Косопад - тема 24

  • 54 987
  • 744
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 23 408
Да, нищо отвън няма да подейства на проблем отвътре, затова казах с какво да се започне, а успоредно се мажете, но ефект преди 4-6-9м не чакайте.

# 61
  • тук-там
  • Мнения: 5 850
Няма как да се спре косопад. Всичко, което пада сега, е умряло преди 3 месеца. Може само да работим за стимулиране на новите растежи. За това може да помогнат маски с етерични масла и най-разни стимулиращи растежа козметични продукти.

# 62
  • Мнения: 486
Здравейте ! Какви добавки/ продукти за коса използвате за косопад ?
След раждането косата ми капе ужасно много.

# 63
  • Мнения: 23 408
Ами прочетете поне тази тема и ще разберете.Аз писах няколко поста нагоре какво ползвам.Има и търсачка.А слвд раждане е нормално да пада и почти нищо няма да я спре, докато не спре вътрешният хормонален процес.

# 64
  • Мнения: 718

Меди, как ви подействаха?Аз ги пробвах лятото и получих възпаление на скалпа от слънцето.Имам останали ампули, но все още не смея да ги ползвам.

Използвах недостатъчен брой и нерегулярно, затова и не мога да споделя полезно мнение. Бях ги започнала, но тръгнах да правя процедури при дерматолог и макар че лекарят ги одобри за допълващо лечение, помолих да ги заменим с друг продукт, защото ми се струваше, че доста бързо косата ми започваше да изглежда не много чиста, а ги прилагах в период на много силен косопад и прекалено честото миене на косата ме стресираше.

# 65
  • Мнения: 2 619
При мен косопадът спря. Алелуя 🙈😀
Снощи се замислих, косопад имах и миналата година, но го овладях с продукти на Керастаз и Дюкре. И тогава ми беше много нисък Вит. Д, но аз го игнорирах. Сега явно и прекараният Ковид оказа влияние.
Ще си поръчам ампулите да си завърша курса от три месеца на Rene Furterer triphasic. Взех нова рецепта за Вит. Д, че мъжа ми я изпра. 😂😂 И ще го почвам. Гледах Дерматоложка, която каза, че има връзка нисък Вит.Д и косопад.
Два пъти седмично минавам с дерма ролер и нанасям ампулите.
Приемам предложения за козметични мазила за стимулиране растежа на косата.

# 66
  • Мнения: 144
Включвам се отново за мнение!
Как е възможно желязото да се вдигне за 3 седмици от 12.4 на 21.9 при положение че не съм приемала никакви железни препарати? Притеснявам се защо се вдига толкова и ще спре ли?

# 67
  • Мнения: 27 921
Възможно ли е да е заради възпаление/хронично заболяване и подобни? Зависи донякъде и кога спрямо цикъла се изследва. Може би моментно има повишени нужди от желязо? Иначе, според мен, няма откъде другаде да се повиши желязото, освен от феритина (или евентуално, ако си консумирала храни или добавки, които влияят на желязото). Ти потърси ли консултация с хематолог?🤔

# 68
  • Варна
  • Мнения: 332
За тези, които сте от Варна, в естетик хаус има някакъв преглед за косопад и безплатна трихоскопия до края на ноември, мисля да отида. Някой ходил ли е на подобен преглед, има ли смисъл?
 На 20 години съм и от няколко месеца имам ужасен косопад, голяма съм филмарка, не знам на какво се дължи, направо на кичури си пада понякога! Като си гледам снимки от преди 3-4 години наистина си е оредяла Cold Sweat

