Грешки и последиците от тях

  • 4 151
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте, на 35 години съм, а мъжът ми на 42. Заедно сме от 19 години, от 10 живеем заедно и имаме 2 момичета, голямата на 10 години, малката е на 8 месеца. До преди около 2 години нещата между нас не вървяха изобщо. Накратко, ходеше си където си иска, прибираше се когато си иска, пиене, купони, жени, хазарт. Естествено се карахме често, за най-различни неща, и в повечето случаи стигахме до грозни скандали. Няма да навлизам в подробности, за това как ме е наричал. В началото се тормозех, но в последно време беше спряло да ми пука особено. Бях убедена, че ще се разделим в някакъв хубав момент. Изтеглих кредит за строеж на къща, в която да живеят родителите ми, а пък аз си представях как ще  отида да живея в техния апартамент с детето. В работата нещата вървяха добре, очаквах повишение до 1-2 години. До тук добре, но обърках нещата тотално.
В работата се запознах се един мъж, не е служител на фирмата, но всеки ден е там. Също семеен с малко дете. Започнаха чатове, кафета, едни сладки приказки, колко съм прекрасна и други подобни. За отрицателно време ми завъртя главата до такава степен, че всичките принципи, които мислех, че имам отидоха на кино. Влюбих се като ученичка. Започнахме да пием кафе всеки ден в работата, а през уикендите и насаме. До тогава нямах представа, че мога да лъжа толкова убедително, и мъжа ми, и детето и родителите ми. Вечер само чаках да ми изтитка телефона и зарязвах всичко, за да си пиша с него. Голяма любов, голямо нещо. Само че господина започна да ме ревнува от колеги, от мъжа ми, сърдеше се, че не мога да се виждам с него и след работа. Аз, обаче бях (и за съжаление още съм) влюбена до ушите. Нямах сили да приключа авантюрата, която започна да се превръща в тормоз. Така или иначе след няколко месеца мъжа ми разбра, и благодарение на него всичко приключи. Е виждахме се в работата и от време на време си говорехме, но само толкова.
Сега за мъжа ми. След тази случка нещата вкъщи се промениха коренно. Започнахме да си говорим много, по всякакви въпроси, ходехме заедно навсякъде, не сме се карали нито веднъж от тогава. Ако по даден въпрос сме на различно мнение, го обсъждаме вместо да вдигаме скандали, както преди. Абе идилия. Чак не ми се вярва, че сме същите хора от преди. Ама аз продължавах да си страдам за другия.
Забременях. Мъжа ми винаги е искал да имаме второ дете, но аз не давах и дума да стане по въпрса. Когато разбрах, че съм бременна превъртях тотално, но в крайна сметка реших да оставя бебето, като се надявах малко да се стегна и да изляза от тази депресия, в която изпаднах.
Повишението, което очаквах в работата го дадоха на друга колежка, след като разбраха, че съм бременна, въпреки, че им казах, че ще се върна на работа при първа възможност. Това вече ме срина тотално. 
Бебето се роди и аз вместо, да се стегна да си гледам детето, и да се радвам на живота, изпаднах в депресия. Мъжът ми помага колкото може, не мога да се оплача. От финансова гледна точка също мога да кажа, че не ми липсва нищо. Голямата ми дъщеря е чудесно дете. Но... За тези 8 месеца имаше дни, в които съм добре, но като цяло се затворих в себе си, спрях да общувам с хора, за домакинските ми задължения няма да коментирам.
Реших да започна работа, свекървата е пенсионерка и се нае да гледа бебето, но на старото място не искам да се връщам, от 1 страна, защото се засегнах заради повишението и вече няма какво да очаквам от тях, от друга страна, защото човека все още работи там и ако се върна, това означава, че ще го виждам, а това няма да ми се отрази добре.
Вече незнам какво да направя, за да живна малко.
Не търся критика, аз самата съм достатъчно самокритична, още по-малко търся съчувствие. Просто се тормозя, говори ми се а нямам с кого да споделя.

# 1
  • София
  • Мнения: 38 476
Защо пък грешки?
По отношение на изневярата ти си хванала хубавата страна. Преживяла си каквото си преживяла, приключило е, даже сте си подобрили отношенията със съпруга ти.

# 2
  • Мнения: 473
Ние не сме хората, които трябва да критикуваме. И аз смятам, че ще ти се отрази добре друга работа. Определено не се връщай на старото място. Намери си някакво хоби, прекарвай повече време с децата си. Ще ти мине!

