Идеи за здравословно хранене в офиса

  • 3 255
  • 28
  •   1
Отговори
  • Varna
  • Мнения: 35
Здравейте,

Наскоро претърпях операция и след 2 месеца в болничен отново съм в офиса. Тъй като няма да мога да спортувам още няколко месеца, търся идеи за здравословни и засищащи храни, които са подходящи за закуска/следбедно залъгване в офиса. Опитвам се да сваля няколко килограми без гладуване.  Обядът ми е лесен, тъй като си готвя и си нося, но не ми стига за цял ден.

В момента горе долу хапвам - ябълка/банан/бискивитки белвита/кисело мляко с овесени ядки, но ми омръзнаха вече.

Какво хапвате вие в офиса? В момента заглеждам всякакви бисвитки по щандовете за здравословна храна, но ме притеснява дали нямат скрити захари в тях. Също, какво ви е мнението за соленките от типа на hogarenas - пише фибри, пълнозърнести, но дали наистина са подходящи за залъгване на апетита следобед?

Благодаря ви!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Сурови ядки,сушени плодове разни комбинации тип блокчета  с тях. Новите модерни "оризовки",чипс от лимец.....
Всякакви домашни заготовки,сирена с грозде.

# 2
  • Varna
  • Мнения: 35
Сурови ядки,сушени плодове разни комбинации тип блокчета  с тях. Новите модерни "оризовки",чипс от лимец.....
Всякакви домашни заготовки,сирена с грозде.

Оризовките ги избягвам, че много хрупат и правят трохи, та ми е неудобно Grinning Сирене с грозде е интерсна идея, не се бях сетила за тази комбинация, а и сега им е сезона, благодаря!

# 3
  • Мнения: 1 201
Аз работя предимно от вкъщи, но когато съм в офиса си нося плодове, ядки, домашни веган бонбони или барчета. Доста често си правя различни видове кекс с овесени ядки и фурми. Не купувам бисквитки и подобни неща.
Хумус с резенчета моркови също е добра идея.

# 4
  • Мнения: 5 144
С плодовете също не бива да се прекалява заради многото захари.
Обикновено за закуска хапвах препечена филийка (домашен пълнозърнест хляб с квас) с крема сирене или лютеничка. Ако нямам време - от вечерта си залагах смути. Пиех го с кокосово мляко, една шепа спанак (замразявам си на шайбички), някое плодче (примерно 3 ягоди или 3 парчета пъпеш), лъжица чия, някакви семена, ядки и т.н. През ден слагах по лъжичка протеин. Реално може да се сложи, каквото ви е на душа вътре, стига да не се прекалява с плодовете и да не се ползват изцедени плодови сокове, защото тогава е вкусно, но не особено диетично Simple Smile

За следобедно подхапване - ядки, сушени плодове (пак не много, че имат захар повечето), може крекери със семена, ако съм си направила и пак може да се ползва крема сирене или хумус.

# 5
  • Мнения: 8 886
Следобед пия протеинов шейк. Избягвам да ям само въглехидрати, защото ми отварят апетит. Към него може малко ядки, но малко, защото са доста калорични и някакъв плод - ябълка, да речем.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Следобед пия протеинов шейк. Избягвам да ям само въглехидрати, защото ми отварят апетит. Към него може малко ядки, но малко, защото са доста калорични и някакъв плод - ябълка, да речем.

Kak си правиш протейнов шейк на работа?-не ти ли трябва миксер да го рабиеш.

# 7
  • Мнения: 8 886
Следобед пия протеинов шейк. Избягвам да ям само въглехидрати, защото ми отварят апетит. Към него може малко ядки, но малко, защото са доста калорични и някакъв плод - ябълка, да речем.

Kak си правиш протейнов шейк на работа?-не ти ли трябва миксер да го рабиеш.
Не. Имам фитнес бутилка с нещо като топче/сфера вътре, доста добре разбива. Но и без нея, пак е вариант. Нося протеина директно в нея, в офиса само добавям вода, не ползвам прясно мляко.

# 8
  • Мнения: 204
Зоната. Търсиш  в ютуб и  фейсбук. В " какво да ям " и в "зоната е вкусна " . Сигурно има и други.

# 9
  • Мнения: 7 270
Кисело мляко с овесени ядки, кисело мляко с банан или само кисело мляко. Това закусвам на работата ми. В къщи: препечена филийка с масло и сирене.

# 10
  • Varna
  • Мнения: 35
Следобед пия протеинов шейк. Избягвам да ям само въглехидрати, защото ми отварят апетит. Към него може малко ядки, но малко, защото са доста калорични и някакъв плод - ябълка, да речем.

Kak си правиш протейнов шейк на работа?-не ти ли трябва миксер да го рабиеш.
Не. Имам фитнес бутилка с нещо като топче/сфера вътре, доста добре разбива. Но и без нея, пак е вариант. Нося протеина директно в нея, в офиса само добавям вода, не ползвам прясно мляко.

Това звучи много интересно, не бях чувала за такива бутилки, нещо такова ли е?

# 11
  • Мнения: 5 144
ММ си взе скоро подобна, с нещо като мрежичка, защото пие някаква лепкава гадост, която няма разбъркване с лъжица. Доволен е.
https://www.yeee.bg/gallery/1242012152348.jpg

# 12
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Аз хапвам плодове според сезона, микс от сурови ядки и сушени плодове, понякога оризовки, "здравословни" бисквитки и барчета. Бисквити Хогаренас отдавна не съм яла, но според мен и те стават.
Шейкър за протеин с топче си купих преди време от Лидл. Наистина е удобен и бързо и лесно разбива протеина.

# 13
  • Мнения: 2 267
Имайте предвид че бисквити хогаренас са доста калорични, въпреки че нямат обем и на човек му се струва, че не е ял много. Не бих ги избрала при диета.

# 14
  • Мнения: 1 708
Напоследък често ям това следобед - 100 гр. скир, 50 гр. кисело мляко с нисък процент масленост, 1-2 с.л. овесени ядки, малко орехи, шепа малини/половин банан, половин доза протеин. Вкусно ми е и дава възможности за разнообразяване - понякога добавям чиа, лятото плодът беше праскова и т.н.
Изчислявала съм го с фитнес пал и като калории излиза около 200-250 калории, с добро количество протеин около 25 гр и почти без мазнини, ако не съм сложила орехи Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт