Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през ноември

  • 85 958
  • 2 812
  •   1
Отговори
# 45
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Сисун,гуш Sad Дано да се подобри скоро!
При нас парацетамола помага,ама е вече трети ден болен и се чудя кога ще почне подобрението..Сега пее с песничките на Маша,целият потен след сън..

# 46
  • Мнения: 10 870
Абе аз вярно, че съм консерва, ама защо болно дете го водите на зоологическа и в макдоналдс? Постойте вкъщи, почивайте в леглото с филмче/книжка.
Знам, че писва вкъщи, ама един -два -три дни да си почине организма и да се възстанови ми се струва добра идея.

Сиси, мобилизира се човек, де ще ходи. Дано нощес спите повече.

# 47
  • Мнения: 2 769
Честит празник!
Кло, благодаря за темата!
Сис, от детски лекар знам следните бабичешки лекове за ангина - вариант 1 - сваряваш едно яйце, белтъка го нарязваш на малки парченца, слагаш ги върху кърпа/шал ,която ще вържеш на вратлето на детето - поръсваш с пудра захар още топлия белтък и връзваш на вратлето. "Сместта от белтък и пудра захар" трябва да е равно разпределена отпред под гушката на детето и да обхваща и областта на сливиците. Вариант две беше с леко затоплена извара, може да се добави и лъжица мед и третото беше зелев лист, от прясна зелка - гърлото се увива със свежи зелеви листа и отгоре се покрива с шал. Компресът се сменя на всеки 2 часа. Аз съм правила това с белтъка, а жълтъка както казваше лекарката го дай на детето да го изяде за здраве и сила.
Ули, не си само ти консерва - моите само биха се разкиснали още повече. В острата фаза на болестта сме си у дома, вече като оздравяват малко навън за въздух и слънце, далеч от други деца/хора.
Карамелка, правилно е казала Сирос - вграждай некадърните майстори!:smiling_imp:
Онзи ден поръчах на тийна безжични слушалки от озон, днес дойдоха и имам код за 20 процента отстъпки на книги, ще погледна какво предлагат, може и да се изкуша, макар че вече чета предимно електронни книги имам си и карта за библиотеката, та рядко купувам.
Преди няколко дни присъствах на среща с поетесата Джина Дундова/по професия е лекар/, купих си от нейните книги - уникална! Харесват ми стиховете ѝ и не само на мен. Маргарита Хранова, Нели Рангелова, Жана Бергендорф пеят песни по нейни стихове.
Бърд, теб ще те нашамаря, ако те докопам - като си болна каква работа те гони?! За вашия човек продължавам да стискам палци! Как са майка ти, баба ти и дядо ти?
Снощи минаха две големи групи с деца, рязко се притесних, че няма да ми стигнат бонбоните, но даже и останаха. Днес тийна ги е довършил.Rolling Eyes

# 48
  • Мнения: 11 952
Бройте и мен консерва.

Сис, адреналина те държи. Как оздравее Сисунчето и ще капнеш. 🤗

Мисте, ти се окъпа и поседна, а аз гладих пердета. Осем пердета 🤕 МН нямал търпение, да види как ще станело. 😡

# 49
  • Мнения: 6 274
Сирос, пердета ли гладиш,или завеси?Аз щото с нито едно от двете не си го причинявам 😂
Още една консерва 😬
Ули,пийнахме по едно "сиропче" от пелтето.Да видим,дали ще има някаква файда.

# 50
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Ули,уж беше добре и решихме да го разсеем малко,но направихме грешка.Утре ще са си вкъщи с баща му и ще гледат Маша..Аз ще се притеснявам на работа..
Поне яде и пие,но намали количествата храна и иска кисело мляко тази вечер.
Като премазана съм.

# 51
  • Мнения: 7 207
Сис, измъчихте се. Не ти се спи заради адреналина. Дано тази вечер е по-спокойна!
И малчо на Бюти да се оправя. Но съм съгласна с Ули.

Уинд, благодаря, че питаш. Майка ми е добре, леко минава при нея, слава богу, че и тя си има разни здравословни проблеми и се притеснявахме. Утре й е последен ден болнични. Баба и дядо продължават да се запъват като магарета, макар че оплакванията им не са отшумели. За другото си права, знам, но това е положението. Оставям си и време за почивка, не се преработвам.
Сподели, моля те, за слушалките - какви са? И аз издирвам някакви бюджетни.
Досега не съм използвала безжични, харесах PowerLocus, но ще изчакам някое чернопетъчно намаление. Но пък отбелязах празника с две книги, купени от фейсбук група.

Благодаря за палчетата! Не ги пускайте.

# 52
  • Мнения: 5 685
Бюти,не се притеснявай, нормално е да намали храната. Дано да се наспите тази нощ. Утре ще е много по-добре,ще видиш 🤗!
Уинд,сварих яйце и дребната все ,че изяде белтъка 😂. Това и чай с мед от обяд до сега! Изглежда много по-добре пу, пу!

# 53
  • Мнения: 11 952
Ренко, аз не ги различавам 🤭 Ма няма как, да ми стоят гънки. Да е чаршаф да, ама това ми виси посред хола.

Бюти, да ви е лека нощта и да поспите.

# 54
  • Наблизо
  • Мнения: 6 061
Дано,Сиси,дано..
Ох радвам се,че е по-добре малката принцеса.Ужясно е ангина,аз имах преди 3 седмици,два дни не можех да стана от леглото.

# 55
  • Мнения: 7 207
Ааа, Сиросче, излагаш негладещата чета Simple Smile
Завеси никога не съм имала, пердета никога не съм гладила. Пера и закачам директно от пералнята.

# 56
  • Мнения: 11 952
В своя защита ще кажа, че още от опаковката имаха дълбоки сгъвки, хем ги прах. Аз съм от четата на негладещите чаршафи. Ризи гладя обаче. Налага се.

# 57
  • Мнения: 2 170
Сирос, пердетата са от ефирни материи, завесите са тежките, онези, които затъмняват Simple Smile Пробва ли да ги изгладиш вертикално? Още издирвам инфо за читава вертикална ютия, само заради километричните пердета и завеси.

# 58
  • Мнения: 7 207
Аа, как нови без пране? За гладене - няма да ги изгладя, но задължително ще ги изпера.
А чували ли сте за замразяване на пуловери във фризер? Stuck Out Tongue Winking Eye Правило се преди първо пране и така се запазвала мекотата им. Наскоро една продавачка ме осветли и беше безкрайно учудена, че не знам този трик.

# 59
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 815
Пердетата ги закачам веднага след като излязат от пералнята.

Общи условия

Активация на акаунт