Бързи здравословни въпроси и отговори – 37

  • 21 614
  • 737
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 12 696
Внимавайте и да не се обезводни, особено след като има и температура вече. Хидратин алфа например. Но е добре да бъде прегледана от лекар.

Обаче щом нямате аптека, натриев цитрат се съдържа в Спрайт, Севън ъп, може да разредите с малко вода и да пие на малки глътки.
Не може ли ЛЛ да ви консултира по телефона?
Домашна лимонада - малко хлебна сода, угасена с изцеден лимон, евентуално мъничко сол и захар към това и вода до къмто една чаша течност. Баш натриев цитрат си е содата плюс лимона, наистина помага при гадене а малкото сол и захар добавят електролити. Нямам под ръка точната пропорция но я има из нета точно като домашна лимонада против гадене. Не е най-голямата вкусотия, но не е и чак гадна на вкус, по-сколо е блудкава и ако е за мен слагам повече лимон че е по-свежо така.

# 31
  • Мнения: 68 643
Да, хидратирам я. Овладяхме повръщането от 15:00 часа не е повръщала,  но не знам за температурата, какво мога да й дам при положение, че нямам свещички? Страх ме е да не започне пак да повръща.

Как я хидратирате..много вода трябва да пие, дори и насила..

Щом от водата не повръща, няма да повърне и нурофена.

И много!! Вода...иначе ще се отлюшне...

# 32
  • Мнения: 7 910
Преди десетина дни се тръшнах с ковид. Сега уж съм добре, но нямам никакви сили - мислех, че хашимотото е тежко, но това сега е много пъти по-зле. Ще съм благодарна на съвети как да се съвзема, че децата и колегите разчитат на мен. Тази седмица и другата ще работя от вкъщи - общо взето надигам се, бачкам половин час и лягам на дивана за десетина минути, после пак ставам - не съм особено ефективна.

# 33
  • Мнения: 47 981
Ми то най ефективно е да си почиваш.
Иначе имам книга за дихателни упражнения при/след ковид, взимай витамини, храна, чайове, на въздух и слънце ако можеш...

# 34
  • Мнения: 2 916
Преди всичко почивка, бавно става възстановяването. Дано само с ниската ефективност се разминат нещата. При мен с доста последващи ковид усложнения беше, но пак се оправя човек.
Чак след година след боледуването научих за това лекарство/добавка/ https://apteka.framar.bg/30074690/%D0%B0%D0%B1%D0%BE%D1%84%D0%B0 … B0%D1%88%D0%B5-10 и пред очите ми тежко болен човек се подобри изключително бързо с него.
Малко е скъпо, но наистина е добро за възстановяване.

# 35
  • Мнения: 39 309
Такава добавка има и на други производители. Бях я спечелила от игра във форума.
https://apteka.framar.bg/30070796/%D0%B8%D0%BC%D1%83%D0%BD%D0%BE … 0-%D0%BC%D0%B3-30

# 36
  • Мнения: 2 916
Различни неща са.
Имуностимулатори много, но при хора с автоимунни заболявания те са опасни. А Хайде-то е имуномодулатор, стимулира без да предизвиква мощен алергичен отговор на имунната система.

# 37
  • Мнения: 39 309
Права си. Видях, че съдържа и други съставки.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 4 683
Пробиотик удачно ли е да се приема без антибиотик. Знам, че се пие при антибиотик, но само пробиотик без АБ може ли или е излишно?

Последна редакция: ср, 02 ное 2022, 18:00 от marzeliva

# 39
  • София
  • Мнения: 462
Пробиотик удачно ли е да се приема без антибиотик. Знам, че се приема при при антибиотик, но само пробиотик без АБ може ли или е излишно?
Да, може. Пробиотикът се използва за много неща.

# 40
  • Мнения: 54 402
Не е излишно. За много гастро и уро-вагинални проблеми се изписват пробиотици, без АБ. За нормализиране на флората.

# 41
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 275
Не е ок да се налива с вода детето, защото може да повърне пак. Хидратира се по малко, но редовно. Аз бих дала Нурофен, щом от 15 часа не е повръщало.

Еве+, храниш ли се добре? Сестра ми беше така омаломощена от ковид, но една от причините беше, че не можеше да се храни, защото ѝ се гадеше.

Има ли някакви характерни симптоми актуалния корона вирус?

# 42
  • Мнения: 39 309
Леля ми (възрастна жена с много тънка кожа) вчера е паднала в банята и сега двете ѝ очи са посинели. Какво да купя за мазане?
Да уточня, че до сега мажеше едното око от предно падане с арника и бавничко мина (дори още не беше минало до вчера), та търся някаква по- тежка артилерия за мазане. Какъв крем ще препоръчате? Има ли някакви домашни "хакове", за да забързаме оздравяването?

# 43
  • Мнения: X
Здравейте, бърз въпрос. На 27.10 ми дойде, на другия ден ми излезе положителен тест за Ковид. Оправих се вече от Ковида, обаче проблемът е, че днес е 8-ми ден откакто кръвотечението не спира, а по принцип трае точно 4 дни и вече започвам да се притеснявам. Нямам болки, не е твърде обилно - нормално кръвотечение, яркочервена кръв, все едно втори или трети ден от цикъла. Въпросът ми е възможно ли е да свързано с вируса? Понеже отдавна чувам, че предизвикал проблеми с менструацията при много жени. За първи път ми се случва такова нещо, обикновено е много редовен и безпроблемен. Пила съм само нурофен и витамини, така че едва ли е от лекарства.
Не знам да търся ли АГ или да изчакам още малко да спре от само себе си? Благодаря предварително.

# 44
  • Мнения: 54 402
Мариат, Хепароид.

Общи условия

Активация на акаунт