Отново загуба….

  • 2 007
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Момичета здравейте Simple Smile
Бях писала на скоро в темата бременна ли съм и втора бледа черта на теста за бременност.
Та какво стана с мен - общо взето забременях ,прокървих в 4г.с и 5ден (така го смятам иначе последна менструация на 29 август, идва ми на 26-27-28 дена ) прокървих на 30 септември (на следващия ден спря) след това въпреки ,че приемах дуфастон по 3х1 (веднага на 30-ти след прегледа го почнах) отново прокървих на 12 октомври с едно малко съсирече ,но на прегледа ме успокоиха всичко е наред , нормално, увеличи дуфастона на 4х1 през 6часа и ето снимки .

Това е снимка от 13-ти октомври , ден след прокървяването на 12-ти октомври, всичко изглежда супер и сакчето , а и точката вътре. Това е снимка от 6г.с 3 ден по мойте сметки.
И всичко добре като даже си имах симптоми макар че знаех и в крайна сметка излязох права ,че са били от дуфастон и ето какви бяха те : болки в гърди леки и сърбеж ,гадене дори 1 повръщане имах и докато не ям ми се гадеше много, болка в кръста но горе под врата , горчив вкус в устата (докато не сложа нещо каквото и да е ми е горчиво) ,ходене до тоалетна да като че ли започнах да ходя често ,често будене през ноща и бързо наспиване ,а и късно лягане.
И това момичета до вчера (вчера просто нямах сили да напиша темата)…..
Трябва да съм в 8г.с и 3 дена вчера и отивам на преглед вече защото на 13-ти като отидох тя ми каза ела след 10-14 дена да чуем пулсче и да го видим. Е вчера точно на 14-тия ден отивам, и какво да видим.

Сака излизал в 6 седмица дефакто сака не отговарял, а и вътре само мехурче.
Отвратително грозен сак ,направо нищо общо с първата снимка и тази.
Аз на момичетата им споделих ,че го имам чувството ,че нещо не е наред ,но не им казах защо.
2020г. забременях януари месец (всъщност това ми беше първата бременност) и поради доста лични проблеми реших да го махна по своя воля в 12 г.с точно накрая ,рисковано ,а всичко беше наред. След това отново след 2 менструации , 2 месеца (най-голямата грешка) отново забременях и се оказа точно същото нещо както сега кухо яйце ,спряло да се развива в 6г.с , а аз го носих до 10-11 г.с да изчакаме уж ,с разликата че нямах кървене тогава, а сега имах и то 2 пъти докато не разбрахме вчера какво става. Тоест един аборт и след 2 месеца отново …….
Та момичета , 2021 и до сега на тази година не бях забременявала и смятах ,че всичко ще е наред ,всичко ще е заздравяло все пак 1 година и тази.
Но сега отново съм в същата ситуация както преди 2 години , само че вече се чудя какъв аборт да направя ,понеже иска докторката ми в понеделник да отида и да решим и общо взето въобще не е трябвало да го пия този дуфастон ….. само излишен хормон напразно , просто с първото прокървяване е било точно такъв признак ,а второто още един знак да спра с този дуфастон и да го задържам ……
Хубаво ми каза лекарката ,че все пак е минало доста време и след тези два аборта ,аз пак съм бременна макар и неуспешно , каза да се пазим 3 месеца и отново да започнем опити.
Според вас какъв аборт да избера медикаментозен или отново 3-ти кюртаж за мен…… А и също този дуфастон как да го спра? Тя каза директно за да започна да се чистя ,аз от 4 хапчета на ден , вчера съм изпила сутринта едно и наобяд ,тоест 2 и днес се чудя колко да пия все пак е хормон и как да го спра изведнъж ,не знам днес да пия 1 и така няколко дена ли …. Не ми се струва много хубаво изведнъж.
Благодаря на всички ,които са прочели и ще ми дадат съвет ……

Последна редакция: пт, 28 окт 2022, 08:26 от Krasi3838

# 1
  • Мнения: 2 622
Здравей! Съжалявам за това, през което си минала.
И аз имам два спонтанни аборта, след втория си направих изследвания за тромбофилия, и излезна, че имам и това е била причината.Съветвам те да си направиш пълния пакет.
И при положение, че е ранна седмица, ще е по щадящо за организма с медикаментозен аборт.
Желая ти в най-скоро време след като се възстановиш, здрава и успешна бременност! Успех и горе главата 🤞

# 2
  • София
  • Мнения: 13 125
Моето мнение е, че преди следващите опити трябва да посетиш репродуктивен специалист и ендокринолог.
Медикаментозен аборт е по-щадящият вариант.
Относно Дуфастона, за задържане е по-ефективен Утрогестан вагинално.

