Естествено прост vs. Просто естествен

  • 3 196
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 533
Още по-лошо е, когато естествено прост човек се опитва просто естествено да се прави на неестествено умен. Типичен пример - индивидът Къци Вапцаров. И книга издаде!

# 16
  • Мнения: 3 447
Искрено ме потресоха 2 неща:
1. Абсолютната им неграмотност, бедния речник
и незнанието на елементарни думи  Shocked
2. Непрекъснатото натякване и натъртване на техните
качества, които обаче само те си мислят, че притежават.
Абсолютно съм потресена от оценките за себе си, които имат
и ужасното категоризиране на всички останали, сякаш те
са някакви ултра мега интелигенти и едва ли не кандидати
на науките  #Crazy


Мен определено второто ме потресе повече. В крайна сметка има хора неграмотни, необразовани и некултурни - и това не ги прави лоши хора. Но маниакалното чувство за собствена непогрешимост, съчетано с открита агресия и тотално оплюване на всичко, което е различно от тебе... ей това ми идва в повече. В този смисъл Митьо Пищова ми е по-симпатичен като образ.

# 17
  • Мнения: 1 840
За мен има голяма разлика между "простота" (в която няма нищо лошо) и "простотия" (нелечима болест). Тризначките направо ми събраха очите. Crazy Егати съществата!!! Shocked Винаги проявявам разбиране, когато някой е с по-ограничен умствен потенциал - не може всички да са умни, а и това не е толкова важно. За мен по-важна е добротата в човека. Че тризначките са глупави, не е най-голямата беда. Това, което най-много не харесвах в тях, е постоянното злословене против другите, тази безгранична омраза, също необуздания им характер - като "кибритки" са, веднага се нахъсват. Не че имаха кой знае колко достойна конкуренция, затова нямах фаворит и почти не гледах предаването. Просто всички бяха "избрани творби". В първия "Биг Брадър" най-много ми харесваше Виктор, но на фона на ББ3 Гроши ми се струва връх на интелигенцията, какъв ли ще е ББ4 - направо се плаша.

# 18
  • Мнения: 1 258
Още по-лошо е, когато естествено прост човек се опитва просто естествено да се прави на неестествено умен.

И всичко това гарнирано с немалка доза самочувствие и самонадеяност.

Т.е.къде се крие ключа на успеха?И дали естествено умните,но неуверени хора имат равни шансове с естествено простите,но самоуверени? (виж цитата по-долу)

# 19
  • Мнения: 15 216
Още по-лошо е, когато естествено прост човек се опитва просто естествено да се прави на неестествено умен.

И всичко това гарнирано с немалка доза самочувствие и самонадеяност.

 

И всичко това обвито в злоба, която на мен лично ми се струва ненормална за млади хора.

# 20
  • Мнения: 2 229
Още по-лошо е, когато естествено прост човек се опитва просто естествено да се прави на неестествено умен. Типичен пример - индивидът Къци Вапцаров. И книга издаде!

Е той Къци е дребна риба за сравнение...а и поне е забавен. Laughing
За разлика от тези трите, които са ти забавни първите 5 минути и после се чудиш как е възможно да има такива хора. Confused

# 21
  • Мнения: 293

Просто естествен за мен е човек, надмогнал манията си за величие и дребните битовизми. Такъв, който умее да се надсмива над себе си  /това е много важно!/ и не се влудява от идеята,че има недостатъци. Който се конкурира само и единствено с личните си постижения, а не с целия свят. Емоционално интелигентен и принципно дружелюбен индивид.


Ей това е човек. Опитвала съм се да го кажа на толкова хора, толкова много пъти, че ми е писнало от обяснения - при всяко хленчене на рамото ми, при всяка среща с "повярвал си" човек... Добре, че било ББ, казваш, че още някой да намери думите вместо мен Mr. Green

Познавам един такъв, ще повярваш ли  Laughing И се уча от него.

А за ББ3 - мерси, че ми каза кой е спечелил.. Ми нямам "вчепатления", не знам каква е тази. Ще ви почета, че да се възмутя и аз Mr. Green

# 22
  • Мнения: 3 268
хаха, Дона hahaha така си е, ами.
Аз просто не умея да общувам с прости хора. Не ми разбират хЮмора, не ги вълнува КАК казвам нещо, а КАКВО казвам, което си е престъпление спрямо езика.
Хареса ми как си го казала.И аз се чувствам така понякога.А за ББ3 няма какво да кажа.От самото начало ,когато видях "избраните" реших ,че е под достойнството ми да го гледам.Финала само показа правилността на решението ми.Естествено много мои близки го гледаха,майка ми например не го изпускаше.Всеки сам решава как да си уплътни времето,няма лошо. PeaceПри тези 3 девойки май естествен човек означава първа сигнална система.

# 23
  • Countryside
  • Мнения: 11 628
В интерес на истината като се замисли човек двете неща се припокриват ако става въпрос за индивид като бай Ганьо например Thinking Та аз Биг Брадър не гледам, не бих и гледала такваз глупост, но там едва ли е пълно с интелекти, направо се прескачат ooooh!
По въпроса -  според културата и възпитанието ( и естествено умствения багаж Mr. Green ) хората рядко са просто естествени и никога не са естествено прости Mr. Green така,че на мен този въпрос ми звучи като яйцето или кокошката Thinking
Нищо лично, не се връзвай на простотията, както всички знаем тя по гората не ходи Hug

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Е той Къци е дребна риба за сравнение...а и поне е забавен. Laughing

"Първо отслабнах умствено, после и телесно."
Къци Вапцаров

...язък му за фамилията.
Никак не ми беше забавен.

# 25
  • Мнения: 46
 Мисля си, че кавото и да изкоментираме ще си остане като една чиста и ясна равносметка, защото с такива хора като тризначките и част от останалите съквартиранти се сблъскваме ежедневно( пример- градския транспорт, пазара, магазина....), с тяхната грубост, високомерност и горделивост, само като чуеш едно тяхно изречение и решаваш да не се занимаваш, защото е безмислено. Може би трябва да спрем да не им обръщаме внимание на тия хора и да спрем да ги държим възможно най-далече от себе си, за да не ни досаждат с простотията си, а да им покажем какви са всъщност, къде се намират и какво означава наистина човек с качества / каквито и да било /, но не  - "готвя и чистя, и спазвам правила, и.....," Точно  това им изолиране вои до самозабрава и своеволия, на които всички се възмущаваме.

# 26
  • Мнения: 1 547
... но маниакалното чувство за собствена непогрешимост, съчетано с открита агресия и тотално оплюване на всичко, което е различно от тебе...


Ето към това аз съм свръхчувствителна, защото съм расла с такъв човек край себе си. Изключително деградивно светоусещане, резултат от много дълбоки комплекси за малоценност. Наблюдавала съм, че такива хора не понасят конкуренция и приятелите им почти винаги са подбрани така, че да не представляват заплаха - нито като външност, ни като богатство, ни като акъл.

# 27
  • Мнения: 412
извън ББ3...
би било ах така лесно да се съглася и да кажа "Да, прави сте, талантът винаги е спорен, само посредствеността е безспорна  Wink"...ах, тази ужасна посредственост  Laughing и винаги у другите  Laughing
но пък за по-интересно няма да се съглася  Wink
Не обичам произволни разсъждения върху посредствеността и мрака на масите ...
Предпочитам източната концепция "Човек се оценява по върховите му постижения" Peace
Предпочитам Далчевата концепция "Добрият вкус си личи по това, което утвърждава"  Peace...а не по купищата кич и посредственост уж, които може да заклейми.
Кой е прост и кой е посредствен и колко от простотата му мога да контекстуализирам, за да го съдя  newsm78
Колко са ужасни цитатчиците, учените глави, които с такава лекота имитират начетеност, ми да, те също са посредствени и прости, само да ги поставиш в подходящ контекст...
Да продължа с цитатчетата, ако нещо е останало неясно  Wink

# 28
  • Мнения: 1 547
Ей това е човек. Опитвала съм се да го кажа на толкова хора, толкова много пъти, че ми е писнало от обяснения - при всяко хленчене на рамото ми, при всяка среща с "повярвал си" човек... Добре, че било ББ, казваш, че още някой да намери думите вместо мен... Познавам един такъв, ще повярваш ли. И се уча от него.

О, има такива хора, аз познавам много. Не са болшинство, за жалост, но има.  Peace


Четейки отговорите си мисля, че всъщност едно много основно качество липсва на естествено простите хора и това е самокритичност. Оттам се ражда способността да се вглеждаш и в своите недостатъци, да се надсмиваш над себе си и изобщо да се превъзмогнеш като център на вселената.

# 29
  • Мнения: 6 167
Crazy , къде ти е рибата?
По темата - не съм гледала ББ, но схванах какъв тип човек е спечелил. Не се учудвам. Изобщо даже. Мисля, че посредствеността властва над този свят и България не прави изключение.
Тия предавания всъщност са като някакъв лакмус потопен в обществото.
Теорията ми е, че така властта мери успеха си.
Описанията  на двете категории просто естествен и естествено прост  си ги принтирам и закачам на стената, защото са страхотни.
Това което си мислех още е , какво е свещена простота. Още една категория просто добри хора.
Сетих се и за темите за архитектура и/или обзавеждане тук - плах опит да се разменят някои идеи за красивото ( което за беда се оказа и скъпо) , посечен от естествено прости хора.
Спирам, че съм на първото кафе все още.

Общи условия

Активация на акаунт