Сериали и филми - sci-fi, fantasy, mystery, supernatural/тема XI

  • 41 261
  • 739
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 9 197
За в момента не се споменава сезон 3 на Alice in Borderland.Защото актрисата,която играе Усаги е бременнна,но и няма много изходен материал от мангата.Тя така свършва,но с малко разлики.Обаче Харо Асо (създателя на мангата) е обявил,че приключва с идеята за пенсия и излязоха две допалнителни истории на Alice in Borderland (втората през 2021),в едната Усаги и Арису са показани като женена двойка.В другата Арису се връща отново в играта (за един кръг),но после пак губи спомените си,това след автомобилна катастрофа.Но това са отделни глави,не цели томове.
Основната разлика е,че картата на Жокера
Скрит текст:
се появява при среща на Арису и мистериозен човек/същество и това става преди да се завърнат в Токио.Сякаш той е този,който ще изпълни техния избор да се върнат или останат.
Освен това има още една глава,която се развива 2 години по-късно. В нея журналист взима интервюта от различни хора как се е променил живота им и един от тези хора е Арису,но той не успява да отговори,защото телефона му звъни и има разговор с някой,който не е разкрит,но феновете предполагат,че е Усаги.В този разговор се говори за клиничната психология и планинско катерене.
Но края е точно като в Алиса в страната за чудесата. И там не става ясно какво е това място,но и двата сявата са подобни на сънища,игра на подсъзнанието или начин на мозъка да превъзмогне видяното/случилото се с нещо познато.Типичен японски край.Зрителят сам трябва да си реши.

Todome no Kiss с Ямазаки Кенто,който играе Арису.Това е сериал с връщане на времето назад и малко кръв.
Ако някой реши да го гледа си има стратегия.Един епизод от  Todome no Kiss и един епизод от Todome no Parallel.

И последно.
Калмарите е по-правилно да се сравняват с Kaiji (това са три японски филма) и двете продукции показват дехуманизирането на човечеството,изкривените социални стандарти и манията за пари.

# 286
  • България
  • Мнения: 6 213
И аз се каня да потърся този сериал по Лиу Цъсин. Не съм чела книгата.

Изгледах нелош корейски фантастичен филм Jung_E (2023).

# 287
  • Мнения: 36 489
Ето го плейлистът с английски субтитри: https://www.youtube.com/playlist?list=PLMX26aiIvX5rFSYPXtcqda3tWd6pGVD5Q
За епизодите, които не могат да се гледат все още, се чака (и аз не знам колко точно, но ги пускат евентуално).

# 288
  • Мнения: 9 197
Би трябвало да излъчат един и да пуснат следващия пореден,който е безплатен = 4 епизоди седмично,но реално е между 2 и 3 епизода седмично.

# 289
  • Мнения: 36 489
Изгледах 11-ти епизод на Квантов скок - беше ок. Интересното беше това,
Скрит текст:
че Бен (главният герой) умира повече от веднъж, което уж е невъзможно - вече знаем, че не е така.
Накрая обаче, епизодът стана леко банален. Можеше и по-зле - можеше извършителят да се окаже руски шпионин (действието се развива през годините на Студената война)...
Скрит текст:
А от трейлъра за следващия стана ясно, че ще има либерална пропаганда - Бен ще скочи в тяло на човек, чиято дъщеря е транссексуална и е жертва на тормоз.
Ако продължават така, ще приключа набързо и с този американски сериал - имам дълъг списък с корейски и китайски и даже един-два японски, които ме очакват. Simple Smile

# 290
  • Мнения: 301
Изгледах Lockwood & Co. , приятен тийн сериал по поредица на Джонатан Страуд. Паранормален с малко крими елементи. Обещаващ е първият сезон. Младите актьори играха чудесно, ще ги виждаме още занапред.

# 291
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 803
Къде из НВО мога да намеря Beforeigners?

# 292
  • Мнения: 36 489
Започнал е нов фантастичен сериал за колонизатори на космически кораб, които са в бедствено положение.
Трейлърът не ми вдъхва доверие - изглежда ми доста банален и никой от актьорите не ми е познат, затова за сега няма да го започвам. Първи епизод го има в Замунда:



П.п. коментарите отдолу са забавни, изглежда и на други не им вдъхва доверие Simple Smile

# 293
  • София
  • Мнения: 27 181
Мхм, нещо позамря тази тема, мине се не мине време и бам на 2 стр. 😣


😁 😂

# 294
  • България
  • Мнения: 6 213
Замряла е заради "свободата", в която живеем.
Тия политкоректни версии на западните сериали/филми въобще не ме привличат.
Иначе си гледам доволно количество фантастика.
Вярно, китайска и корейска, но поне има някаква достоверност. И представяте ли си, понякога се мярка по някой съвсем нормален бял мъж. Grinning И става дума за бели мъже, а не за китайци, играни от бели мъже.

# 295
  • Мнения: 36 489
Да, аз още се чудя дали все пак да не започна трети сезон на Picard. Ако се окаже, че ми е досаден, просто ще го зарежа.

След като изгледах Прероден богат, сега напредвам с Алхимията на душите и Красиви старчета Simple Smile
А, да - и Трите тела, той е добра фантастика.

# 296
  • Мнения: 9 197
Кога почва Picard?
Ако не се бъркам казаха,че ще е последния сезон.
Първи сезон не ми хареса,дори не го догледах,но втори ми хареса.Само за 7от 9 ми беше много тъпо,но какво да се прави.

# 297
  • София, България
  • Мнения: 5 597
Може ли някой, който е гледал втори сезон на Пикард да разкаже с 2-3 изречения какво се случва, стигнах до 3-4 епизод и го зарязах.
 
То и самият TNG не се оказа да ми е много любим, а наскоро го гледах за първи път. Особено разочарование беше последната серия, докато определено Voyager беше с уникален край, спомням си, че много ме разчувства, когато го гледах. От старите сериали са ми любими Voyager и DS9, даже Enterprise.

Новите Стар трек ама толкова да не ми харесват, превъртам ги с досада и дори не мога да разбера какво им липсва и защо я няма магията, а уж ефекти да искаш.

# 298
  • София
  • Мнения: 3 263
Аз започнах "Пръстените на силата", довечера ще гледам трета серия и много ми харесва. Запазен е духа на толкиновото писане. Ковачът на елфите не ми харесва, излъчва самоувереност, която е неприсъща на безсмъртните. Политкоректното участие на негри изобщо не дразни, не го разбирам тоя див хейт (в Колелото на времето участието на чернокожи дразни, там расите имат значение... просто е неуместно; или поне дразни хората, чели томовете. Мен).

# 299
  • Мнения: 36 489
Мисля, че на 16-ти февруари започва Picard.
За съжаление не мога да преразкажа втори сезон, защото гледах малко и не помня дори това.

Какво си спомням - Рафи и 7 от 9 се оказаха лесбийки; русата жена (Джурати?) се превърна в Борг кралица, но май добра (!?!), имаше някаква история с Кю (който е стар сега и не е добре), както и пътуване във времето...

Общи условия

Активация на акаунт