# 3
  • Мнения: X
Здравей, съжалявам за загубата!

Според мен медикаментозният аборт е нещо, което не бих си причинила отново. За съжаление дори не винаги е успешен и пак се стига до вакуума. Не мисля, че кюретаж е точната дума, правят го с вакуум и е щадящо. Аз все пак бих избрала вакуума, защото медикаментозния при мен беше много тежък и преживяването беше ужасяващо.

Съветвам те да отидеш при репродуктивен специалист за изследвания, тромбофилия и други подобни, НК клетки, има редица изследвания, които трябва да направиш.

# 4
  • Мнения: 73
Момичета днес трябва да отида , но моят мъж ми казва че иска да изчакаме малко поне другата седмица в понеделник да отида на преглед. Иначе спрях дуфастона (събота) ,симптомите продължават. Не знам имам малко надежда ,че може да стане някакво чудо …..

# 5
  • София
  • Мнения: 13 125
След спиране на дуфастона ще прокървиш до няколко дни.

# 6
  • Мнения: 73
Но ако е писано да го имам това бебе според мен няма да започна да кървя нали ? Според мен нямах нужда от дуфастон , кървенето не е било заради нисък прогестерон. Надявам се всичко да е добре и в понеделник като отида на преглед всичко да е добре Sad Ако не е момичета мисля или с вакуум да направя аборт или с хапчета ….

# 7
  • Мнения: 4 844
Прогестерон изследвахте ли, как разбрахте, че не е бил нисък?
На предния преглед сте била 6+3 по последна менструация, а на коя седмица отговаряше на ехографа?

# 8
  • Мнения: 73
Прогестерон изследвахте ли, как разбрахте, че не е бил нисък?
На предния преглед сте била 6+3 по последна менструация, а на коя седмица отговаряше на ехографа?

Извинявам се ,че отговарям чак сега ,бях на погребение на моя дядо Sad
Не съм го изследвала ,но по пътя на логиката първото кървене може да е било заради нисък прогестерон ,но при сметка ,че след започване на дуфастон на същия ден и отново след 12 дена прокървявам без нищо ,не мисля ,че е било от прогестерон и не нищо не ми каза докторката за първата снимка дали отговаря.
Обаче въпреки че от събота не пия дуфастон, симптомите продължават и са по-силни от преди ….. Болката в гърдите и сърбежът , горчивината в устата , нежеланието за цигари и ужасното гадене …. Просто ужасно много ми се гади вече днес просто е ужасно , въпреки ,че ми е лошо от глад ,лошото минава ,но гаденето е ужасно ….. в Понеделник или другата седмица когато има час мисля да се ориентирам към доктор Григор Горчев в Плевен и ако се наложи аборт и няма бебе той да го направи ,понеже ще ми е 3-ти аборт ,а бебе не съм раждала….

# 9
  • Мнения: 3 597
Краси , съболезнования !
Аз мисля , че засиленото гадене може да е реакция на организма , а не симптом от бременността .
На твое място бих отишла по-скоро на второ мнение .

# 10
  • Мнения: 73
Ами то имам гадене само като не ям и ми става лошо …. Иначе като ям обилно гаденето изчезва ,но ако не съм яла много ми се гади и ми става лошо. Иначе вторият път ,когато стана същото като сега , даже повръщах и ми се гадеше ,но след като отидох да чуем уж пулса след една седмица всички симптоми изведнъж спряха ,повръщане,болки в гърдите , а сега не е така….

# 11
  • София
  • Мнения: 13 125
Иди при добър репродуктивен специалист.
Друг път не почвай и не спирай лекарства на своя глава. Особено прогестероновите препарати.

# 12
  • Мнения: 232
Аз бях в подобна ситуация.На последния ми преглед в 6г.с видяхме сърдечна дейност ,но имах болки като преди цикъл и леко кървене .Изписаха ми но шпа и инжекции Зарзио между другото поех и дуфстон веднага след положителния тест ми беше назначен 3х1.Заминах за Англия спокойна че има сърдечна дейност и няма отлепване на плодния сак. В 10г.с прокървих и отидох в спешното оказа се че ембрион няма и бременноста отговаря на 4г.с Спрял е развитие и се е разорбирал.Спрях всички лекарства и след два дена се изчистих.

# 13
  • Мнения: 708
Първата крачка, която бих предприела е имунологични и генетични изследвания.

Общи условия

Активация на акаунт