Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

Не намерих подобна тема, за това пиша нова и ще се радвам ако някой от сподели мнение и опит в тази област.

От 2 години се строи сграда в съседния парцел на нашия блок, вече приключват и строителят трябва да "издаде" обекта. Моите съседи обаче са решили, че строителят може да смени начупените плочки пред сградата ни, т. к. според съседите ми строителните дейности са причина за начупването.
Моето мнение, като най-новия обитател на сградата (нанесох се точно преди да започне строежа) е , че тези плочки са начупени от слягането на сградата още през 2007 година и през годините хилядите спиращи коли пред блока са ги довършили. Да, строежа подпомогна за мизерната обстановка пред блока, но не са главна причина за начупването.
В момента 1-2 семейства, от етажната собственост, пишат непрекъснато на фирмата ни, професионален домоуправител, във вайбър групата на блока. И понеже тази фирма я намерих аз, намесват и мен в комуникациите си, а аз толкова много да не искам да се занимавам, но като ме нападат няма как да не взема отношение. Според фирмата ни, няма как плочки начупени преди години да бъдат оправени от строителят и то безплатно, но се надяваме да се получи. Нашият домоуправител е писал официален e-mail на строителят, който след това в телефонно обаждане е поел анагажимент да поправят щетите, но на този етап няма писмен отговор. Съседите ми настояват да се входира в общината "Заявление за изготвяне на констативен протокол за състоянието на настилки и терени във връзка с договор за гаранции преди издаване на разрешение за строеж за техническа инфраструктура" и не знам дали има смисъл в това.

Някой от вас участвал ли е в предяване на подобна претенция и какво точно направихте? Съответно какво беше развитието?

Благодаря предварително за споделения опит. Simple Smile

# 1
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 906
Ми пробвайте, нищо не губите. Или ще стане, или няма да стане...

# 2
  • Мнения: X
Ми пробвайте, нищо не губите. Или ще стане, или няма да стане...
Това е ясно хахаха  благодаря, все пак за коментара.

Моля ако някой има опит с пдобни неща да сподели информация, която може да е полезна Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 903
Щом са дали обещание е много вероятно да го изпълнят, няма да им излезе толкова скъпо и вероятно го предпочитат пред разправиите.
Ние преди години когато общината ремонтира тротоара събрахме пари и платихме на циганите да сменят и плочките пред входа, което се води територия на етажната собственост. Не помня сумата, но май беше от порядъка на 1000 - 1500 лева. Ако не стане вариант е да се разберете със строителите директно, така ще ви излезе най-евтин ремонта.
Иначе за да ги принудите трябва да докажете, че щетите са от тях, което ще стане трудно.

Последна редакция: нд, 30 окт 2022, 18:36 от bboiko

Общи условия

Активация на акаунт