пак за миялните машини

  • 5 685
  • 74
  •   1
Отговори
# 15
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, добре де, като сте виждали на самотек, те как мият- как си задържат водата, не изтича ли, нали е на самотек  newsm78 Laughing

# 16
  • Мнения: 1 893
Е, добре де, като сте виждали на самотек, те как мият- как си задържат водата, не изтича ли, нали е на самотек  newsm78 Laughing
Малки миялни без помпи има на Мидея и Конеляно/ напр. в Метро/. А с такава пералня съм прала като студентка. Принципът на работа е следния: като се напълни с вода пере, а когато трябва  да се изхвърли мръсната вода, маркуча се откача и се слага в мивката, за да се изтече. При миялните е малко по-лесно, защото те са свързани със студената вода, но маркуча за мръсната пак стои в мивката и затова машимната трябва да е на високо.
Други въпроси  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 87
И аз съм за голяма  Peace
Ние имаме малка (сватбен подарък  Heart Eyes) и засега ни стига, макар че събота неделя пускаме по 2-3, а като имаме гости - по 2-3 едновременно Simple Smile
Големи тави и тенджери трудна работа, трябва да пуснеш само 1 тенджера или тава (ако и тя се събере) и още 4-5 неща максимум.
Аз станах голям фен на миялната, просто на ръка колкото и да търкаш не може да измиеш някои неща така добре, както миялната го прави.
Успех в избора  Peace
(Аз също за първи път чувам с помпа и без и се замислих нашата от кои ли е  Thinking)

# 18
  • Трявна
  • Мнения: 174
Аси® ,
От 1 година ползвам миялна машина 45 см. ширина / от по - тесните за 9 к-та / и мога да ти кажа,че има моменти - ако имаме повечко гости,  съжалявам, че не купих 65 см., а какво остава за малка.Иначе е страхотно облекчение - аз съм ангажирана почти 12 часа от денонощието и кога време за домакинство... Така че прежали един шкаф и не слушай тия, които казват, че няма смисъл от миялна... Peace Още повече, че имам съдове, които никога не са изглеждали перфектни , когато миех на ръка / говоря ти за хром - никелови съдове, за стъклени чаши и купи /- сега изглеждат като нови, а преди - все петънца от варовик по тях  Simple Smile

# 19
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Малки миялни без помпи има на Мидея и Конеляно/ напр. в Метро/.

няма такова нещо  Naughty. Стига заблуждава народа...  Stop
А за пералните - такива са Роса, Рига или Диана или някой модели полуавтоматични Еврики...
Едва ли някой се сеща за какво говоря, камо ли да ги ползва...  Whistling

# 20
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Е, добре де, като сте виждали на самотек, те как мият- как си задържат водата, не изтича ли, нали е на самотек  newsm78 Laughing
Малки миялни без помпи има на Мидея и Конеляно/ напр. в Метро/. А с такава пералня съм прала като студентка. Принципът на работа е следния: като се напълни с вода пере, а когато трябва  да се изхвърли мръсната вода, маркуча се откача и се слага в мивката, за да се изтече. При миялните е малко по-лесно, защото те са свързани със студената вода, но маркуча за мръсната пак стои в мивката и затова машимната трябва да е на високо.
Други въпроси  Mr. Green

 Mr. Green Ами да, като стои нависоко и маркучът е в мивката ще изтича постоянно водата, няма да се задържа, за да измие. Не ми отговори кое според теб я задържа в машината и кака точно като измие започва да се оттича. Joy

Пералните за които говориш са най-обикновени и нямат нищо общо с миялните машини от днешно поколение. hahaha

# 21
  • Мнения: 1 893
Малки миялни без помпи има на Мидея и Конеляно/ напр. в Метро/.

няма такова нещо  Naughty. Стига заблуждава народа...  Stop
А за пералните - такива са Роса, Рига или Диана или някой модели полуавтоматични Еврики...
Едва ли някой се сеща за какво говоря, камо ли да ги ползва...  Whistling
Никого не заблуждавам. Моя близка има Мидея, която стои на плота, защото като я сложи по-ниско не изхвъряше мръсната вода.
Колкото до това кой какво може да си позволи/или ползва, има доста реални хора извън форума, които не могат да си купят Miele.

