какво става на летище София ?

  • 2 130
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 959
Kredora mi iz4ezna oba4e az da si kaja.Az drugata sedmitsa letja za Varna i dano da nama problemi :peace:Vsaka godina kato stane vreme da si hodim mi se izprava kosata ot tova kakvo i kak 6te me iznenadat na leti6teto

# 16
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Не само 4е ме е страх от самолети, от атентати, ами сега се прибавя и това  Shocked
Мами с бебета по ще се оправят, ами нашия тати като ще лети сам с палавия бебок, не ми се мисли  Crazy
Дано да стигнем живи и здрави другата седмица  Praynig
То е по-трудно отколкото в книгата "Пътят към София"  Simple Smile

# 17
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Ех, как искам да кацна в Солун за празниците  Flutter
А една зима, аз като пътувах, заради силни снеговалежи, бяха затворили всички летища в района, само Софийското работеше  Rolling Eyes
Mama Strumpf, не подценявай татито  Peace

# 18
  • Мнения: 1 909


Мама Щрумф, а с коя компания ще летите?

И на мен ми се струва, че таткото по-добре ще се справи с малкия,  не се безпокой затова

# 19
  • Мнения: 120
Честно казано ми писна да чета оплаквания за полети. Ние се прибрахме през Пловдив, но няма да тръгна да хуля никого, защото времето беше ужасно. Който е пътувал миналата седмица, знае за какво става въпрос. Такова е местоположението на София и конкретно на Враждебна в най-ниската част на града, такива са метеорологичните условия в котловини през зимата. Какво предпочитате - пристигане с малко закъснение или оставане направо на небето? Между другото, единствени българските пилоти бяха в състояние да излитат миналата сряда, всички други - чехи, австрийци и пр. направо си отменяха полетите. Те могат да кацат само в Бургас и Варна, zа6тото нямат представителства в Пловдив.

# 20
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Честно казано ми писна да чета оплаквания за полети.

Bambinka, имаш право донякъде. Но времето не е единствения фактор. По-важно е, че всичко се включва към политическата игра, като, че ли на някой преждевременното пускане на новата писта, му е повлияло на решението за кого да гласува (нали с тази цел е пуснато предварително??)

Другото е пълната липса на отговорност у всички длъжностни лица. Нима министъра ще си признае, че е направил една огромна глупост? Нима шефа на летището ще си признае, че не е преценил възможностите, и това го прави вече абсолютно неподходящ за длъжността му?? Ако това стане, значи стават чудеса, хехе  Thinking

И трето, служителите на България Еър и служителите на летището в София (от Бургас съм със съвсем други впечатления), са с ампутирано чувство за любезност. Все някой друг им е виновен, все ти трябва да им влезеш в положение... примери много.

Ето няколко от мен, предполагам, че всеки, пътувал със самолет има цял "списък". Не казвам, че са най-лошата авиокомпаия, но понякога любезността и учтивостта могат да замажат нещата. Но и това липсва.
1. Два пъти през последната година пристигам без багаж - и двата пъти той пристига, обиколил 2-3 европейски летища, и с минимум 2 дни закъснение. Коментар от служителите на следващия ден (защото никой не счете за необходимо да се появи при пътниците и да обясни за какво става въпрос, а и най-малкото да съдейства за откриване на багажите - не бях само аз без багажа си): "Понякога се случаат такива неща, трябва да ни влезете в положението..." бла бла бла.. и дори едно "Извинете" не казаха  #Cussing out
2. При закупен билет, не си направиха труд да ме уведомят, че полета е отменен. Е, направиха го няколко часа преди това, със смс на мобилния телефон на съпруга ми.   newsm78  След няколко часа издирване на някой служител в офиса в работно време (защо ли да вдигат телефона), и караници със служителя, който все пак отговори, успях да се уредя с билет за следващия полет, след "неистови мъки" на служителя да ми осигури място.. а като се качих, самолета беше полупразен ???!!!!  #Crazy
3. Съвсем пресен случай - балдъзата. Спешно трябва да пътува за София. Билети няма - свършили са. Първия възможен полет е на Луфтханса с 1 смяна на самолет. На летището в София служителката й е вдигнала скандал: "Защо пътувате с Луфтханса, а не с България Еър"????  #2gunfire
Дано след 1 януари да навлязат по-бързо нискобюджетните компании, и конкуренцията да пооправи малко нещата... дали не съм оптимист прекалено много? newsm78

# 21
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551

Мама Щрумф, а с коя компания ще летите?


С Луфтханза, през Мюнхен.