# 3
  • INFJ
  • Мнения: 9 353
Смятам, че имаш нужда от рестарт. Идеята, че една бременност и второ дете ще те изкарат от депресията, е доста погрешна, но няма връщане назад вече. Виждаш, че в личен план е станало по-зле.
И това идва основно, защото тези отношения с мъжа ти... са изчерпани и счупени. Поне аз не бих стояла в такива.
Приятно ли ти е с него след изневерите, обидите..? Смяташ ли, че ти щеше да стигнеш до изневяра, ако мъжът ти беше човек, когото уважаваш и обичаш?

# 4
  • Мнения: X
Историята е абсурдна. Скрепявате си брака с бебе. Ревнала си, че са повишили небременна колежка. Какво очакваше, да те повишат и да излезеш по майчинство?

Аз не бих родила второ от мъж, който ми изневерява и се занимава с хазарт.

Въобще трябва да преосмислиш живота си.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 097
Имаш ли някакъв контакт с господина?

Обърни се към себе си, питай се ти какво искаш, как го искаш и си го дай. Мисли в посока - взех хубавото, опитах, време е да го пусна, да си гледам бебето и детето, да си намеря ново поприще - толкова ще е вълнуващо, ще срещам нови хора, нов етап, нови емоции!
Давай си любов - сама на себе си.

# 6
  • Мнения: 8 891
След като финансово не сте притиснати и не смяташ, че ще е трудно да намериш нова работа, мисли в тази посока - нова работа. Достатъчно е, че си дала втори шанс на мъжа ти (дано го заслужава и го оправдае), но не се наказвай да се връщаш на място, където ще виждаш другия и ще се тормозиш.

# 7
  • Мнения: 1 099
Момиче, та ти въобще не си си изживяла младостта. Пишеш влюбила си се като ученичка - ами като каква иначе? Ти се се задомила на 16.

Търси си нова работа, гледай си с любов децата, те за нищо не са виновни и си построй живота така че да можеш да почнеш наново. Пък ако случайно мъжът ти се е променил дълготрайно, още по-добре.
Нова работа ще ти се отрази идеално, няма никаква причина да се връщаш на старата.

# 8
  • Мнения: 246
Нова работа и грижа за децата. Аз не вярвам в драстичните положителни промени, просто така, хеле пък след изневяра на половинка.

# 9
  • Мнения: 7 261
Съчувствам ти. Аз не бих могла да живея по този начин. Станалото станало, не го мисли и давай смело напред. Като начало си намери нова работа.

# 10
  • Мнения: 12 760
Опарила си се два пъти, първият път смъжа ти, вторият - с любовника. Явно в повече ти е дошло. Но според мен, може да си в криза и заради раждането, да се е отключила следродилна депресия и още да си в дупката.

Ако погледнеш реалистично, нищо лошо не е станало. Е, прецакали са те на работата, това често се случва. Приключила си неудачна връзка - браво, че си се отървала... Но пък сте се преоткрили с мъжа ти. Дано да се оправиш скоро и пак да се радваш на живота и на децата ти.

# 11
  • Мнения: 6 764
В момента си с яко разклатени хормони, родила преди 8 месеца, в депресия и новата работа единствено ще те съсипе. Защо? Защото ако наистина си в депресия, всичкия стрес да се докажеш на новото място, плюс недоспиване и умора около бебето ще са като бомба. Нека свекървата поеме бебето, ти ела първо на себе си, дали терапия, дали време за теб и малко спокойствие. Така или иначе си в майчинство, поне до годинката можеш да си дадеш време. После си почвай новата работа, но първо оправи депресията, защото иначе вместо ефект, ще стане дефект.

# 12
  • Мнения: 3 250
Случайно на старата ти работа шефовете са са разбрали за рака наречените твои принципи и не бременността, а недоверието към теб, са е причина за липсата на повишение.
Ако мислиш, че аферата, е нещо, което може да се скрие, много грешиш.
Наистина ще е добре да потърсиш друга работа.
Шефове и колеги няма да разберат твоите душевни мъки. Помисли дали искаш да работиш в така среда.

# 13
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Криза на средната възраст ¯\_(ツ)_/¯ Изглежда ми като че нищо не ти харесва, явно не правите интересни неща, дали в работата, дали със съпруга, с децата или с тоя извънбрачен приятел дето не се разбра става ли за любовник или не, неудовелетвореност навсякъде, ама то и от теб зависи. Не може все друг да ти прави шоуто, трябва да се научиш да се забавляваш и сама. Иди си напазарувай нещо хубаво, идете на лунапарк, на пикник, купи си нови обувки за работата, направи си коледни сладки, украсете ги заедно с детето, чети интересни романчета, гледай филми. Освен това пий витамини, яж плодове, излизай на чист въздух, спортувай, въобще прави разни неща все нещо от тях може да те зарадва.

# 14
  • Great Britain
  • Мнения: 2 208
Сбъркана история.Съжалявам.

Общи условия

Активация на акаунт