Детето ми аутист ли е ?

  • 4 765
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте мами . Реших да пиша в групата и бих се радвала ако някой може да изкаже мнението си по случая . Имам син който е на 2г1м. от няколко дни забелязах ,че детето ми се държи по-различно от останалите деца .Синът ми от сутрин до вечер беше с телефона или таблета в ръка и гледаше  Baby TV ,при опит да взема таблета той започваше да плаче .Все още не говори ,казва само тати опитва се да казва дядо ,казва гол когато вижда топка за игра ,ако иска да ми покаже нещо казва виж и сочи с пръст ,опитва се да казва bye bye на английски ,но само когато той пожелае .Също така пърха страшно много с ръце на почти всичко ,например ако си подаваме топка той започва да пърха даже променя физиономията на лицето си и това много ме плаши . Вкъщи говорим на два езика ,детето ми има две имена и всеки се обръща с което име иска към него (за мен това е объркващо ,но съпругът ми е на друго мнение според него няма проблем ) ,така де синът ми не се обръща изобщо на името си дори когато се опитам да комуникирам с него много рядко ме поглежда в очите ,той просто не ме отразява много хора са ме питали дали не е глух,но щом чуе детска песничка от телевизора веднага бяга от другата стая .  Не отбягва деца ,но не се заиграва с тях  ,когато вижда непознати реагира с усмивка дори изпраща целувки . Няма никакъв контакт с очите и това пърхане с ръце на всяко нещо ме накланят на мисълта ,че е възможно да е аутист !! Веднага след като забелязах това запазих час при детски психиатър, но часът ми е чак след 2 седмици .Моля някой да ми даде някакво мнение по въпроса , възможно ли е детето ми да е аутист ? Имало ли е други деца които пърхат с ръчички и не се обръщат по име? Знам ,че не сте лекари и не можете да  поставяте диагнози ,но ако някоя мама е минала през този път моля да сподели опита си . Благодаря предварително! ☺️

# 1
  • Мнения: 723
Напълно възможно е.

# 2
  • Мнения: 6 921
Първо спрете всички екрани...Играйте и му говорете!
Тук може само да предполагаме....аутистите са с различни симптоми така да се каже...
При кой психиатър имате час?

# 3
  • Мнения: 10 598
Не е аутист. Детето ви изглежда "нормално" за средата, която сте му предоставили. Оправете си средата, за да ви изглежда и на вас нормално.

# 4
  • Мнения: 5
Първо спрете всички екрани...Играйте и му говорете!
Тук може само да предполагаме....аутистите са с различни симптоми така да се каже...
При кой психиатър имате час?
Здравейте при д-р Неделчев в гр.Варна .

# 5
  • София
  • Мнения: 13 110
2 имена, таблет постоянно и после детето било проблемно. Създайте му подходяща за възрастта среда, вместо да го видите по психиатри.

# 6
  • Мнения: 6 921
Не ми е познато името му
https://medicaltime.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0% … %D1%86%D0%B0/n152
Прочетете статията,единствено там поставят диагноза аутизъм

# 7
  • Мнения: 252
Според мен не е аутист. Щом казва "виж" и сочи с пръст нещо, което го е заинтересувало, той иска да споделя впечатления. Това е комуникация. Психиатърката, при която водех моя син ми казваше:" Че защо да гледа в очите, просто не те възприема като авторитет, както и другите. Може би е интроверт." Не обсъждай пред детето какво не прави или прави. те са много умни, макар и мънички. Моето сякаш нарочно правеше точно това, което ме притесняваше, по едно време си дадох сметка, че чува, разбира и ме разиграва.

# 8
  • Мнения: 1 355
https://youtu.be/nu8CRBkkAbo
Синдромът "екранни деца" - симптоми и решения.

# 9
  • Мнения: 3 185
Не е аутист най-вероятно, а състоянието му е резултат от вашата родителска некомпетентност. С дете се общува, не се оставя на отглеждане на екрани именно заради тези ефекти.

# 10
  • Мнения: 10 598
https://youtu.be/nu8CRBkkAbo
Синдромът "екранни деца" - симптоми и решения.
Много полезно! Всички родители да го гледат. Споделям.

# 11
  • Мнения: 13 805

Не искам да се заяждам, забелязала съм че за всяко нещо във форума що касае медицина, болести, лекарства слагате своите две стотинки без да сте медицинско лице, а в сферата на спектъра смятам че нямате никакви познания и опит, не съм ви виждала да пишете нито в групата на спектралните деца, дори не и при труднопроговарящите, за да се произнасяте така категорично.

Сега на запитването.
Да Габриела ако чета описаното от вас е възможно да е от аутистичния спектър, но е възможно и да не. Родителите сте създали истински хаос що касае ежедневие, възпитание, среда и е възможно това да провокира задръжките на детето. Възможно е обаче само да ги подчертава и изявява, а те да са си били заложени  по принцип. Имате симптоматика, имате и проблеми, може да е всичко, може да е нищо. Каквото и да казваме тук, детето трябва да бъде видяно от специалист и да ви бъдат дадени насоки от специалист - и като дефицити и като задръжки и като среда. Едно е сигурно, ще ви наложи много сериозна работа в семейството като единица и към детето като родители, защото това което има като изоставане в момента ще нараства и ще бъде все по-видимо с възрастта, ако оставите нещата така, пък и било детето да е в норма. Ако е от спектъра пък ще имате още повече работа защото дефицити се преодоляват, разбиранията за естеството на аутистичното състоянието вече не са толкова закостенели, нещата търпят подобрение при подходяща и навременна терапия.

Заповядайте в темата за трудното проговаряне или на децата от спектъра, там ще ви дадат много адекватни съвети

https://m.bg-mamma.com/?topic=1454097.new#new

https://m.bg-mamma.com/?topic=1412751.420

# 12
  • Мнения: 415
А какво се чудите, след като сте го дали за отглеждане и възпитание на таблета и телефона.
Няма да се изненадам, ако излезе, че и прахосмукачката робот го е научила да ходи и сешоара го приспива.
Обръщате се към детето с 2 различни имена и предполагам не е само това.

# 13
  • Мнения: 6 550
Детето Ви не е аутист, но с таблета не може да се научи да говори и да изразява емоциите си, за това Ви изглежда извън норма. Осакатявате здраво дете, трябва да промените начина на отглеждане.

# 14
  • Мнения: 5
Детето Ви не е аутист, но с таблета не може да се научи да говори и да изразява емоциите си, за това Ви изглежда извън норма. Осакатявате здраво дете, трябва да промените начина на отглеждане.
От една седмица вече не гледа Baby tv ,дори не пускаме телевизора вкъщи.Честно казано виждам огромна разлика в поведението на сина ми .Все пак имаме час при психиатър и ще отидем за да сме спокойни всички . Благодаря ви за мнението ☺️

Общи условия

Активация на акаунт