Бързи здравословни въпроси и отговори – 37

  • 21 689
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 346
Mila1331, то пък са едни лекари...., че някой път по-добре да се самолекуваш от както да отидеш при тях....

# 706
  • Мнения: 2 488
Съгласна съм в някои случаи.
Аз си знам по-добре в някои случаи какво ми е и директно отивам и им казвам
- така и така, това ми е, вижте ми последната антибиограма, дайте да решим какво да ми изпишете, защото съм пила това и това. Обикновено стигаме до едно и също заключение, но поне съм го координирала с лекар, а не ей така да го реша. Говоря за АБ специално, все пак си има особености в дозировка и т.н.

# 707
  • Мнения: 71
Честита Нова година!
Искам да попитам полезни ли са тези прахчета за хора с инсулинова резистентност?

# 708
  • Мнения: 10 266
Това прахче конкретно е ок, но те съветвам да го ползваш при спешни случаи. Инсулиновата резистентност се бори с правилна диета  и спорт, движение. Наблягай на протеиново хранене, но храна, не прахчета. Аз спортувам в зала и по-детайлно за някои мускулни групи. Съответно наваксвам протеина с прахчета. Но не заменям хранения с него. Особено ако тепърва почваш да градиш хранителни навици, това прахче няма да ти е от полза ако решиш че това е  по-лесния вариант да излъжеш тялото. Трябва да задвижиш метаболизма, и това не става с прахчета. Прахчета ползвам също ако ще летя и по летищата да не ям боклуци. Или съм в движение и нямам време кога да ям качествено. Мисля че има тема за инсулиновата резистентност. Съветвам те да прочетеш там и да почерпиш опит от споделящите.

# 709
  • Мнения: 71
Това прахче конкретно е ок, но те съветвам да го ползваш при спешни случаи. Инсулиновата резистентност се бори с правилна диета  и спорт, движение. Наблягай на протеиново хранене, но храна, не прахчета. Аз спортувам в зала и по-детайлно за някои мускулни групи. Съответно наваксвам протеина с прахчета. Но не заменям хранения с него. Особено ако тепърва почваш да градиш хранителни навици, това прахче няма да ти е от полза ако решиш че това е  по-лесния вариант да излъжеш тялото. Трябва да задвижиш метаболизма, и това не става с прахчета. Прахчета ползвам също ако ще летя и по летищата да не ям боклуци. Или съм в движение и нямам време кога да ям качествено. Мисля че има тема за инсулиновата резистентност. Съветвам те да прочетеш там и да почерпиш опит от споделящите.
Благодаря ти! Храня се здравословно и си набавям протеин от храната ( на скоро от скир,котидж сирене и попринцип от яйца, пилешко ). Искам протеина на прах за спешни ситуации или пътуване както ти каза. Blush

Последна редакция: пн, 02 яну 2023, 17:57 от Anonimna00

# 710
  • Мнения: 2 195
Здравейте и за много години! Имам проблем със сина ми който е на 8 год. От един месец е с кашлица, която се повлиява от пулмикорт и спира от време на време, пресипване на гласа пак от време на време. Претиснява ме това, че има едно дразнене в гърлото и подкашляне а от два три дни казва, че му е трудно да преглъща някои храни. Няма болка при преглъщане..... Моля ви за съвет🙄
Прилича на нещо алергично.Може да има и рефлукс, а оттам кашлица.

# 711
  • Мнения: 10 266
Ясно. Значи ще ти свърши работа. Всичко с над 20гр протеин и да няма захар гледай винаги. Сега колко ще е чисто от други примеси никой не знае. Но за спешни случаи, няма да навреди кой знае колко.

# 712
  • Мнения: 580
Остра болка, позициониране в средата и по-скоро вдясно под гърдите. Усещам я като усукваща болка. Изправена не мога да стоя, защото боли, а в легнало положение само по гръб ми е г/д добре.Болката се появи внезапно и не минава втори ден. От какво може да е? При рутинен преглед с ехограф преди 6 месеца ми откриха камък в жлъчката, дали може да е от това? Утре ще ходя на лекар, но все пак реших и да пиша тук.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 26 415
Жлъчка.
Имах същите болки при криза.
Какво сте яла?
Аз вдигах и температура,гадеше ми се...
Пихте ли обезболяващо?

# 714
  • Мнения: 580
Жлъчка.
Имах същите болки при криза.
Какво сте яла?
Аз вдигах и температура,гадеше ми се...
Пихте ли обезболяващо?

Благодаря. Така и предположих. Просто ме е страх да не се стигне до операция, но това ще си покаже утре. Не съм пила нищо, имам  аулин и но шпа под ръка, освен да пия поне до утре. Иначе вечерта преди да стане така бях хапнала малко месо, печено на скара. От тогава насам не ми се яде кой знае колко. Още веднъж, благодаря!

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 26 415
Ако е нетърпима и продължителна може да отидете до спешно отделение.
На мен ми се наложи една събота да отида до ВМА ,тъй като беше нетърпимо и не минаваше с обичайните лекарства..
Гледаха ме на ехограф,направиха ми кръвни изследвания,сложиха система с обезболяващи...като отмина болката си тръгнах.

# 716
  • Мнения: 68 743
Какво ти видяха на жлъчката - прегъната? Друго?

# 717
  • Мнения: 71
Ако не минава болката отидете до смешното. Дядо го оперираха от жлъчка и докторът каза,че сме отишли на време.
Бяхме във ВМА,останахме доволни.
Успех! 🍀

# 718
  • Мнения: 580
Тета, не ми каза да е прегъната. Всъщност почти нищо не ми каза, освен че трябва да пазя диета.Първо ме попита дали съм изпитвала някакъв дискомфорт в тази област и при отрицателен отговор от моя страна ми каза, че е страно защото имам немалък камък в жлъчката. Така или иначе утре ще помоля да ми направят обстоен преглед, дано се размина с операцията. Благодаря  Ви! Flowers Four Leaf Clover

# 719
  • Мнения: 68 743
Аз Доли питах, че ми стана интересно...
Дано ти мине Hug

Общи условия

Активация на акаунт