Позитивен тест за овулация по никое време.

  • 683
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте. Имаам голяма сага и не могга да я разреша. Последеен цикъл на 6 Октомври. Миналия Понеделник  на 17.10 имах два фоликула в яйцчните с размери 12 и 13 мм. в Петък 21.10 лекаря ми постави Хориомон 5000 Понеделник  бях на гинеколог и имах фоликул 19 мм в дясно,дргия изобщо не го видя и ми сложи този път Овитрел.Четвъртък и Петък си пуснах на своя глава Прогетерон тоест ден слеед предполгамата овулация и два дни след нея и единия резултат е 3ng/ml а другия беше пораснал на 4 ng/ml тоест покзават че овулацията е минала .  Днес си направих тест за бременност,за даа видя далии се е изчистиил Хориомона и и нямаше почти нищо,една сянка само съвсем съвсем не се виждаше. Днес си напраавих един тест за овулация останал  от миналите месеци и просто защото нямаше какво да го правя и е положителен. Сега не знам каквоо реално се случва с мен и съм страшно объркана.

# 1
  • София
  • Мнения: 35 983
Здравейте. Имаам голяма сага и не могга да я разреша. Последеен цикъл на 6 Октомври. Миналия Понеделник  на 17.10 имах два фоликула в яйцчните с размери 12 и 13 мм. в Петък 21.10 лекаря ми постави Хориомон 5000 Понеделник  бях на гинеколог и имах фоликул 19 мм в дясно,дргия изобщо не го видя и ми сложи този път Овитрел.Четвъртък и Петък си пуснах на своя глава Прогетерон тоест ден слеед предполгамата овулация и два дни след нея и единия резултат е 3ng/ml а другия беше пораснал на 4 ng/ml тоест покзават че овулацията е минала .  Днес си направих тест за бременност,за даа видя далии се е изчистиил Хориомона и и нямаше почти нищо,една сянка само съвсем съвсем не се виждаше. Днес си напраавих един тест за овулация останал  от миналите месеци и просто защото нямаше какво да го правя и е положителен. Сега не знам каквоо реално се случва с мен и съм страшно объркана.
Здравей!
Отиди да те видят отново на УЗ... ако искаш де.
Възможно е единия фоликул да се е спукал, другият да не е и респ. да има по-високи нива на ЛХ, което не означа че ще има О.
ЛХ е висок и при ПКЯ , но няма О., напр....т.е. само по-високи нива на ЛХ, нищо конкретно не показват.
Друга причина - да има проблем с някой от фоликулите, да има ЗФ., вкл. да има и лутеинова киста или ЛУФ.
При ЛУФ напр. прогестерона се повишава, но малко, не както при О.
Ако изследваш отново Прогестерон пусни и Е2 - това ще е добър ориентир за лекаря, ако види ЗФ,киста,ЛУФ... да прецени по-лесно какво вижда.
Ако, точно  на 7-ми ден след О. Прогестеронът е над 14ng/ml... може да е имало О.

# 2
  • Мнения: 5 160
Не че нещо, но за това има време, в което се правят тези тестове. Имат лошия навик да хващат и други хормони, не само този, за който са предназначени.
Пример - от време на време става популярно по бременните теми да се пишка върху тестове за О, защото много често са положителни. Да, ама в смях и закачки на една бременелка излезе отрицателен. Хайде шаш, паника, драми, прегледи и т.н. Simple Smile Та бих посъветвала да не си правите такива експерименти, защото видно, могат да докарат поразии на спокойствието Ви Simple Smile

Последна редакция: пн, 31 окт 2022, 10:25 от Inferiya

# 3
  • Мнения: 3 597
Подкрепям ✌Най-лесното обяснение е , че теста е + от остатъчния хормон . Щом тест за Б дава лека черта , то тест за О логично също реагира .
Масово тестовете за О , засичат ЧХГ . Не е задължително , но в повечето случаи е така .

Общи условия

Активация на акаунт