Парфюмни размисли и страсти - 278 ноември 2022 г.

  • 57 531
  • 829
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 31 370
Много обичам гурме парфюми аз. Кафе, ,шоколади, тонка, особено много ванилия и по-малко карамел. Купувала съм през годините почти всички коментирани досега в темата парфюми. Най-любим ми е Черепа на Килиън, Интоксикейтид, Долче Пешън, Муск Маори, Кафе тонка, Траставере, Италика и др. Нося ги само в студено време и особено във влага. В топло ме душат и ми става тежко на душата. Когато нося такива парфюми не ми се ядат шоколади и това е супер за мен, защото много обичам сладко.
Най-желаният парфюм в момента за покупка ми е Италика, днес или утре ще е при мен.

# 61
  • София
  • Мнения: 1 983
Денси, благодаря за новата вкусна тема Flowers Bouquet


Кафе, шоколади и какао са ми един от най-любимите нотки и затова доста от парфюмите в колекцията ми са гурме с тези нотки. Ако тръгна да ги изброявам, ще изхабя поне 2 страници от темата Simple Smile Затова ще споделя  страхотни попадения от последни покупки:

Arabian's Secret Desert Infini- в него при мен има 3те нотки в едно приказно, топло и опушено ориент гурме Purple Heart

Zara Bohemian Oud / https://www.fragrantica.com/perfume/Zara/Bohemian-Oud-74198.html
Страхотна находка с черен шоколад, какао и топли меки опушени нюанси.
Знам, че ще прозвучи абсурдно, но в Bohemian Oud откривам най-хубавата част от Tauer Perfumes Sundowner.

Какво планирам или бих искал да купя по тази вкусна тематика? - със сигурност тези:
Pepe Jeans Celebrate for Him Pepe Jeans London / https://www.fragrantica.com/perfume/Pepe-Jeans-London/Pepe-Jeans … or-Him-57284.html
Страхотен и подценяван парфюм, прекрасно смесен. Дава много уютно усещане, без да губи елегатно ароматно присъствие.
Rochas Man Rochas / https://www.fragrantica.com/perfume/Rochas/Rochas-Man-1426.html
Перфектното капучино Animal Heart Eyes Cat
Theodoros Kalotinis Coffee Addict / https://www.fragrantica.com/perfume/Theodoros-Kalotinis/Coffee-Addict-64660.html
При мен заспива перфектно! Чудесно тирамису, със страхотна трайност и сияж.

С това спирам, защото виждам, че като цяло няма интерес към този шоко жанр Simple Smile

Парфюм за деня: Shalimar Millésime Tonka Guerlain Heart Exl

Страхотно уютно, вкусно, бисквитено, Коледно настроение ми дава. Sparkling Heart

# 62
  • Мнения: 470
Ермес Амбре Наргиле и аз много го харесам 😍

# 63
  • Мнения: 120
Днес ми пристигнаха две бебета мини спрейчета от Парфюми шоп - Masque Milano Kintsugi и Mandala. Не очаквах кой знае какво, но ми харесаха доста. Особено първия. Ако вземат да заредят и Lost alice ще съм много щастлива.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 983
Привет отново, по-рано забравих да споделя с 2 думи и впечатления от Hermessence Violette Volynka Hermès. Много изискан, стилен, интересен парфюм и при мен, в началото се развива точно, както го описват в повечето мнения - рафиниран, хладен, свеж, по-тънък, леко зелен, леко дървесен, леко цветен с фин велур. До тук добре - не останах изненадан, но всъщност след около 3-4 часа, много странно, при мен основно излиза хладна, водниста виолетка и тънък ветивер, който в комбинация с изненадваща леко сладка пудреност, се получаи много интересно. Аромата неочаквано стана по мек, по-засладен от пудрата и като краен ефект се получи онзи ветивер, който усещам от Hermessence Vetiver Tonka - не мъжки и остър, а доста по-унисекс, по-объл и изкусителен. Признавам, началото ми хареса, но истински ме впечатли в дълбокото си развитие. Hands Ok Hand

А ето и няколко бързи впечатления за нови мъжки Зари:
VIBRANT LEATHER BOISÉ EDP 2022
Скрит текст:

Обонятелната пирамида разкрива плодови нотки на бергамот и лимон, масло от лавдан, тамян, гуаякан, кожа и нюанси на пало санто.

OUD VIBRANT LEATHER EDP 2022
Скрит текст:

Обонятелната пирамида разкрива цитрусови нотки на бергамот, кумкуат и ябълка, тамян, здравец, виолетка, пачули, дъб и агарово дърво.

И двата са с много красиви бутилки на живо, като и спрейовете им са страхотни, а сока - приказка!
Много са се постарали от Зара и за двата.
Boise Vibrant Leather е зрял, тъмен, дървесен, с едно специфично опушено-сакрално излъчване. Шокиран съм от смелостта на Зара тук. Почитателите на по-мрачни и алфа парфюми с по-сложен характер, ще останат приятно изненадани.
Oud  Vibrant Leather пък отива още по-далече в ниш посока и съвсем поема към Ориента с по-явни нотки на ууд. Вярвам, че феновете на  Yves Saint Laurent M7 / La Collection M7 Oud Absolu може би ще оценят подобаващо Oud  Vibrant Leather.
Всъщност и двете нови предложения от Зара са много силни и парфюмериста им - Джером Епинет (Jerom Epinett) определено търси нови хоризонти пред тази линия Vibrant Leather. Преслушайте ги, вярвам, че не малко хора на сляпо не биха казали, че това е дизайнерска марка, особено пък Зара. И двата моментално влизат в листата с желанията.

Последна редакция: ср, 02 ное 2022, 23:06 от Deetron

# 65
  • Мнения: 162
Здравейте! Колекционирам нишова парфюмерия и следователно хвърлям по око темата от време на време. Simple Smile Имам запитване (за тези, които ги познават, разбира се) - ако имате възможност да се сдобиете с по-стара бутилка на L'Artisan Parfumeur (със златните капачки, преди реформулировката), кой аромат бихте купили/препоръчали? Благодаря!
П. П. Спрени от продажба (discontinued) включително!

# 66
  • Мнения: 71
Densi, много уютна тема, накара ме да се замисля имам ли нещо пълноразмерно с шоколад и кафе... май само Mugler Muse. И я нося много рядко.Имах период, в който ходих по парфюмериите да търся специално с такива съставки парфюми с мисълта, че няма как да не ми харесва нещо, което в живота толкова обичам. Ами, не! Особено не ми харесват на Монтал, Black Opium... популярните с тези нотки. Проби и виалчета съм имала и имам известно количество в тази категория, попръсквам се, харесват ми, но не толкова, че да купя нещо. Всъщност не обичам да ги нося, но много ми харесва от време на време да си ги душкам, да пръсна на китката или картонче и да изследвам уханията. Точно това ме привлича по принцип към парфюмите, да изследвам аромати, независимо дали са моето нещо, или не, да видя точно днес каква асоциация ще провокират в мен, къде ще ме отнесат. Поради тази причина напоследък съм парфюмен сноб - излизат купища дизайнерски парфюми и никой няма какво да каже, а аз искам не да мириша приятно, а да вляза в някаква история, пък било то и хорър.

# 67
  • Мнения: 92
Здравейте! Колекционирам нишова парфюмерия и следователно хвърлям по око темата от време на време. Simple Smile Имам запитване (за тези, които ги познават, разбира се) - ако имате възможност да се сдобиете с по-стара бутилка на L'Artisan Parfumeur (със златните капачки, преди реформулировката), кой аромат бихте купили/препоръчали? Благодаря!
П. П. Спрени от продажба (discontinued) включително!
От години търся Timbuktu, но след 2018 не съм го виждал никъде в България.

# 68
  • Мнения: 205
Извинявайте за нахлуването в темата, чета ви редовно и сега няма как да остана равнодушна към
Shalimar Millesime Tonka . От къде може да се закупи в Бг? В официалния сайт на Герлен е изчерпан
Благодаря Ви! Flowers Hibiscus

# 69
  • София
  • Мнения: 974
Извинявайте за нахлуването в темата, чета ви редовно и сега няма как да остана равнодушна към
Shalimar Millesime Tonka . От къде може да се закупи в Бг? В официалния сайт на Герлен е изчерпан
Благодаря Ви! Flowers Hibiscus
В България не е внесен все още и по-скоро няма да дойде. На този етап вариантът е да се поръча от чужбина.
Здравейте! Колекционирам нишова парфюмерия и следователно хвърлям по око темата от време на време. Simple Smile Имам запитване (за тези, които ги познават, разбира се) - ако имате възможност да се сдобиете с по-стара бутилка на L'Artisan Parfumeur (със златните капачки, преди реформулировката), кой аромат бихте купили/препоръчали? Благодаря!
П. П. Спрени от продажба (discontinued) включително!
За себе си съм отсяла следните, които имам в старите бутилки: Traversee du Bosphore, Piment Brulant, Tea for Two, Bois Farine. Traversee e спрян, което е престъпление, защото е неповторим и един от най-красивите им парфюми изобщо. Piment Brulant мисля, че също е спрян. Sad Тествала съм и Havana Vanille (Vanille Absolument), който е спрян отдавна и е прекрасен парфюм. Към спрените красоти мога да добавя и Drôle de Rose и Jour de Fete. От по-новите им издания в темата доста почитатели има Noir Exquis.

