На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 43

  • 100 075
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 471
Можеш ли да споделиш каква баклава сте взели и ако си спомняш цената?

# 721
  • София
  • Мнения: 3 176
Имаше 4-5 вида баклава, толумби и татлии. Сложиха ни микс в едни големи кутии, по 75 лири за килограм. Предишните дни в Истанбул толкова плащахме за порция, като изобщо не може да се сравни.
Снимката е моя, качвам скрийншот защото форумът не я иска над 5 мегабайта.

# 722
  • Мнения: 3 279
Нелка, за 75л няма нищо в тази баклава. Кори и глюкоза.

# 723
  • Мнения: 317
И аз се прибрах преди малко от Одрин. Много скъпо ми се видя всичко, дори някои по-скъпи от България. На границата беше спокойно (като за понеделник), сутринта бяхме първа кола, а вечерта пета. Нищо не са проверява ли, стандартното. Купихме прахове, лекарства много, защото поръчки събрах, основно храна, зеленчуци, дрехи малко, няма проблем. От евтините яйца не видях, само по 45 лири, халвата още не съм я пробвала. Еклерите бяха пресни. Видя ми се скъпо по центъра, дрехи, парфюми, дори и в България имам изгодни находки. В Мигрос е ясно - всичко що имаше Индирим беше в количката. Определено скоро не бих отишла на пазар. Ако случайно след почивка се прибирам бих пазарила, но иначе няма смисъл.

# 724
  • Мнения: 5 993
За баклавата - и ние сме попадали на вкусна евтина баклава, така, че лично аз не вярвам, че всичката евтина баклава е с маргарин и глюкоза. Просто е била с по-малко орехи. Попадали сме и на нехубава, разбира се - такава с фъстъци вместо орехи и с определено гаден химичен вкус, но повечето пъти са били много вкусни. Една прехвалена на центъра на Одрин например не ни хареса въобще, пък нека да беше скъпа Laughing
В последно време вземаме от Hasan Gazi, сега видяхме и фабриката им къде е - близо до Чорлу. Имаше и фирмен магазин отпред, но в неделя не работеше.
Ние никога не пропускаме да си вземем от млечната им баклава, взехме и сега от техен магазин в Чорлу. На всички кутии пише, че си е с цвеклова захар. А за маслото май само на определени видове пише, че е такова - около и над 80 лири за килограм. Аз оттам взех с шамфъстък 149лири за кг/и мидие /по-евтина, но не помня колко/. Млечната е 99 лири за кг, беше прясна. Но е много важно и колко време престоява отвън докато се донесе до Бг, успявали сме да вкиснем баклава, която в момента на купуване си беше Ок.
Определено се наблюдава поскъпване и там, особено в Мигрос и Онур от магазините, в които влизаме. Но аз основно пазарувам в Бим, там разлики от преди месец бе открих.
Ние се разходим до Чорлу и Текирда. Като за веднъж стават, но не бих била отново толкова път до там за разходка, в Одрин повече ми харесва.

Какво купувате за менструални болки?

# 725
  • Мнения: 4 184

Какво купувате за менструални болки?

Majestic на хапчета

# 726
  • Пловдив
  • Мнения: 14 084
На 3, 4 и 5 март отиваме с ТА до Текирдак - петък и събота, Чорлу и Люлебургас - неделя.

Да споделя и малко да се пооплача от туроператора. Пътувахме с Ориент 99. По някое време програмата била сменена - петък Текирдак, събота Чорлу, неделя Люлебургас. Но в съботата бяхме изненадани, че ще останем отново в Текирдак и ще дооправим оборота на аптеката, в която ни заведоха и предния ден, после да го обикаляме - свободна програма. Два дена общо взето прекарахме в мола там, случайно след обяд открих един огромен магазин за домашни потреби и други стоки за дома, беше в сутерен на един друг магазин за подаръци, а се оказа, че е едно общо подземно хале на всички сгради там, над 200 метра дълго и поне 50-60 широко. Вътре - много неща, евтини.
Иначе пък хотела беше прекрасен - 4 звезди, Дес отел, на 10 минути пеша от мола.  http://www.desotel.com.tr/ 
Забравих да кажа, че бяхме два автобуса, единият екскурзианти, вторият - с екскурзоводите на Ориента - бяха към 20. Решили да разработят маршрута и решаваха, както казах в движение.
В неделя тръгнахме за Чорлу. Там отидохме в музея на восъчните фигури, после ни закараха до моловете, които са един до друг, с един Мигрос между тях. После - в аутлета на фабриката. Оповестиха, че ще ходим до борсата на Люлебургаз. Ние протестирахме, но ни смотаха, че така било пишело в програмата. Която прилежно вече беше изтрита от сайта на фирмата. Някои, които си я пазеха разпечатана казаха, че пишело посещение, без упоменати обекто, но така или иначе пак се промени - като тръгнахме от Чорлу били решили, че няма да се спира в Люлебургаз, защото там борсата била бедна, а ще ни водят до борсата на Одрин. И така приключихме пътешествието - с много промени, малко разочарование, но честно казано, общо взето съм доволна. Видях нови неща, минахме и през старите. Определено Одрин си ми остава фаворит пред останалите, които посетихме.

