Шанс или развод ?

  • 13 610
  • 425
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 1 163
Мъжът ти е болен и ти си му обърнала гръб. Не ми отговори дали работиш, та отговорът ми е ясен. Затова сте си щастливи тричките с децата, много време, финансите осигурени. Разбира се, че никой нищо не е длъжен да търпи. Който не си харесва живота се хваща в ръце и го променя. И се моли да не се разболее от болест на психиката... Или друга.

Напротив, отговорила е. Работи жената. И го е подкрепяла, лекувал се е и т.н. Не му е обърнала гръб, той е обърнал гръб сам на себе си. И ако не съдейства сам за собственото си лечение, ще повлече и нея, и децата им.
Авторке, не знам какъв съвет да дам. Може би трябва да поговориш с него сериозно, относно лечението на проблема му. Хората с психични проблеми не могат сами да си помогнат, но могат поне да съдействат, ако някой се опита да го направи. Щом е посещавал психиатър и е пил лекарства, значи има някакво заболяване. Може би трябва и ти да посетиш специалист и да се консултираш дали и какво можеш да направиш, за да му помогнеш. Ако имаш желание. Ако нямаш вече, не бих те съдила. Явно е, че си опитвала. Той пие ли още лекарства, посещава ли специалист?

# 31
  • Мнения: 264
Авторке, а той сега вика ли те обратно? Защо си се размислила за връщане?
Тая къща с лозите на кого е - негова, ваша, на техните?

Да, каза че искал да се върна. Не му побира акъла как съм си тръгнала от този перфектен живот според него...
 Къщата е негова, то е етаж всъщност. Живеем с леля му и в другата къща е племенника му. А на 1 км от нашата къща са техните.
Всъщност се лекува, казва че е по-добре,но аз му казах добре си ама си правиш едно и също.. не иска да избяга от зоната си на  комфорт... Опитвала съм какво ли не. И хомеопат и психолог и психиатър, разходки,казах му да започне някъв спорт, че това ще му помогне за проблема, освен за визията. Не не и не.

Ходи при една психиатърка през месец за лекарства и това Е. Казах му да ходи да говори с някой да споделя. С професионалист. Преди време беше ходил два или три пъти и до там.

# 32
  • Мнения: 6 791
Мен ме изуми как те праща при майката ти, барабар с децата?? Защо, къде живеете? Ако нещо не му изнася, да си взима куфара и да се маха. Как точно изпъждаш от къщи съпругата и децата си? Да не си чанта, която е взел назаем и сега те връща на първите собственици?
След като има психично заболяване, всичко, което описваш е "нормално". Апатия, страх от излизане, бягане от отговорност, защото не може чисто физически да я понесе. Тряба да спре да пие и да се лекува. Иначе нищо няма да се промени. Не бива да вози хора, при положение, че е тревожен, може да стане голяма беля. Трябва да се лекува.

# 33
  • София
  • Мнения: 39 168
Това все повече ми заприличва на моя случай. В момента имаш останали привързаност и лоялност. Споко, и те ще ти минат.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 1 163
Авторке, а той сега вика ли те обратно? Защо си се размислила за връщане?
Тая къща с лозите на кого е - негова, ваша, на техните?

Да, каза че искал да се върна. Не му побира акъла как съм си тръгнала от този перфектен живот според него...
 Къщата е негова, то е етаж всъщност. Живеем с леля му и в другата къща е племенника му. А на 1 км от нашата къща са техните.
Всъщност се лекува, казва че е по-добре,но аз му казах добре си ама си правиш едно и също.. не иска да избяга от зоната си на  комфорт... Опитвала съм какво ли не. И хомеопат и психолог и психиатър, разходки,казах му да започне някъв спорт, че това ще му помогне за проблема, освен за визията. Не не и не.

