Не искам да давам пари,къде да родя!?

  • 4 092
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 663
Нали не си мислиш, че всички жени 100% си плащат ?!?! Няма такова нещо - след като си с две матки, това значи, че секциото е задължително, така че никой няма да те върне.
Аз ти препоръчвам Майчин дом.

# 16
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Значи - първо: предварително не се плаща за раждане никъде (а ако има такива, които взимат пари предварително, няма смисъл човек да се занимава с тях!  Imp ).
Второ: Не мога да разбера как да ти препоръчаме лекар да се уговориш с него, без да искаш да му платиш след това?! За такъв случай досега не съм чувала, но ако успееш да го направиш, евала!  Laughing
Трето: При такъв проблем аз на твое място щях да се уговоря с лекар, следователно - да си платя. Ами това е... Дано не съм ти се сторила рязка, просто в момента бързам...  Wink
Успех каквото и да решиш!  Grinning

# 17
  • Мнения: 5 468
Цитат на: Зъхи
Второ: Не мога да разбера как да ти препоръчаме лекар да се уговориш с него, без да искаш да му платиш след това?! За такъв случай досега не съм чувала, но ако успееш да го направиш, евала!  Laughing

Ами тя точно това казва, че не иска да се уговаря с лекар, а пита в коя болница да иде да роди, без да я изнудват за пари.

# 18
  • тук-там
  • Мнения: 5 695
Аз родих в Св. София при доктора, за който по БТВ бяха давали разни ужасии (не съм ги гледала), без да плащам, с предписано секцио. Този лекар беше на смяна, нямам никакви оплаквания, секциото мина безпроблемно. Имах възможност да платя, но не исках. Платих си на куп осигуровките за година и половина (въпреки че в този период бях в чужбина и не съм ползвала здравни улсуги), така че реших, че съм си платила за раждането. За това сме на тоя хал - хем си плащаме съвестно осигуровките, хем пълним гушите на докторите, на които за това и без друго им плаща здравната каса пак с нашите пари.

# 19
  • Мнения: 773
Цитат на: mtz
За това сме на тоя хал - хем си плащаме съвестно осигуровките, хем пълним гушите на докторите, на които за това и без друго им плаща здравната каса пак с нашите пари.

браво и аз съм на това мнение. утре ще платя осигуровки за година и половина. при това за време през което ако съм ходила на лекар е бил частен. значи съм си платила и за раждането. защо да давам пари след като вече съм си платила.

# 20
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Цитат на: new*
Цитат на: Зъхи
Второ: Не мога да разбера как да ти препоръчаме лекар да се уговориш с него, без да искаш да му платиш след това?! За такъв случай досега не съм чувала, но ако успееш да го направиш, евала!  Laughing

Ами тя точно това казва, че не иска да се уговаря с лекар, а пита в коя болница да иде да роди, без да я изнудват за пари.


Никъде няма да я изнудват за пари, ако отиде да ражда при дежурния екип! Но тя разпитваше за конкретни доктори, затова уточних, че не е възможно да имаш предварителна уговорка с лекар без да си платиш екстрата след това. Това, според мен, няма общо с корупцията, а е един вид благодарност. Това, което се покрива от здравните осигуровки, не включва обаждането на конкретен лекар посред нощ, вдигането му от сън и висенето му с теб по време на родилните болки по 6-7 часа, както и грижите след това... Корупция е да отидеш да раждаш по каналния ред и някой да ти каже - "Няма да ти изродя бебето, ако не ми дадеш 500 евро преди това!" Това е мое мнение, не ангажирам никой с него, както и не смятам, че тези, които са решили да раждат без уговорка са безразсъдни или нещо друго, както ги упрекват други майки. Просто въпрос на избор е. Всеки го прави за себе си. Много майки казват - "Предпочитам да дам тези пари за бебчето си след това". Така е и не е така. В повечето случаи с раждането няма никакъв проблем. Въпросът е обаче, ако нещо се случи с бебето ти, защото случайно, поради лош късмет, си попаднал на некадърен глупак, какво ще си ги правиш после тези пари?! А такива случаи има, знаете, това не е тайна за никого... За съжаление...  Sad

# 21
  • Мнения: 457
Аз съм осигурена и имам възможности, но в България все още е безплатно консултациите и раждането, така че съм на мнение, че ще дам някой и друг лев на екипа от благодарност- дай боже всичко да е наред!
Също така, колкото една осигурена бъдеща майка има права, толкова ги има и тази, която няма и ден с осигуровка- ТОВА ВАЖИ САМО ЗА БРЕМЕННИТЕ!
Знам, че в МД се плаща на касата - 100 лв.- официално, ако искаш някой определен доктор да извърши раждането, за секцио може също да има официална тарифа- отиди на "Информация" в МД и там ще ти кажат.Там доколкото знам са най-добрите специалисти.

# 22
  • Мнения: 3 926
Цитат на: Зъхи
Цитат на: new*
Цитат на: Зъхи
Второ: Не мога да разбера как да ти препоръчаме лекар да се уговориш с него, без да искаш да му платиш след това?! За такъв случай досега не съм чувала, но ако успееш да го направиш, евала!  Laughing

Ами тя точно това казва, че не иска да се уговаря с лекар, а пита в коя болница да иде да роди, без да я изнудват за пари.


 Корупция е да отидеш да раждаш по каналния ред и някой да ти каже - "Няма да ти изродя бебето, ако не ми дадеш 500 евро преди това!"  Sad

  202uu  newsm10

# 23
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Не съм попадала на "некадърни глупаци" и мисля че са много малко, но на алчни типове -да...За съжаление ги имааа Thinking  много

# 24
Аз родих в МД без да плащам, с направление. Взеха ме 10 дни преди термина с невероятната диагноза " тесен таз". Казаха ми че трябва да се направят някои изследвания, за да се определи дали ще раждам секцио или нормално. Първите няколко дни ме разиграваха по различни манипулации, междувременно никой нищо не ми казва. Слава богу на 4-тата нощ ми започват контракциите, на сутринта идва лекар, преглежда ме и ме свалят в предродилна зала. Аз по принцип не исках да раждам секцио, така че за мен това беше по-доброто стечение на обстоятелствата. Само една лекарка ме попита дали имам уговорка за раждането, аз казвам че нямам, тя ме попита дали искам да родя при нея, аз отговорих малко уклончиво и тя явно реши да ме остави на мира. Стоях целия ден в предродилна зала, смениха се доста лекари и акушерки, не мога да кажа че се чуствах спокойна, напротив около мен жените бяха " с уговорка" и аз се чуствах малко като изоставена на произвола на съдбата. Слава богу всичко приключи повече от добре, родих нормално с дежурния екип, сладко момиченце, без нито един шев ! Това беше преди 5 години, за съжаление виждам че нещата сега не са много променени. Аз се бях заинатила и отказах да плащам, защото съм здравно осигурена, обаче не съм много сигурна ако трябва сега отново да раждам дали ще съм толкова смела. Моят съвет е да си вземеш направлението или там документа който посочва че трябва да родиш секцио и да си отстояваш правото.
Успех!!!

# 25
  • Мнения: 4 414
Цитат на: Binito

Знам, че в МД се плаща на касата - 100 лв.- официално, ако искаш някой определен доктор да извърши раждането


беше 80 миналата година март месец.

# 26
  • Мнения: 955
Абсолютно и аз бях там без никакви предварителни уговорки. Всичко беше перфектно.

# 27
  • Мнения: 3 550
Пред мен стои същия въпрос. Имам лекарско предписание за секцио, не искам да плащам, защото съм осигурена. Вижте какъв изход измислих, а вие кажете дали греша:
Казаха ми, че трябва сама да си избера датата за операцията, към 10-тина дни преди термина. Мисля да ида до Шейново напр. и да проверя какъв е графикът, смените на препоръчваните лекари. После да си избера дата, когато някой от тях е на смяна. Щом му се падам в смяната, не може да увърта, това не е предварителна уговорка. Обаче не знам дали така свободно са изложени тези графици и дали се дава инфо на всеки. Какво мислите?

# 28
  • Мнения: 3 663
Цитат на: Steisi
Обаче не знам дали така свободно са изложени тези графици и дали се дава инфо на всеки. Какво мислите?

според мен няма да ти кажат кой кога е на работа

# 29
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Не искам никого да обидя, обаче, ако някой страничен човек ви слуша, вас, майки, които сте или ще си плащате за раждане, ще си помисли, че, ако не дадеш пари, няма да родиш. Сьвсем не сьм сьгласна, че е така. Досега поне не сьм чула майка да е влезнала да ражда и да са я оставили без помощ. Добре, и колко повече внимание ще ти обьрнат? То бебето все пак се ражда и болки ще има, сьс или без пари. А бебетата на не платилите си, с какво са по- различни? Стигнах до този извод, много отдавна, когато моя позната с много пари реши, че ще си плаща. Синьт ми Валентин е на 8г, нейната щерка е с 3 мес. по-малка. И при вьпросното раждане се получава следното: Бебе  с челно предлежание- проблем! Вместо да направи епизиотомия, доктора решил, че майката като си е платила не трябва да я боли и буквално смазва главата на бебето с форцепса. До ден днешен това дете е с тежко мозьчно увреждане и е неадекватно, поддьржано сьс силни лекарства. Така, че не сьм сьгласна, че, ако си платиш, всичко, ще е о,кей.

Общи условия

Активация на акаунт