Шанс или развод ?

  • 13 610
  • 425
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 12 958
Съгласна съм, и аз съм далеч от перфектна жена. Имам си кусури, нервна съм, избухлива , импулсивна. Но съм търпяла много , може би видя че се примирявам и реши че може да ме изгони"" без това да има кой знае какъв ефект, но ето че ми преля. Казах му, дай да се скараме, да не бях права, окей, но веднага да ме изгониш е малоумно. Аз пак ви казвам и отрова което ме съветвате за мен друг изход освен смяна на работата му и местоживеенето не виждам за някакво бъдеще за нас. Тази среда според мен го подтиска  и вместо да се оправя той си е заложил на спокойния за него живот, без усилия за кой знае какво. Защо трябва да се пъне за нещо, като ние всички около него ще го свършим в крайна сметка.. аз да съм от хората които обичат да действат, да организират да се случват неща. Аз не мога да си седя просто така. А той вече е точно обратното. Едно време бяхме на една вълна ... Ноо сега дори не знам кой на каква е..
Авторке, преди сте си допадали, сега вече не. И ти искаш да го накараш да бъде, какъвто е бил. Ами, няма да стане. За какво му е да си сменя местоживеенето, работата и какво ли не? Той и в момента не е в зоната си на комфорт, защото е депресиран. Не си ти човекът, който може да определя на друг човек какво, как и дали да прави, да бере грозде или не, да сменя кранчета, а също и къде да живее, от кого да се откъсне. Това е някакво нереалистично желание от твоя страна за контрол, което аз не разбирам.

Ти обаче си човекът, който решава за себе си какво е най-доброто. Приеми, че мъжът е такъв, какъвто е. Нежеланието за активност е част от заболяването му, но гоненето на майка с деца от къщи не е. Депресивните не правят така! Това е част от характера му - от новия му характер.

Ако аз бих била изгонена, повярвай, никога, НИКОГА нямаше да се върна. Още повече, че у вашите се чувстваш добре и там ТИ си в зоната си на комфорт. За какво ти е пак да отиваш там, където не ти е добре?

# 46
  • София
  • Мнения: 35 332
О, авторката е изговорила три вагона приказки с нулев резултат, сигурна съм.
Обикновено жените бая преглъщат, търсят диалог, разговор преди да им пределее.

Хубавото е, че на авторката поне още не й е безразлично, защото тогава вече ще е късно.

Хоуп, абсолютно НИКОЙ мъж няма право да гони жена с децата МУ. Пък нека не знае нищо за него.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 140
Четете авторката като дявола Евангелието. И вие не си вярвате, че бихте търпяли подобен на нейния и ден, камо ли години наред.

# 48
  • София
  • Мнения: 35 332
Разбира се, че не си вярват.

Авторката е оказала нужната помощ и подкрепа, търсила е начини и хора.
За нея подкрепа кога?

# 49
  • Мнения: 8 366


Хоуп, абсолютно НИКОЙ мъж няма право да гони жена с децата МУ. Пък нека не знае нищо за него.

Изобщо си нямаме идея кое как се е случило....та да не се вживяваме толкова.
Права, задължения....ми то затова и не останаха мъже.....някакви чудеса се изискват.
Ама ако авторката го беше изгонила, тя щеше да има право нали?

Преди 100 хиляди години, моя мъж ми заби шамар...когато се опаках на майка, тя ме попита а ти какво направи да се стигне до там....е забих му шамар първа Simple Smile Това беше няколко месеца след раждането на първото ни дете. Мен ме биеха хормони та не е истина. Сега от позицията на годините ни съвместно съжителство смея да кажа, че ако наистина ме беше удари тогава просто нямаше да стана от земята.
Та много глупости се случват от сблъсъците между два характера в една връзка.
Въпоса е дали двамата могат да допълват собствените си вселени и да развиват връзката. Тук авторката иска връзката да се развива според нейната вселена само - е това няма как да стане.

# 50
  • София
  • Мнения: 35 332
Да се вживявам в кое, че гони децата СИ от домът им ли?

Пък вие си се шамарете, ама не го пробутвай кат обикновено семейно занимание.

# 51
  • София
  • Мнения: 1 140
А, ясно. Няма как да се води какъвто и да било продуктивен диалог с хора, които смятат шамаренето като част от отношенията между двама души за вариант.

# 52
  • Мнения: 8 366
А, ясно. Няма как да се води какъвто и да било продуктивен диалог с хора, които смятат шамаренето като част от отношенията между двама души за вариант.

Да уточним, не го считам за нормално и не се шамарим у дома Simple Smile Случило се е, не се гордея. Но това е пример че понякога се случват уж не допустими за нас неща. На база на хормони или каквото щеш. Но това не е попречило да разием нашата връзка.

А това, че потребителките във форума са идеални и склони на крайни мнения ако не става въпрос за тяхното семейство е тама на друг разговор.

Да се вживявам в кое, че гони децата СИ от домът им ли?

Пък вие си се шамарете, ама не го пробутвай кат обикновено семейно занимание.
Кой е казал, че е гонил децата си? Изгонил е жената ама тя е решила, че върви с децата. Ей на и от името на децата говори. Веднъж не ги е попитала как се чувстват, но знае че за тях всичко е ОК. Гадателка е някаква Simple Smile
И нищо не порбутвам...я кажи за твоето семейство, как се справяте с кризите в него?

# 53
  • София
  • Мнения: 35 332
Обаче ти си много наясно какво се случва между двойката, родителите, децата.
Откъде, а?

# 54
  • Мнения: 1 485
Хоуп, хайде стига с тези свободни съчинения. Авторката е написала това и по нейните думи е ясно, че е изгонил нея с децата.
и ми каза да отиваме при майка ми.

Престани да ѝ изкривяваш думите според твоите измислици.

# 55
  • Мнения: 15 315
Не знам защо като се каже, че някой не би търпял очевидни гадости, веднага се хвърлят някои в обиди на тема идеалност. Никой не е длъжен да живее прецакан живот.
И да, вечно жената е виновна за състоянието на мъжа. Мързелив, тъп, грозен, болен - все жената виновна. Даже да няма такава.

# 56
  • Мнения: 3 266
Моят мъж е свадлив, с неприятен характер, иска да ме променя.
Иска да правя каквото каже и когато той каже.
Защото така.
Освен това иска да командва и родителите ми.
Иска да си зарежа работата, защото на него не му харесва.
Иска да се преместим в друг град, за да съм далече от всичко познато, от къщата, която е моя.
И понеже животът и домът е мой, а съпругът свадлив, неприятен, и опитваш се да дава наклон -ами изгоних го.

# 57
  • Мнения: 6 944
Какъв шанс, след като той ви е изгонил и вече сте се изнесли и не живеете заедно... Вие вече сте разделени, фактическа раздяла му се вика. Остава само да го официализирате.
Прочетох само първите два коментара н авторката и стигнах до гроздето.. значи ти с операция и две деца берете някво грозде у неговата къща, докато той спи, понеже работата му е лека, а той милия бил депресиран... Scream я дебелия и у лево

# 58
  • София
  • Мнения: 1 140
Много жени смятат, че "идеално" означава да имаме базова хигиена на общуването и елементарно уважение в семейството. Тъжно е. Това без ирония го пиша.

# 59
  • Мнения: 8 366
Обаче ти си много наясно какво се случва между двойката, родителите, децата.
Откъде, а?
Не не съм....напсах....предполагам.
Но нали в този форум, четене с разбиране липсва. Та няма проблем Simple Smile Приемам, че си проспала тази думичка.

 
Хоуп, хайде стига с тези свободни съчинения. Авторката е написала това и по нейните думи е ясно, че е изгонил нея с децата.
и ми каза да отиваме при майка ми.

Престани да ѝ изкривяваш думите според твоите измислици.
Никой нищо не изкривява, това е твоето разбиране. А моето е, че авторката се идентифицира с децата затова говори в множествено число.

Общи условия

Активация на акаунт