Ами сега е моментът да поставиш условия да се напъне малко. Поговорете сериозно, както ти писах и в предния пост. Ако нещо му проблесне и вземе, че осъзнае, че трябва да се потруди, за да си помогне, смятам, че трябва да дадеш шанс. Но ако отрича и смята, че всичко е ОК, аз лично бих се спасявала с децата. Няма да се оправи и по-зле ще става

# 35
  • Мнения: 2 095
Мъжът ти е болен и ти си му обърнала гръб. Не ми отговори дали работиш, та отговорът ми е ясен. Затова сте си щастливи тричките с децата, много време, финансите осигурени. Разбира се, че никой нищо не е длъжен да търпи. Който не си харесва живота се хваща в ръце и го променя. И се моли да не се разболее от болест на психиката... Или друга.

Едно от най-точните мнения  !

ПП. Ако моят мъж си пише с други жени и аз ще го изгоня . С условия и заплахи не се решават проблемите .

# 36
  • Мнения: 246
Мъжът ти е болен и ти си му обърнала гръб. Не ми отговори дали работиш, та отговорът ми е ясен. Затова сте си щастливи тричките с децата, много време, финансите осигурени. Разбира се, че никой нищо не е длъжен да търпи. Който не си харесва живота се хваща в ръце и го променя. И се моли да не се разболее от болест на психиката... Или друга.

Отвратителен коментар!
Авторката работи и си гледа децата. И да, не е длъжна да търпи ! И всъщност не му е обърнала гръб.

# 37
  • Мнения: 15 317
Авторката си е счупила крака и със счупен крак е брала грозде, защото мъжът все е отлагал. Мъжът е от породата 'с етаж у татковата къща'. Не забелязвам какво има да се чете между редовете тук, ще помоля да посочите.

П.п. извинявам се, не било счупен крак, само опериран.

# 38
  • София
  • Мнения: 39 168
Ами аз лично като майка на 2 деца, които си отгледах почти сама, докато съпругът ми редуваше депресия и работа с командировки, съм на страната на авторката и хич не виждам добро бъдеще.
Ааа, след 5 години оня ще се събуди! И ще я заведе на почивка. Но ще е тотално късно.

# 39
  • Мнения: 8 370
Не беше така в началото. Ясно ми е , че началото винаги е супер, после идват битовизми,пари, деца, домакинство и тн. Но него наистина го мързи. Да нямаш желание за разходка дори... С децата съм постоянно сама навсякъде. Няма социален живот той, имам чувството от мързел пак. Факт , различни сме. Но нали уж противоположностите се допълват .. не е лош човек в никъв случай .  

Давам пример защо мисля за преместването..
Имаме външна чешма, и тя капеше , трябваше да се смени просто накрайника, и го помолих месеци наред .. предната събота казах пред майка му не искам баща му да я сменя, той ще я смени . Не искам  И ти да чистиш листата от лозата в нас!! Че имаше такова предложение .. и аз й казах, че Аз ще ги оправя... И на другата сутрин в 8ч сутринта какво става.. единия чисти листа, другия сменя чешмата там накрайника.. и той си е ок.. претърпях операция на коляното началото на миналия месец. Гроздето в нашия двор нямаше кой да обере .. от мързел на 5ти ден от операцията докато той си спеше, беше събота . Аз излезнах с децата с оперирания крак и го обрах.. той си беше окей. Ама три седмици това грозде падаше, разнасяхме го, едното дете падна даже...  Ето такива просто неща на пръв поглед , вече ми идват в повече. Той знае че ако не го направи един какво си време, все някой ще го направи... За това мисля, че единственият вариант за спасение е да се махнеме оттам..

Работя да. В Издателство за детски книжки. От 9 до 17ч сутрин оправям децата, карам ги на детска, отивам на работа , после ги взимам, развеждам ги ,оправям вкъщи и тн. Както повечето жени.. в момента обаче съм болничен още 5 дни, че претърпях операция както споменах малко по- нагоре.. то не е от сега тези неща, просто чашата преля...
Интересно положение Sad
Ти си взела позицията на организатор и отговорник в сенмейство и считаш, че само ти си правата.
Всеки човек е цяла отделна вселена. Всеки има свой мироглед за света, живота и семейството. И ако двама души се обичат идеята е да изградат тяхна обща вселена в която да се чустват конфортно.
Вие явно сте далече от тази идея, опитваш да мериш кой какво е свършил и кой какво не е свършил. Мислиш, че познаваш този човек и неговите мисли и чувства, но май изобщо не е така.
Какво те притеснява баща му да смени накрайника на чешмата - или ти си прела ролята на възпитател и майка на мъжа си. И по този начин искаш нещо да му покажеш, накажеш или какво?
Докато не почнеш да живееш със съзнанието, че този човек е равен на теб. Че той може да има своите кофи и мързеливи момнети, че няма смисъл да се мерите.....живота ти ще е доста труден.
Ти го плюеш непрекъснато а очакваш от него да има по-адекватно поведение....и как точно да се случва това?

Пиша за теб а не за него, защото неговата гледна точка липсва тук. Може просто толкова да му е писнало от твоето дуднене, че нищо да не му се прави. Пък може и да си е мързелив - нещо с което ти явно не би се примирила.

Но за децата - семейството е цялата вселена. И ако все още има малко обич в твоята душа пробвай да оправиш нещата. Ако не, всеки по пътя си. Няма нужда да си тровите взаимно живота.

# 40
  • Мнения: 15 317
Равен няма как да бъде в тази ситуация. И не става дума за кранчето.

# 41
  • Мнения: 1 489
Онзи лентяйства по цял ден, не се лекува, пръста си не вдига да свърши нещо у дома, гони жена си с децата от дома им заради негови измислици......но тя била виновна, че не иска повече да търпи него, мързелът му и нежеланието му да се лекува Rolling Eyes Ако той не иска сам да си помогне, тя няма какво повече да направи, единствено може да спаси себе си и децата си от тази токсична среда.

# 42
  • София
  • Мнения: 35 332
Ама разбира се, как не съм се сетила да легна три години да лежа и да викам - разбери моя вътрешен свят, обичай ме такава.
Докато живота ми го върти някой друг, бил той и мама.

# 43
  • Мнения: 264
Не беше така в началото. Ясно ми е , че началото винаги е супер, после идват битовизми,пари, деца, домакинство и тн. Но него наистина го мързи. Да нямаш желание за разходка дори... С децата съм постоянно сама навсякъде. Няма социален живот той, имам чувството от мързел пак. Факт , различни сме. Но нали уж противоположностите се допълват .. не е лош човек в никъв случай .  

Давам пример защо мисля за преместването..
Имаме външна чешма, и тя капеше , трябваше да се смени просто накрайника, и го помолих месеци наред .. предната събота казах пред майка му не искам баща му да я сменя, той ще я смени . Не искам  И ти да чистиш листата от лозата в нас!! Че имаше такова предложение .. и аз й казах, че Аз ще ги оправя... И на другата сутрин в 8ч сутринта какво става.. единия чисти листа, другия сменя чешмата там накрайника.. и той си е ок.. претърпях операция на коляното началото на миналия месец. Гроздето в нашия двор нямаше кой да обере .. от мързел на 5ти ден от операцията докато той си спеше, беше събота . Аз излезнах с децата с оперирания крак и го обрах.. той си беше окей. Ама три седмици това грозде падаше, разнасяхме го, едното дете падна даже...  Ето такива просто неща на пръв поглед , вече ми идват в повече. Той знае че ако не го направи един какво си време, все някой ще го направи... За това мисля, че единственият вариант за спасение е да се махнеме оттам..