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кажи на познатата си, bacio, че Мидеа-та й е с развалена изхвърляща помпа и просто трябва да си я занесе на поправка.
Но моля те, поради некомпетентността на познантата ти, как да си експлоатира уреда, не заблуждавай нищо непододозиращия народ... Wink

...Не ми отговори кое според теб я задържа в машината и кака точно като измие започва да се оттича. Joy

И това е доста резонен въпрос? Помислете и 2-те, ако е нужно над него, bacio!
Пък то и за Миелето си има купувачи...  Laughing

# 23
  • Мнения: 1 893
Джемма, глупаво е да влизаме в полемика. Наистина пералните за които говоря нямат нищо общо с миялните, а самите миялни работят на същия принцип като всички други, с тази разлика, че няма помпа, която да качва водата нагоре и по тази причина трябва да са нависоко.
Кое е толкова смешно  newsm78
Шани, а ти защо реши, че не го е направила? Когато казала в сервиза какъв е проблема, й отговорили това, което вече съм написала и че затова струва 200 лева.

# 24
  • Мнения: 1 893

И това е доста резонен въпрос? Помислете и 2-те, ако е нужно над него, bacio!
Пък то и за Миелето си има купувачи...  Laughing

Вече отговорих, че принципа на работа е същия.
Да знам, аз съм една от тях, но помня откъде съм тръгнала.

Хайде стига толкова, че го обърнахме на чат, а аз имам по-интересни неща за вършене.
Всички са големи хора и могат да решат, кое да вземат предвид и кое не.

# 25
  • Мнения: 295
благодаря на всички за мненията Simple Smile ако наистина маркуча на евтините миялни трябва да ми стои в мивката -веднага ще си купя от скъпите - абсурд е да имам маркуч в мивката! Wink

# 26
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Ох, не знам защо често така се получава, човек попита за едно нещо а отговорите са трето! ooooh!

По-добре си вземи с помпа. Не е само помпата отвсякъде погледнато са по-добри и качествени. Определено си заслужава още малко да инвестирате за по-скъпата. Ние когато купувахме нашата бяхме изправени пред същата дилема. Взехме си Bosh малка. Много съм доволна от нея -страхотна е и може да я сложиш наистина където си поискаш. Свекърите ми си взеха малка без помпа Moris май се казва, амиииии като качество са доста далеч една от друга, ама наистина много! И тяхната стои на по-високо за да може да изхвърля водата. А и си личи колко дървено е направена - даже вече имаха два ремонта по нея, а я имат от месец и малко. Определено качеството си заслужава парите, а и както са ти написали този уред става от любимите в къщата! Heart Eyes Не се подлъгвай за Мидеата - не струват а и доколкото разбрах нещо със сервиза им куца! Затова вече съм решила като купуван нещо за къщата да дам повечко пари, но да знам че е качествено.
Сега ще си купуваме печка. Бяхме се спряли на по-евти вариант, но след като видях каква огромна разлика има в качествения уред и в не толкова качествените, реших, че ако трябва и 2 години ще изплащам, но ще си купя хубава печка. Така вече ще е за всякакви уреди. Peace

Иначе естествено, че големите миялни са по-добър вариант, но въпроса тук е за малките. Ние също живеем в малко жилище - ателие със скосени тавани и пространството ни е толкова ограничено, че голяма миялна май трябваше на мястото на леглото да си я сложим. Grinning Какви шкафове да прежаля, като имам само 1 - ако и него трябваше да махна посудата ни по тавана трябваше да виси /като се змисля и това е вариант  Laughing/!

Извинявам се, че стана толкова дълго. Вземете си по-качествената! Simple Smile

# 27
  • Тайна, майна
  • Мнения: 235
Пък аз съм си много доволна от Мидеа-та. Не казвам, че е върхът на сладоледа, обаче вярно се превърна в МОЯТ любим уред у дома. Вече 3-та година.  fingerscrossed
По темата - моята е с помпа и не струва 500 лв. Беше с цена от около 250.
И вкъщи е тясно и няма място за по-голяма. Купихме си за 4 комплекта. Ама пък ние сме само двама, така че ми е напълно достатъчна.

# 28
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
... си взеха малка  ....Moris

ирка, моля те - ако наистина миялната е Морис, от къде са я купили и кога? Важно ми е. Моля те - провери и ако можеш, ми кажи!  Praynig

мерси   bouquet

# 29
  • Трявна
  • Мнения: 174
... си взеха малка  ....Moris

ирка, моля те - ако наистина миялната е Морис, от къде са я купили и кога? Важно ми е. Моля те - провери и ако можеш, ми кажи!  Praynig

мерси   bouquet
В метро преди около година съм виждала Морис - за вграждане - но убедена ли си, че ще върши работа newsm78
Че тя на размери беше малко по- голяма от микровълнова печка newsm78

Общи условия

Активация на акаунт