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 10:38 от Klodilia

# 70
  • Мнения: 921
Здравейте! Колекционирам нишова парфюмерия и следователно хвърлям по око темата от време на време. Simple Smile Имам запитване (за тези, които ги познават, разбира се) - ако имате възможност да се сдобиете с по-стара бутилка на L'Artisan Parfumeur (със златните капачки, преди реформулировката), кой аромат бихте купили/препоръчали? Благодаря!
П. П. Спрени от продажба (discontinued) включително!
От години търся Timbuktu, но след 2018 не съм го виждал никъде в България.
за мен няма значение капачката, имам и със златни, и с черни, зависи какво обичате. И аз бих препоръчала Тимбукту, както и едно друго бижу: https://www.fragrantica.com/perfume/L-Artisan-Parfumeur/Seville- … l-Aube-14639.html

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 40 923
Момичета, това... https://www.parfimo.bg/guess-guess-1981-los-angeles-podarachen-k … dt-15-ml-1098229/
Или това...https://www.notino.bg/guess/seductive-podarchen-komplekt-ii-za-zheni/p-16096738/
като аромат на парфюма...за подарък ми трябва.

# 72
  • Мнения: 1 210
Скрит текст:
Здравейте! Колекционирам нишова парфюмерия и следователно хвърлям по око темата от време на време. Simple Smile Имам запитване (за тези, които ги познават, разбира се) - ако имате възможност да се сдобиете с по-стара бутилка на L'Artisan Parfumeur (със златните капачки, преди реформулировката), кой аромат бихте купили/препоръчали? Благодаря!
П. П. Спрени от продажба (discontinued) включително!
За себе си съм отсяла следните, които имам в старите бутилки: Traversee du Bosphore, Piment Brulant, Tea for Two, Bois Farine. Traversee e спрян, което е престъпление, защото е неповторим и един от най-красивите им парфюми изобщо. Piment Brulant мисля, че също е спрян. Sad Тествала съм и Havana Vanille (Vanille Absolument), който е спрян отдавна и е прекрасен парфюм. Към спрените красоти мога да добавя и Drôle de Rose и Jour de Fete. От по-новите им издания в темата доста почитатели има Noir Exquis.
[/quote]
Подкрепям за три, които познавам и съм имала. Traversee du Bosphore и Bois Farine отдавна съм изпръскала и много страдам за втория, на нищо друго не съм попадала с тази нотка на топъл, току що опечен хляб, която обожавах в него. Traversee du Bosphore изпръсках с удоволствие, но не беше голяма любов, защото го намирах за много сладък и локумен. Чудя се сега, след като с времето развих афинитет към сладки миризми, как би ми звучал.
Все още имам от Tea for two. Когато за пръв път го помирисах, ме изуми - не бях попадала на толкова реалистичен черен, опушен чай. Много уютен зимно време. Сега вече не е чак такава изненада, но в онзи момент познавах само дизайнерски парфюми и L'Artisan  беше откровение - един от първите нишови, които помирисах.

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 12:42 от Lemon Verbena

# 73
  • Мнения: 31 370
За мен супер ценни са Traversee du Bosphore, Premier Figuier Extreme, Piment Brulant, Tea for Two, Noir Exquis. Пръскам и понякога и винаги ме радват.

# 74
  • София
  • Мнения: 974
Lemon Verbena, и аз имам голям сантимент към марката, също я свързвам с едни от първите нишови парфюми, до които съм се докоснала. Simple Smile Отделно от този сантимент, сред по-старите им парфюми наистина има невероятни композиции. В последните години ги изпуснах от поглед, от по-новите им неща, които съм пробвала, нямаше нещо, което силно да ме впечатли. Bois Farinе все още го има в сайта на марката, проверих. Но не съм го пробвала от нова бутилка и не знам дали е реформулиран. За мен мирише на мокър цимент (обожавам) и на сурово кашу.
Иначе на изпечен хляб с подправки мирише Jeux de Peau Serge Lutens, aко не си го пробвала, може да потърсиш пробичка. Писах май вече, че в Panettone Milano Fragranze хлебната нота е много сходна с тази в Jeux, но е по-въздушна, не е толкова подправкова, и е надграден като сладък парфюм (без да е лепкав) с много хубави портокали, потопени в ром, като цитрусите се усещат много дълго време. Създава много празнично настроение и мисля стабилно да го нося в идните месеци.

Общи условия

Активация на акаунт