Работя да. В Издателство за детски книжки. От 9 до 17ч сутрин оправям децата, карам ги на детска, отивам на работа , после ги взимам, развеждам ги ,оправям вкъщи и тн. Както повечето жени.. в момента обаче съм болничен още 5 дни, че претърпях операция както споменах малко по- нагоре.. то не е от сега тези неща, просто чашата преля...
Интересно положение Sad
Ти си взела позицията на организатор и отговорник в сенмейство и считаш, че само ти си правата.
Всеки човек е цяла отделна вселена. Всеки има свой мироглед за света, живота и семейството. И ако двама души се обичат идеята е да изградат тяхна обща вселена в която да се чустват конфортно.
Вие явно сте далече от тази идея, опитваш да мериш кой какво е свършил и кой какво не е свършил. Мислиш, че познаваш този човек и неговите мисли и чувства, но май изобщо не е така.
Какво те притеснява баща му да смени накрайника на чешмата - или ти си прела ролята на възпитател и майка на мъжа си. И по този начин искаш нещо да му покажеш, накажеш или какво?
Докато не почнеш да живееш със съзнанието, че този човек е равен на теб. Че той може да има своите кофи и мързеливи момнети, че няма смисъл да се мерите.....живота ти ще е доста труден.
Ти го плюеш непрекъснато а очакваш от него да има по-адекватно поведение....и как точно да се случва това?

Пиша за теб а не за него, защото неговата гледна точка липсва тук. Може просто толкова да му е писнало от твоето дуднене, че нищо да не му се прави. Пък може и да си е мързелив - нещо с което ти явно не би се примирила.

Но за децата - семейството е цялата вселена. И ако все още има малко обич в твоята душа пробвай да оправиш нещата. Ако не, всеки по пътя си. Няма нужда да си тровите взаимно живота.

Съгласна съм, и аз съм далеч от перфектна жена. Имам си кусури, нервна съм, избухлива , импулсивна. Но съм търпяла много , може би видя че се примирявам и реши че може да ме изгони"" без това да има кой знае какъв ефект, но ето че ми преля. Казах му, дай да се скараме, да не бях права, окей, но веднага да ме изгониш е малоумно. Аз пак ви казвам и отрова което ме съветвате за мен друг изход освен смяна на работата му и местоживеенето не виждам за някакво бъдеще за нас. Тази среда според мен го подтиска  и вместо да се оправя той си е заложил на спокойния за него живот, без усилия за кой знае какво. Защо трябва да се пъне за нещо, като ние всички около него ще го свършим в крайна сметка.. аз да съм от хората които обичат да действат, да организират да се случват неща. Аз не мога да си седя просто така. А той вече е точно обратното. Едно време бяхме на една вълна ... Ноо сега дори не знам кой на каква е..

# 44
  • Мнения: 8 370
"Казах му, дай да се скараме, да не бях права, окей, но веднага да ме изгониш е малоумно. Аз пак ви казвам и отрова което ме съветвате за мен друг изход освен смяна на работата му и местоживеенето не виждам за някакво бъдеще за нас. Тази среда според мен го подтиска  и вместо да се оправя той си е заложил на спокойния за него живот, без усилия за кой знае какво."

Ти смяташ, че всичко знаеш, смяташ че го познаваш толкова добре, че можеш да решаваш вместо него.

Кога за последно говори с него ама така откровенно да го питаш какво се случва? Кога му каза, че имаш нужда да знаеш защо не излиза с децата и теб ? Сигурна съм, че ако наистина те интересува (не да задаваш въпроси с назидаделен тон) много ще се изненадаш от отговорите. Щом за теб няма бъдеще за вас като семейство, защо пусна темата? Щото не си сигурна Simple Smile Защото искаш той да се развива спрямо твоите изисквания, да действа спорямо твойте виждания. Ти такъв ли го хареса? Да е като куче и да псодкача според твоите желания?
А сега пък се дразниш, че той е взел решение да те изгони....видиш ли ти си права за всичко и как той си е позволил да те изгони.
Да ти кажа на този човек му е писнало от недоволството ти (само гадая Simple Smile не го познавам).
Във всяка връзка обикновенно единят е водещ, е ти си взела тази функция, давай тогава до край.

Общи условия

Активация на акаунт