Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през ноември

  • 85 998
  • 2 812
  •   1
Отговори
# 225
  • Пловдив
  • Мнения: 40 794
А олиото колко да е спрямо маслото? Извинете, ако звуча неандерталски , но съм пробвала с малко олио и пак загоря, та явно трябва да е повече от това, което аз бях сипала.
пържиш ли, запичаш ли...? че е изгоряло?
Слагам на око винаги...ама напр.лъжица масло и наполовина зехтин, че и по-малко.

За тая вечер извадих сьоНга и стек риба тон /от Лидъло/ ама ги оставих на плота...и дали след малко няма да ги хвърлям в тая жега нИзнам...
Тийна се муси искал протеинови храни, сякаш рибата не е, та ще диря св.дроб или пържоли, абе...па и на танци исках да скокна. Х-а-о-с!

# 226
  • Мнения: 7 249
Не съм пръскала велур с импрегниращ спрей. Струва ми се, че пак ще пропуска, но нямам опит.
Имам любими велурени боти на българска фирма в лилаво. Нося ги в сухо пролетно и есенно време. Сега точно ги експлоатирам много стабилно, но като завали ще ги прибера.

Окапаха ми очите. Боря една данъчна декларация и не мога да я преборя. Защо използват толкова ситен шрифт, това е нечовешко.

# 227
  • София
  • Мнения: 9 555
Мисте, пробвала съм за запържване на лук за манджа и за запичане на картофи на фурна като и в двата случая замириса на загоряло. Доста отдавна беше и не помня какво съотношение сложих, но от тогава не смея да опитам отново. Напоследък имам някакви пориви да пробвам пак, но не ми стиска все още.
А на максимална степен на котлона/фурната може ли да готвя с масло, или ще загори?

Благодаря ви за отговорите и на двата ми въпроса! Hug

# 228
  • Мнения: 6 301
Картофи във фурната винаги правя само с масло.Не съм усетила до сега да е загаряло.Но слагам и вода, толкова,че да са полусварени и запечени.Или ги бланшираш,и после само с масло във фурната.Да не е от маслото, което ползваш,Панде?
Наслушах се на истории за мързеливите ми колежки, докато ме е нямало.Ах,ако знаят какво ги чака 😈

# 229
  • Мнения: 12 026
Панде, не бива на много силен котлон.
Редовно правя пиле с картофи и винаги е с масло. Никога не ми е изгаряло.
Да похваля МН. Днес се е престарал. Сгънал и прибрал прането, изчистил, сготвил, подредил. Вика само сядай и почивай. Колко ли е виновен 🤭

# 230
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 841
Сиросче, направо човек да го обземе подозрение Wink.

# 231
  • Мнения: 12 026
Нали, Янче? Забравих, че и цветя на масата сложил. Съмнителна е работата.

# 232
  • Мнения: 7 249
Брех, брех, Сиросче. Май е сгазил лука.

# 233
  • Мнения: 6 301
Сирос,мен ако питаш,яко мирише на гузна съвест 😂.Или изкупува минали,а може и бъдещи,прегрешения 😁. Но,ти сядай,и чакай да ти сервира чашата и мезето 🥂

# 234
  • Мнения: 10 892
Панди,  с масло само на ниска температура, иначе нищо не може да го спаси.

Сирос, чак мен ме обхвана съмнение.

Ядосана съм, притеснена съм, ама нищо не мога да направя и още повече се ядосвам.

# 235
  • Мнения: 1 683
Панди, аз пак кат досадна свекърва, ама ако не искаш да го мислиш и да му баеш, гхи. Няма да загори.

Оплаквам се, че съм истинска жена понякога, демек идея нямам какво искам. Много исках Джони да си играе със сестра си. Е, зор и инцидентно, но стигнахме. В резултат сега Джони има жестока цицина на главата, по-зле отколкото след която и да е операция.

# 236
  • Мнения: 12 026
Шугъре, милото Джони. Бързо да минава!

Съмнителен си е отвсякъде. Той върши домакинска работа, но не така старателно. Бих казала, че днес се е изкъртил даже.

# 237
  • София
  • Мнения: 9 555
Шугърче, милият Джони! Но тази цицина, колкото и да е неприятна, означава стъпка напред за нашия герой. Purple Heart

Сиросче, ТМ мирише на гузна съвест по-силно отколкото мирише прегорялото ми масло. Laughing Наслаждавай се на момента докато истината излезе наяве.

Рен, може и от маслото да е било, знам ли.

# 238
  • Мнения: 1 902
ММ ме информира, че днес можело да си дойде... за една вечер... ся във фурнята има пържоли с лук, гъби и тъмна бира, а аз се настройвам... Stuck Out Tongue Closed Eyes

Сирос, денят не е свършил, има време да узнаеш причинатаааа...

Мрън... изядох една Активия и сега в червата ми войни се водят.. а бяха намалени в Кауфлан и има още 8... страх...

Шугър, нищо, ше му мине и пак ше играят. Като малки и моите си играеха, малката беше инициатор де, ама ся като големи няма какво да правят заедно... та хубаво е, че са си играли.

# 239
  • Мнения: 1 683
Мързи, абсолютно съм съгласна. Дори се чувствам виновна, че насметох дребната, ама моето нали е с интензивна медицинска история откъм отоци, операции и тн. по главата, та още му треперя. А и много рева, пък той обичайно не отразява болка в нормални граници.

Общи условия

Активация на акаунт