Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 11

  • 24 152
  • 702
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: X
Скрит текст:
За богата обща култура четете навсякъде по всяко време.
Докато чакате на опашка или рейса. Вместо да се нервирате че рейса закъснява и
трябва да го чакате 15 минути-четете хем няма да е досадно, хем ще научите нещо.
Може да започнете със страните и столиците им.
После планини, реки, езера, животни, растения.
Рекордите на всяко едно-водете си записки;
Скрит текст:

Олимпийските игри -кои са бг-медалистите.
В киното ако си харесате някой актьор/актриса-потърсете биография откъде е, филми, съпрузи, награди.
Подготовката за тези тв-игри са знанията от цял живот,
Само, че когато се учи нещо ново след 1 месец се помнят само 20%,
затова трябва и да се препрочитат нещата.
И си крийте силните теми-Ако любима ви е кино и ви питат кой ви е любимия филм-казвате не гледам филми
А после ако ви питат нещо от кино-о ама това всички го знаят. Ето на последните Оскари водещ беше комика Крис Рок който се заяде с жената на Уил Смит, който стана и го шамароса, е после спечели Оскар за водеща роля, но си спечели и 10 години забрана да посещава Оскар-церемонията, но може да бъде номиран и награждаван и т.н.
Успех с тв-игрите!

Ай те питам колко диеза има сол диез минор като си толкова умен, а?

# 496
  • Мнения: 5 935
Недей, че дерт ми сложи. Мъча се да си припомня отдавна учено и забравено. Дано не четат тук, че току виж зададат нещо подобно. Тогава трябва да звънят на Васко Василев.

# 497
  • Мнения: X
Ех, пак добре, че не питаш за бихармоничен минор, значи. No Mouth

# 498
  • София
  • Мнения: 27 221
Аз си заминавах на 'Кармина бурана'
Яд ме хвана за първия мъж. Добре игра, а този телефонен жокер можеше да си го спести, а и той за пореден път не се използва добре. И тези хора какво жокери са, наистина не мога да повярвам.

Жената също направи интересно състезание.

Simple Smile

# 499
  • Мнения: 8 232
Хора, темата не е да си мерите, каквото там си мерите!

# 500
  • Мнения: 36 524
Въпросът е, че специално в Стани богат човек може да си помогне с останалите отговори - като не знае кой е верният, поне може да се досети кой не е и да изключи две възможности (после да се колебае между другите две).
А специално за жокера Обади се на приятел, според мен в повечето случаи участникът или жокерът се държат неадекватно. Примерно има въпроси, които се проверяват много бързо в Гугъл, а чукундурът на телефона вика "не знам". Ами като му е толкова трудно и неприятно да провери, защо се е съгласил да е жокер?
А тази участничка чете въпроса толкова бавно, че докато го изчете, времето свърши. После каза, че той е можел да я прекъсне - защо да я прекъсва, той не вижда секундите, не е длъжен да й засича време, нормалното е да я изчака да млъкне?...

# 501
  • Мнения: 3 151
Абсолютно съгласна по темата с жокера Обади се на приятел.

Понякога даже си правя експеримент - след като прочетат въпроса, започвам да търся с ключови думи в Гугъл, за да видя колко бързо излиза категоричен резултат (търся на английски). В 95% от случаите може да се помогне на участника, просто явно не знаят как да търсят, или разчитат да знаят нещо и затова се съгласяват да бъдат жокери.

# 502
  • Русе
  • Мнения: 562
Абсолютно съгласна по темата с жокера Обади се на приятел.

Понякога даже си правя експеримент - след като прочетат въпроса, започвам да търся с ключови думи в Гугъл, за да видя колко бързо излиза категоричен резултат (търся на английски). В 95% от случаите може да се помогне на участника, просто явно не знаят как да търсят, или разчитат да знаят нещо и затова се съгласяват да бъдат жокери.

И аз започвам заедно с жокера да търся и съм забелязала, че нужният отговор излиза почти винаги на първо място, което обаче отдавам на масово търсене от зрители. Само че ние търсим доста време след записа, а жокерът трябва "да прокарва пъртината", така да се каже. Може би по негово време отговорът още не е бил толкова търсен.

# 503
  • Мнения: X
Да уточня - Тоя въпрос със диезите го зададох, защото предишния коментар беше, че хората с бедна обща култура не четем. Аз да го питам тогава чел ли е какво е лад, какво е тоналност, какво е арматура на тоналност и какво е квинтов или квартов кръг на диезните или бемолните мажорни / минорни тоналности. Това всичко са термини от една малка книжка, наречена Елементарна Теория на Музиката на Парашкев Хаджиев.

# 504
  • Мнения: 36 524
Според мен, този коментар за четенето не беше отправен към някого конкретно и не е нужно да се приема лично.
Общата култура не включва строго профилирани познания. Те не са "общи".

# 505
  • Мнения: X
Общата култура не включва строго профилирани познания. Те не са "общи".

По време на комунизма по предмета музика се е изучавала тази книга.

# 506
  • Мнения: 36 524
Аз не съм живяла тогава и по музика не учехме нищо, само пеехме от време на време.
Но може да зададат такъв въпрос - както питат за химия (от която повечето хора не помнят нищо), може да питат и профилирани знания по музика.

# 507
  • Мнения: X
Аз съм учила през онези години, но нямам спомени точно тази книга да е била част от образователния процес. Имахме  учебник/учебници по пеене, по които, освен останалото, изучавахме история на музиката, различните стилове, както и значимите автори - чужди и наши, заедно с поглед върху техните произведения.
Признавам си обаче, че нотната ми грамотност не се явява точно резултат от стандартния учебен процес. Relieved

# 508
  • Мнения: 13 770
Абсолютно съгласна по темата с жокера Обади се на приятел.

Понякога даже си правя експеримент - след като прочетат въпроса, започвам да търся с ключови думи в Гугъл, за да видя колко бързо излиза категоричен резултат (търся на английски). В 95% от случаите може да се помогне на участника, просто явно не знаят как да търсят, или разчитат да знаят нещо и затова се съгласяват да бъдат жокери.

И аз започвам заедно с жокера да търся и съм забелязала, че нужният отговор излиза почти винаги на първо място, което обаче отдавам на масово търсене от зрители. Само че ние търсим доста време след записа, а жокерът трябва "да прокарва пъртината", така да се каже. Може би по негово време отговорът още не е бил толкова търсен.
Има и нещо друго. Започваш да търсиш заедно с жокера след изчитането на въпроса, но ти си го видяла преди това на екрана, вече мислила по него и отделила същественото от плявата, докато жокерът го чува (само чува!!!) за пръв път и за 0 време трябва да реагира! Не всеки може да реагира толкова бързо. Отделно, че често самите питащи питат така, че отсрещният нищо не схваща. Не винаги се чува добре. Да не говорим, че често и самият въпрос просто не е за този жокер!

По музикалната тема - спомням си преди време попаднах на епизод от немския формат. Та там обсъждаха на коя буква от азбуката приличат отворите на тялото на цигулката. Сещате се, онези двата отстрани на магаренцето. На f, дори така се и казват 🙂 Участничката обаче не беше сигурна дали на f или на s и беше голямо чудене, голямо "рисуване" с ръце и голяма забава и смях в студиото 😁
В тази връзка, прави ми впечатление, че западняшките участници, независимо дали знаят или не знаят, обикновено се забавляват. Нашите се напрягат, сякаш са тръгнали на война 😀

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 21:53 от птица

# 509
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Въпросите , които задават изобщо не опират до обща култура. Намирам ги понякога неадекватни за нивото и сумата.

Няма как човек да е ходеща енциклопедия. Напр. наскоро имаше въпрос за венчелистчета на картоф. Ми аз съм агроном,ама не го знаех. А в Англия това щеше бъде 15-ти въпрос. Или пък от онзи ден за Данке…..ми ако не знаеш немски как ще отговориш на този въпрос. и много други такива.

Общи условия

Активация на акаунт