# 727
  • Мнения: 1 140
Одрин за мен се оказа пълно разочарование! В петък се прибрахме от Истанбул и спряхме на Одрин. Цените нямат нищо общо с тези от преди една година, над 100% надценка, че и отгоре…
Някои неща са по-скъпи дори и от България. Тръгнах си с минимален пазар и определено не бих отишла повече с такава цел. Като сложа и разходите за път просто няма смисъл.
От Истанбул си донесох баклава за 400тл килограма и като видях в големия мигрос в Одрин, че цената е 100тл/кг. направо ме заболя сърцето, но вкъщи като седнахме да ги пробваме разбрах защо е такава разликата.. Тази от Одрин беше кисела и нямаше нищо общо с тази от Истанбул.
Явно са се изхитрили в Одрин поради големия наплив от българи, но много скоро това ще приключи.
На границата не са ни ровили по торбите и минахме бързо.

# 728
  • Мнения: 317
Разликата в цената на баклавата идва от съдържанието. Има с орехи, има и с шам фъстък. На мен лично всички ми харесват, халвите също. Люлебургас е много приятно и по-спокойно градче от Одрин.

# 729
  • Мнения: 2 076
Здравейте,
тази седмица бях на екскурзия в Бурса. И  на отиваме и на връщане минахме бързо пред М. Търново. Последно съм била преди година в Одрин и не мога да сравня цени.
Баклава не съм купувала (беше по 300 лири навсякъде)
Някои хора купуваха яйца ( под 600 лири не видях) и захар (2.16-2.17 за кг).
Аз носех много лекарства и по една кутийка кашкавал, сирене и масло.
На отиване на турската страна ни накараха да свалим багажа и да минем скенер.
На връщане българите погледнаха само отгоре отгоре.

 

# 730
  • София
  • Мнения: 3 176
Малко със смесени чувства останах от новото заведение на мястото на Айдън в Марги. Хубав беше дроба, ММ си хареса бургера, но малко скъпарско сякаш и много туристическо.
Например, вечеряхме срещу задния вход на Марги в локалното и беше много, много хубава храната. Нямаше тава джигер в менюто обаче.
Има ли наоколо друго хубаво място, където сервират тава джигер? Ако е по-местно като обстановка и кухня, още по-добре.

# 731
  • Русе
  • Мнения: 7 072
.......
Някои хора купуваха яйца ( под 600 лири не видях) ........
Бре! Какви са тез яйца! People Eyes

# 732
  • Мнения: 220
.......
Някои хора купуваха яйца ( под 600 лири не видях) ........
Бре! Какви са тез яйца! People Eyes
Преди две седмици си купих за 60тл -30бр. яйца от магазин, където се продават пилешки продукти.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 293
.......
Някои хора купуваха яйца ( под 600 лири не видях) ........
Бре! Какви са тез яйца! People Eyes

Ми как какви - от златна кокошка естествено, ха ха.
Предполагам, че става въпрос за 60 лири за 10 яйца, което прави 60 ст. на яйце. Иначе една дама спомена преди няколко поста, за някакви яйца на промоция по 25 лири за 10 яйца (нещо подобно) - е това е вече на сметка. Но друг/а пък каза, че били по 45 лири, което си е колкото и в БГ.
Абе луда работа с тези цени и човек оглупява и подлудява и в къщи си дава сметка кво е спечелил, като е загубил или обратното.

# 734
  • Мнения: 50
Здравейте, имате ли информация къде може да се намери това лекарство? Дадоха ми инфо, че се продава в Турция, но няколко човека, които доставят лекарства не ми отговориха. Лекарството е за животни.
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт