Милано и Северна Италия - тема 15

  • 40 439
  • 743
  •   1
Отговори
# 690
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 812
Нашите полети с Раян закъсняха с по 30 мин, като наваксаха 10-15 мин във въздуха. Спахме в апартамент в Бергамо, но понеже не бяхме близо до линията на автобусите взехме такси.
Полета ни беше през деня, но все пак избрах Бергамо за нощувките.Жената, от която наехме апартамента ми каза, че таксито ще бъде около 16 евро. На летището ни обявиха 25 евро...демонстративно отидох да питам следващото такси и след 2-3 приказки 1вия таксиджия ни закара за 20 евро до апартамента.
По 1 час на опашка чакахме да влезем и излезем от катедралата... не знам защо се допуска това нещо. Абсурдно е и няма какво да се види.

# 691
  • Мнения: 6 639
На летището не хващаш ли това такси, което е наред? Май не може да се избира, което клиентът реши.
Или греша?

# 692
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 812
На летището не хващаш ли това такси, което е наред? Май не може да се избира, което клиентът реши.
Или греша?
По принцип си спазват 1вото такси да. Мъжа ми искаше в една тесла да се качим, но нахалния 1ви таксиджия, който започна с 25-те евро беше 1ви, та при него 🤣 Иначе ако си настояваш ще си вземеш което такси искаш Simple Smile

# 693
  • Мнения: 7
Успях да купя билети за Тайната вечеря в седмицата когато ще сме в Милано! Сега остава за Дуомото, но не можах да се ориентирам кои са най-добре да се вземат и дали оттук или на място също ще има. Дали има някакви концерти на площада в седмицата 12-16.6.?

# 694
  • у нас
  • Мнения: 1 872
Успях да купя билети за Тайната вечеря в седмицата когато ще сме в Милано! Сега остава за Дуомото, но не можах да се ориентирам кои са най-добре да се вземат и дали оттук или на място също ще има. Дали има някакви концерти на площада в седмицата 12-16.6.?
за Дуомо ние купихме от офиц.сайт и май от там са най-изгодни

# 695
  • Мнения: 261
Здравейте, имам 2 излишни билета за орио шатъл милано-бергамо или обратно, валидни до края на годината. Ако някой желае бих ги продала за по 10лв броя.
Излишни са ми защото ги купих онлайн и следващите 5 часа така и не ги поличих на имейла (абв-то имали проблем тогава) и се наложи да си купя нови от шофьора, че щяй да изпусна полета.

Последна редакция: ср, 07 юни 2023, 13:22 от zoq1

# 696
  • Мнения: 44
Здравейте.

Ще се наложи да изчакаме няколко часа на централната гара в Милано, докато дойде време за влак в 6 сутринта. Някой бил ли е там по това време? Досега сме я посещавали само през деня, но се притеснявам дали е безопасна за изчакване през нощта?

# 697
  • In transit
  • Мнения: 12 022
Мария, качете се горе, на нивото на влаковете и изчакайте там. Вътре има достатъчно полиция, няма от какво да се притеснявате. Но отвън спят доста бездомници(поне така беше преди).
Обаче сега гледам сайта им, и не съм сигурна дали е отворена цяла нощ. https://www.milanocentrale.it/servizi Щом банкоматите работят до 01.00 часа...а баровете отварят в 6.
Дано Реджи се включи, да каже.

# 698
  • Мнения: 4 220
Може да потърсите заведение, което да работи по това време и да изчакате там.

# 699
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 920
Февруари беше затворена. Наоколо нямаше бездомници. Имаше работещ дюнер, при нас детето беше гладно и яде, а ние пихме кафе.

# 700
  • Мнения: 23
Някой посрещал ли е Нова година в Италия и къде по - конкретно ?
Какви са впечатленията Ви?
Преди всичко какъв е климатът там по това време на годината?
Празнично ли посрещат новата година?

# 701
  • Мнения: 6 387
В Италия Нова година е празник, да. По това време е зима.

# 702
  • Milano
  • Мнения: 3 703
Гарата би трябвало да е затворена през нощта - между 01.00 и 04.00 горе-долу.
Не бих стояла навън в района през нощта.
Миналият месец имаше и изнасилване, медиите говореха доста по случая и в крайна сметка се реши да изпратят още 400 полицая, с оглед повишаване на безопастността.

Аз съм още в кома след снощи, във влака към вкъщи, но щастлива от емоциите които никой друг не може да ми даде, както Васко.❤️❤️❤️
В неделя и понеделник пак.😍

# 703
  • Мнения: 6 639
Regina, разкажи повече, ако искаш🙂
Пожелавам ти, само вълшебни емоции да имаш🧙‍♂️🍀
Разбрах, че са уволнили Малдини, а е имал договор до 2024г с Милан.
Защо така направи този Кардинале🤔
И Ибрахимович прекратява с футбола. Много емоции имаше та Сан Сиро❤️
Искам пак на мач на Милан!

# 704
  • Мнения: 6 387
На летището в Бергамо продават ли просеко от Валдобиадене? Никога не съм обръщала внимание, а искам да занеса на едни познати.

Общи условия

Активация на акаунт