даите савтет нормални ли са прегледите ми при гинеколога

  • 1 920
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 254
Ами според мен няма страшно щом всичко върви добре, и аз до 5 м. съм дала веднъж кръв и урина, а тегленето и меренето след 7м. , все пак те си знаят работата. С видеозон е много по добре да те наблюдават отколкото обикновен АГ преглед.

# 16
  • Мнения: 2 015
Сменяй го #2gunfire!

# 17
  • СОФИЯ
  • Мнения: 186
ПОсъветвали са те, но да се включа и аз - мен пък само ми мерят кръвното, кг-те и със сънтиметър в легнало повожение - корема! ДОсега на видеозон само 1 път са ме гледали - когато отидох за пръв път и се видя пулсиращото топче .........Аз пък от това съм разочарована ... Изследвания - само в началото и сега ми каза че през януари пак (кръв и урина).
И аз съм се замислила за смяна .... А всъшност някой има ли опит да сподели как се сменя? Директно отиваш при новия лекар или първо трябва да си вземеш и картона от стария?

# 18
# 19
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Кръвна група, Васерман, кръв и урина, а и много важно да следи развитието на бебчо, а в по-напреднала бременност / след 6 я месец/ трябва да слуша и записва тоновете на бебето!

По въпроса как да го сменя? Значи срока е до Нова Година - отиваш директно при новият лекар без да имаш отношения със стария, той си пуска нов картон и си назначава нови изследвания!
Лека бременност!   bouquet

# 20
  • Мнения: 2 952
До 5  месец вече много изследвания  са  направени , най-вече  кръвни.....а тегленето , меренето на кръвно....са нещо лесно и бързо , незнам защо не го прави и не ти отбелязва в картона(или какъвто е документа в БГ )...който следи бременността.А гледането на  видеозон си е всеки път така или иначе ,но не само.

# 21
  • Мнения: 290
Az sega 4akam vtoroto si beb4e i sam v 4 mesec no i predi6nata bremennost i tazi sa mi puskani izsledvania o6te v samoto na4alo.Bi triabvalo da te tegli,da ti meri kravnoto,da ti puska izsledvania i da te gleda na videozon.Prepora4vam ti da si smeni6 doktora dokato ne e iztekal tozi mesec.Leka bremennost.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Няма срок за смяна на гинеколога. Просто отиваш при личния си лекар и искаш ново направление за повторен избор на наблюдаващ бременността ти гинеколог. Не може да ти откаже такова направление, защото те са извън регулативните им стандарти.

# 23
  • София
  • Мнения: 35 954
Сменяй го или заедно с посещенията при него ходи и в женска консултация.

# 24
  • Мнения: 253
До третия месец ме гледаха само на ехограф, но в началото на четвъртия ми взеха мерки /тегло, обиколки и т.н./, за да ми направят картон и ме пратиха на изследвания - кръв, урина, кръвна група. И оттогава, всеки месец се правят. Така,че според мен или си поискай да те прати или по-добре смени гинеколога. В кайна сметка, не ти трябва да му казваш какво да прави, а той на теб.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Вече трябва да ти пусне изследвания. Меренето и тегленето не са болка за умиране, ама кръв, урина.....виж това е друго нещо. Защо просто не го попиташ?

# 26
  • София
  • Мнения: 498
Досега е трябвало да ти пусне 2 изследвания даже + задължително всеки път трябва да ти мери кръвно, големина на матката и тегло и да слуша сърдечните тонове на бебето. питай го защо не прави всичко това.
Да, точно така. Иначе изглежда доста безотговорно от негова страна.

# 27
  • Мнения: 1 114
Аз от известно време имам същото чудене. По принцип ходя и на женска консултация и при един известен гинеколог. Въпросният известен гинеколог всеки път ме гледа на видеозон, но той не знае, че аз ходя паралелно и другаде, и нито веднъж не ми е мерил кръвно, тегло или корем. Първият път като отидох при него, ми каза да отида при личния лекар и той да ми даде направления за изследвания, защото той не работи със ЗК. Оттогава не е и отварял дума за други изследвания. Естесвено, аз съм си направила в ЖК, но ако не бях? По същия начин беше и за феталната. Ако не бях го питала, все едно не същеществува такова нещо. Излиза, че ако ти сам не се интересуваш, ще ти мине бременността с 9 ехографски прегледа и това е. Та много съм се замислила дали да не си намеря друг лекар за по-нататък.

# 28
  • Мнения: 7
Според мен попитай защо още не ти е пуснал изледвания за кръв и урина, които е трябвало да ти пусне още първия път или направо го сменяй.
Той ли ти води ЖК или ходиш при него на частно, но все пак е трябвало да се поинтересува дали си се записала на ЖК и какви изследвания са ти правили. newsm78

# 29
  • Мнения: 1 455
Кръв и урина се прави три пъти през бременноста,също така и ехограф.Ако кръвната ти група е отрицателна се правят изследвания и за антитела.Мене на ехограф са ме гледали през месец,но тогава ми казаха,че здравната каса осигурява само три прегледа.Важно е да слушат тоновете на бебето при всеки преглед.И моя съвет е да смениш доктора.

Общи условия

Активация на акаунт