е хич очарована, само гледа да претупа там де що подарък да поизпрати, за идване беше силна, сега дърпа назад и казва - оправяйте се. Ами, че аз дори не съм те карала да идваш ?? Грам незаинтересованост, а аз обикновено не съм от хората , които обичат да говорят за себе си и да натрапват бременността си ама това като ,че ли ми се вижда прекалено? На моменти нямам на кой да звънна , че да се порадваме на така хубавото събитие?

# 28
  • Мнения: 658
Според мен всички бременни са по-чувствителни, но пък и такива коментари как да не те изнервят. Жалко че идват от най-близките. Ние също сме на тия години и досега никой не ми е заявил, че сме стари, поне не директно, ако е имало коментари зад гърба ми не са стигнали до нас. Даже хората много ни се радват, че изобщо сме се навили второ да имаме. Не трябва да им се обръща внимание, ако и доколкото можете. Не си спомням в коя чужбина сте, но вярвам че ще намерите среда и за вас и детето - на някоя детска площадка, сред съседи.

# 29
  • Мнения: 265
Serenapotta, много ти се струпа на теб с тази бременност, но както казаха момичетата, още малко остана. Все пак си 30 г.с., с тези проблеми вероятно ще се опитат да предизвикат раждане в 36-37 г.с. когато бебето е развито, може само за дробчетата да се налага допълнително нещо. Аз понеже също имах сърбежи бях изчела къде какво има за холестазата и в повечето чужди форуми жените си ги износваха до 9тия месец, а след това не е имало проблеми нито с бебето, нито с майката. Да знаеш, че това състояние ще премине при теб още с раждането.


Наясно съм, че има истории с положителен край...лошото е, че има и с негативни и никой нищо не ти гарантира...аз имам приятелка, на която бебето и се роди мъртво и за съжаление ми е трудно да бъда само по позитивна 😔
Знам, че за мен състоянието не е опасно, че ще премине след раждането,но и след едно изгубено бебе миналата година, почвам да се отчайвам, предполагам всеки позитивизъм има граници.
И аз съм ужасно емоционална в последните дни, вчера плаках при опита специалистката по диабет да обясни защо не ми се получава дупченето...вече и най- малкото нещо ме изкарва от  равновесие..
Колкото до възрастта- никога не съм разбирала коментари от този тип..няма нищо по- хубаво от това да създаваш или да се грижиш за друг живот, особено на тази възраст много малко хора биха си развалили комфорта...по- скоро е повод за гордост, отколкото за критики...
Не се впрягай, въпреки че си представям колко е тежко да го чуеш от близък..
За живота в чужбина- убедена съм, че не си напълно щастлива в чужбина, но също така че и в България винаги ще си мислиш, че вече не е твоето място...такъв е емигрантският живот...всяко нещо си има плюсове и минуси и няма как да си сигурна дали си щяла да бъдеш по- доволна от другото място...

Общи условия

Активация на акаунт