# 22
  • Мнения: 847
Честно казано ми писна да чета оплаквания за полети. Ние се прибрахме през Пловдив, но няма да тръгна да хуля никого, защото времето беше ужасно. Който е пътувал миналата седмица, знае за какво става въпрос. Такова е местоположението на София и конкретно на Враждебна в най-ниската част на града, такива са метеорологичните условия в котловини през зимата. Какво предпочитате - пристигане с малко закъснение или оставане направо на небето? Между другото, единствени българските пилоти бяха в състояние да излитат миналата сряда, всички други - чехи, австрийци и пр. направо си отменяха полетите. Те могат да кацат само в Бургас и Варна, zа6тото нямат представителства в Пловдив.
Напълно подкрепям Peace Peace
С риск вси4ки да сте против моето изказване-аз съм в момента в БГ.Миналата седмица-в края имаше такава гъста и непрогледна мъгла ,не само в София ,а в цяла България.
Полетите бяха отменени на вси4ки летища,не само на Софийското.
И не само полетите на Балкан ,а вси4ки..Наистина настана една суматоха,но мисля 4е авиокомпаниите реагираха бързо на това.
Мисля 4е бъркате лошото време с политика,писти,пари и т.н...
А за инфо -новата писта или по то4но нивият терминал не е пуснат изобщо,въпреки 4е пусковият период мина...И проблема не е в Балкан ,БГАир или Летище София,спорд мен проблема е в управляващите,и в строителната фирма на терминала,която за сведение е 4ужда,австрийска ако не се лъжа.. i te ne sa spazili mnogo ot iziskvaniata za stroitelstvo...
А za въпроса БГ Аир мога да напиша книга-пътувам по4ти всеки два месеца-БГ-Фр-я, с разли4ни компании...и с Бебо...Мога да ви кажа 4е за мен вси4ки са едни и същи..Сега си дойдохме с АирФранс-ами от полета от Нант до Париж -нито имаше нещо prедвидено като закуска за бебо ,нито нищо,полет  6 стринта.,нищо 4е аз си му плащам процент от билета..Полета от Париж до София-същата работа...по предния път стуардесата не ме пусна до таолетна в аир франс пак...
Австрийските -и те са така,нелюбезни..
Немците-ами и те..
Португалците -ами и те...
И не само БГ аир губят багаж,а и други авиокомпании...
...и накрая ами като не сме доволни -защо не вземем да си купим по един джет приве ,така няма да се оплакваме от разни компании и самолети...(това на шега).. Joy
Още нещо-незабравяйте 4е зарди същата тази мъгла загинаха невинни хора -15 души,и млади моми4ета и мом4ета,и живота на едно мъни4ко моми4енце е още в опасност..
Пожелавам ви на вси4ки леко и безпроблемнно прибиране в БГ.  bouquet Peace

# 23
  • Мнения: 198
днес не е имало проблеми-родителите на мъжа ми кацнали без проблеми в София..
късмет на пътуващите!
 Peace

# 24
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
само веднъж ми се случи да тръгнем да кацаме в мъгла, да се се"върнем" пак нагоре и да обикаляме половин час над София и накрая да кацнем с такъв риск, че на летището ни чакаха линейки и пожарни и всички пляскаха на пилота като слезе......
е, предпочитам да ме закарат, ако искат в Румъния.... тоя страх не ми се преживява пак.
все пак е мъгла, не може някой да я издуха.

винаги като пътувам се настройвам , че 24 часа ще се "сбръчкам" . това е. и вече не мрънкам.
като забогатея, дето каза някой, ще пътувам само бизнес класа. да ми носят шампанското и хайвера. може и легълце да има Joy

# 25
  • Мнения: 11 315
Schrumphete, не искам да споря с теб. Но... като знаят, че са в котловина и че времето си играе шеги от този род, то могат да си пооправят организациите, нали?  Peace
Като преживяла на свой гръб подобна история (споменах по-горе), мога да кажа, че на Враждебна им липсва организация.
Да оставим настрана отмяната на полетите или пренасочването им към други летища. Прогнозите за времето излизат предния ден и дето има една дума още рано с първи петли може да се предвидят нещата.
Ето това им куца. Докато не се научат как се прави организация, все времето ще им е виновно.

Бамбинка, не е героизъм да кацнеш в мъгла. Граничи с умопомрачение. Аз не бих ръкопляскала на тоз пилот. Носи отговорност за 100 човека (при пълен самолет), нали?
Бих предпочела да ме пренасочат и да ме превозят после, но не и да треперя, че каруцата ще се разпадне на съставните си части.

# 26
  • Мнения: 1 630
Струва ми се, че бъркате две неща :

- Климатичните условия, които очевидно няма как да се променят, но пък и които не са изненада.
Мъгли на Враждебна има всяка зима.

- Пускането на нова писта (писта, не още терминал).
Та, пускането на тази писта без да е осигурена системата за кацане в мъгла.
Това, очевидно е било грешка на летището и/или на управляващите, които са настояли за прибързано пускане.
Заради това мисля, че имаме пълно право да се оплакваме.

Ако полета ми е отложен или пренасочен, не мога да се обърна към летището или към политическата сила, която е решила да пусне пистата. Ще се обърна към авиокомпанията като посредник.

# 27
  • Мнения: 2 292
Струва ми се, че бъркате две неща :

- Климатичните условия, които очевидно няма как да се променят, но пък и които не са изненада.
Мъгли на Враждебна има всяка зима.

- Пускането на нова писта (писта, не още терминал).
Та, пускането на тази писта без да е осигурена системата за кацане в мъгла.
Това, очевидно е било грешка на летището и/или на управляващите, които са настояли за прибързано пускане.
Заради това мисля, че имаме пълно право да се оплакваме.

Ако полета ми е отложен или пренасочен, не мога да се обърна към летището или към политическата сила, която е решила да пусне пистата. Ще се обърна към авиокомпанията като посредник.

zа мен проблема е , че по неzнайни zа нас причини , са иzвадили старата писта (функционална и снабдена със система (освен ако пичината не е , че някой тарикар е раzпродал вече таzи система, zа да си направи голяяям коледен подарък)) от авиационните карти и са остависли само новата , с несертифицирана система  #Crazy

# 28
  • Мнения: 1 630
Да, и аз не разбрах от пресата, защо се е наложило да извадят от картите старата писта.

Общи условия

Активация на акаунт