# 69
  • Мнения: 2 059
Здравейте ,
От август месец се боря с косопад-за сега неуспешно. Косата ми прогресивно оредява , виждам бебешки растежи около челото , но скалпа сериозно си прозира в средата на челото. Ходих при дерматолог , каза ми че нямало нужда от изследвания, пих приорин 3 месеца и продължавам, направих една мезотерапия,нищо . Днес обаче си пуснах сама изследвания. Моля за коментар, ясно е че.вит Д ми е нисък ,но с желязото не мога да се оправя:
Хемоглобин -136 (  120 -160)
Желязо -16.20 (6.60-34,00)
Свободен ЖСК -51.40(20-62)
Тотален ЖСК -67,60 (42-78,00)
Феритин -20 96( 13-150)
Вит В12-  421  (140-491)
Вит Д - 38,50 ( 50-120)
Феритина не е ли нисък ? Не знам вече къде да ида така , че да ти обърнат внимание , а не да ми изписват шампоанчета

# 70
  • Мнения: 435
Аз не мога да коментирам железния панел, чувствам се некомпетентна.А дерматолога каква хипотеза има, каква е причината за косопада?
Имайте предвид, че ниските нива на вит Д оказват влияние и на други показатели.Поне при мен покачването му се отразява позитивно на косопада.Не сте изследвали и хормоните на щитовидната жлеза, инсулин и кр. захар, полови хормони.Чревния микробиом също има отношение към здравето, вкл това на косата.
Мезотерапията по-скоро помага за състоянието на скалпа и косъма, като се инжектират витамини, минерали, аминокиселини, пептиди и т.н.Трудно ще спре косопад причинен от дефицити или дисфункции.А и една мезотерапия е твърде недостатъчна, правят се по протокол определен брой на определено време, напр. шест броя на три седмици.

# 71
  • Мнения: 2 059
Благодаря за коментара.
Пуснах изследвания за 150 лв, като само хормони не съм.
Всичко освен вит Д ми е в норма, инсулина не ми оптимален, но 9, най-ниския , който съм виждала от както си го меря , щитовидните ми също са ок, непроменени от години. Захар -4,8
Според дерматолога косопада е резултат от ковид , който преболедувах през февруари. В пакета обаче, който платих имаше включен ковид антитела и при норма 33 , моите.са 400 , чудя се дали от февруари до сега не съм изкрала ковида пак. Както и да е , проблема е ,че така не мога да се преборя с това чудо вече 4 месеца. Притеснявам се , че скоро процеса ще е необратим.

# 72
  • Мнения: 23 408
Дай щитовидните.Dolce Miele ще каже за желязото.Тя има опит.

# 73
  • Мнения: 453
С уточнението, че косопада може да бъде причинен от много и различни фактори все повече се обръща внимание на ниското ниво на феритин като една от възможните причини:
Жените с недостиг на желязо са изложени на риск от телогенна загуба на коса.  Важната роля на серумния феритин при загуба на коса става все по-очевидна.  При жени без системно възпаление или други основни разстройства, серумните нива на феритин под или равни на 30 ng/mL са силно свързани с телогенната загуба на коса.
Някой от водещите дерматолози в Англия препоръчват за борба с косопада ОПТИМАЛНИ нива,а не нива в норма.
За мезотерапията още веднъж, тя е допълнително средство, което дава резултат след курс на 5-6 месечно третиране. И то в комбинация с останалите процедури като масажи, серуми, третиране с лазер и разбира се наваксване с дефицитите.
Колкото повече методи се прилагат толкова повече се увеличава вероятността за подобряване със на косата.

# 74
  • Мнения: 2 059
Tsh ми е 3,2 (преди няколко месеца 2,9) , но ми е такова ат 10 год, Т3 и Т4 не съм ги мерила  сега, но скоро бях на ендокринолог, че имам един възел , който следя, и тогава бяха в  норма , не са оптимални ( към средата на границите), но са едни и същи също от около 10 год и според доктора не съм за еутирокс. Останаха само половите хормони, вече на 43 год, освен мнопаузата да ми чука на вратата, но нямам симптоми или закъснение.на цикъла.
Феритина ми се вижда нисък при мен (20 при долна граница 13), но пък трябва да намеря лекар , който да ми предпише нещо за него , оказва се от моя.опит , че лекарите масово не гледат нещата глобално и не могат да тълкуват изследванията, затова и не искат  да ги правим.

Общи условия

Активация на акаунт