пак за миялните машини

  • 5 696
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Sarlita - аз знам кой и къде и по колко продава сега Морис-ите... Но ти благодаря  Hug
Питанката ми е И кой още го прави?!  Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 147
Ако можеш вземи си по-голяма (примерно за 9 комплекта) Ние имахме Мидеа за 4 комплекта не беше зле, но в нея не можеш да сложиш по-голяма тава или тенджера ... сега имаме за 9 комплекта, разликата е огромна. Ако наистина можете да направите някакъв компромис със шкафовете и да съберете по-голяма не се замисляй, няма да съжаляваш.

# 32
  • Мнения: 399
Ползвам миялна от 1982 г.  Вярвайте ми, не мога да повярвам каква е тази глупост - миялна без помпа, че да я слагаш на високо, маркуча в мивката ... Това сигурно е някакъв уред "направи си сам".
Спорът май е свършил, но не можах да се сдържа!

# 33
  • Мнения: 2 631
Мами, моля споделете опит със съдомиялните!  Praynig Praynig
/чудех се, дали да пусна нова тема, но май досадни станаха, та затова реших тук!/

От два дни сме със съдомиялня Мидея 60 см. Вчера я инсталираха и сега я пълня.
Интересува ме:
- с какви препарати миете-марки, съотношение цени;
- заслужават ли си солите и гланца или хапчетата са за предпочитане;
- какво по-нестандартно се мили - напр. гумени бебешки играчки, детско килимче-пъзел, всякаква пластмаса, дървени прибори - става ли? newsm78

Много благодаря!  bouquet

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
ползвам само това:
и сол и блясък - отделно. Не съм довлна и не препоръчвам 2 в 1, 3 в 1 и 1000 в 1  Crazy Naughty
Нищо нестандартно не съм измивала вътре...

# 35
  • Мнения: 780
аз ползвам somat но не 2,3 или 5 в едно , а всичко поотделно - сол , гланц и таблетки . 
един въпрос към шани :
каква е твоята миялна? и поколко прах слагаш /с какво го мериш/? аз съм с голяма индезит и на вратата има стикерче че трябва да се ползва с calgonit и finish  и мисля следващия път да си взема calgonit  и се замислям за праха - като го гледамв каква голяма опаковка е. 
къде се слага на мястото на таблетките ли ? и долу горе за колко време свършва?
май въпроса не беше само един newsm53 ама ......
а някой вземал ли е препарат за измиване на съдомиялна? и как се ползва?

# 36
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
magi_77,
Имам старо Зануси (45см.), но като гледам новите какви са...  ooooh! май няма скоро да се разделя с моето.  Stop
Слагам в отделението за препарат Калгонит-а. В него има 2 чертички: за мин. и макс количество прах. Една опаковка от посочения от мен препарат е 2кг. и да ти кажа - не знам, колко време я ползвам... може би към 3-4 месеца...
Не ползвам никакъв друг репер, освен чертичките и слагам по средата на 2-те положения.

Купи си препарат Meglio, сложи малко от него в чекмеджето за прахта и пусни машината празна на 45-60 градуса. ТОВА ти е цаката, освен редовното почистване на филъра.

Това е. Ако имаш още въпроси - моля  Simple Smile.

# 37
  • Мнения: 780
благодаря . аз меглио имам и ще пробвам с него

# 38
  • Мнения: 1 269
Аз  си купих кутия с 60 таблетки Claro 3 в 1 и всичко е идеално измито! В отделението за сол сложих някаква немска сол цяла кутия и ме посъветваха да карам само на таблетките, без повече сол. За сега съм повече от доволна.
Шани, нямам под 50градуса, Меглиото на празна миялна в отделението за таблетки ли да сложа?

# 39
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Aз ползвам Сомат - прах, сол и гланц отделно. Всъщност сол и гланж купувам какъвто ми падне, но препарата ми е Сомат.

А Меглио от жълтото ли слагате? Аз много го уважавам този препарат - за всичко става.

Иначе нестандартни работи не съм мила, освен чашките на децата  на Нуби. Дървени лъжици съм слагала  и се измиват.

Последно си купихме едно ароматизаторче за миялна. Много е приятно-миялната мирише на лимонче непрекъснато. Уж за 60 измивания стига, ама ние вече повече направихме и има още от него.

# 40
  • Мнения: 2 631
Благодаря ви за отговорите! Hug
Това с препаратите ми звучи толкова сложно... Confused
Снощи за пръв път я пусках миялнята. Сложих съмо една таблетка 3 в 1 Сомат и НЕ се изми всичко перфектно...  #2gunfire Май и програмата пообърках... Sad
Уф! Ще пробвам, каквото ме посъветвахте! Tired

# 41
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Да, жълто Меглио слагам.
Да, в отделението за прах го сипвам. Дори го написах по-горе Wink

envia - за недоброто измиване понякога причина е липсата на опит в подреждането на посудата по кошниците. Не се ядосвай. С времето ще се научиш.

# 42
  • Мнения: 2 631
Шани, мерси!  Sad
За тенджерите да питам, че те останаха най-неизмити...  Confused В упътването пише, да ги слагам така, че да може при миенето, да излиза водата от тях, при което аз ги сложих странично легнали - половината е измита, а другата не ... Как е правилно? newsm78

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
тенджерите и тавите с дъното нагоре и задължително в долна кошница. Под тях да няма нищо друго.

И споко, де! Hug Няма нищо страшно и непоправимо... 

# 44
  • Мнения: 2 631
О, споко съм! Wink
Хайде пак ми обясни, като на по-простичка - слагаш тенджерата надупена или така, както си я слагаш на котлона!? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт