Здравословно хранене - да се преброим

  • 2 052
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 176
когато не се прекалява...принципно всичко не би било чак толкова вредно Simple Smile
аз гледам вредните неща да си ги изям до ранния следобяд да кажем Grinning
иначе зеленчуци, плодове...повече движение(кой както намери за добре-танци, разходки, спорт) Simple Smile
иначе най-ефикасната рецепна-диета със секс и ябълки-хахах

# 16
  • Мнения: 1 290
колкото и да е вкусно и полезно, за тези калории по-скоро ще си хапна шоколадче Laughing
КОЙ КАЗА ШОКОЛАД  #2gunfire
smile3514

# 17
  • Мнения: 1 100
Само дето 100 гр. орехи са около 700 ккал /ако не бъркам/  Wink


Е то кой яде 100 гр орехи. Това е много май.  Rolling Eyes  А и ние тук не говорим за диети, а за здравословно хранене.

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Пребройте ме и мен. Аз се храня и готвя здравословно - никога не пържа, а задушавам храната, готвя на пара, не купувам колбаси, бял хляб (само детето яде чат-пат такъв), никакви полуфабрикати и много, много рядко консервирани храни - май само доматено пюре ползвам.
Много плодове и зеленчуци, чисто месо, пълнозърнести въглехидрати и т.н.
П.П. Шоколад си ям, обаче.  Mr. Green Понякога ми се прияжда и нещо "вредно".

# 19
  • Мнения: 167
Добре де Мами как така готвите здравословно  newsm78 като от тази гледна точка се отхвърлят всички вкусни манджи:
 Мусака
 Сърмички
 Бобец
 и т.н
 Ми ние вкъщи много ги обичаме Embarassed  и през ден готвя по нещо от този сорт. Естествено избягвам пърженото, слагам и салатки и супички правя, ама пак главно манджички си хапваме  chef
 

# 20
  • Мнения: 1 100
Добре де Мами как така готвите здравословно  newsm78 като от тази гледна точка се отхвърлят всички вкусни манджи:
 Мусака
 Сърмички
 Бобец
 и т.н
 Ми ние вкъщи много ги обичаме Embarassed  и през ден готвя по нещо от този сорт. Естествено избягвам пърженото, слагам и салатки и супички правя, ама пак главно манджички си хапваме  chef
 

Аз не съм мама, но ще ти отговоря.
Мисля, че гореизброените манджи не са вредни. Даже хич. Обаче все пак зависи как ги готвиш. Какво слагаш вътре. Аз например не виждам нищо нездравословно в боба или в сърмичките/зеле и ориз/. Важно е и количеството. Естествено, че като изядеш 2 купи боб на едно ядене е вредно.

# 21
  • Мнения: 167
Не ям по 2 купи естествено Peace, даже 1 едвам изяждам, ама в сърмичките слагам и каймичка Embarassed
 На мен кг не са ми проблем, ама ми се иска и ние като хората да се грижим за здравето си Peace

# 22
  • Мнения: 1 100
Не ям по 2 купи естествено Peace, даже 1 едвам изяждам, ама в сърмичките слагам и каймичка Embarassed
 На мен кг не са ми проблем, ама ми се иска и ние като хората да се грижим за здравето си Peace

Ами виж, то и аз не ям по цял ден само плодове и зеленчуци. Това според мен е вече мъчение. Аз съм привърженичка на умереното здравословно хранене. Без да се задълбочавам и вманиачавам. Не вярвам да готвиш всеки ден сърми. А и всеки ден да е... Ако не прекаляваш и през деня си се хранила добре, какво лошо има?  Flutter

# 23
  • Мнения: 2 897
Ако неяденето на сладки,чипсове,бял хляб,щоколад,пържено и непиенето на газирани напитки се приема за здравословно,тогава съм за тази тема значи Mr. Green

# 24
  • Мнения: 286
Ако неяденето на сладки,чипсове,бял хляб,щоколад,пържено и непиенето на газирани напитки се приема за здравословно,тогава съм за тази тема значи Mr. Green
никога ли не ядеш шоколад Shocked...на това му се казва човек с воля! Peace  bouquet

# 25
  • Мнения: 2 897
Ако неяденето на сладки,чипсове,бял хляб,щоколад,пържено и непиенето на газирани напитки се приема за здравословно,тогава съм за тази тема значи Mr. Green
никога ли не ядеш шоколад Shocked...на това му се казва човек с воля! Peace  bouquet

Е,чак пък никога Simple Smile Позволявам си понякога,да не съм от желязо Mr. Green
Но мога и без него.След като родих почти година не хапнах шоколад заради кърменето.Изобщо не ми липсваше Naughty

# 26
  • Мнения: 1 529
Да се включа и аз!!!Реших да си променя начина на хранене.Като за начало вече една седмица не пия кафе...Много ми е трудно,само като гледам хората сутрин ,аромата...За сега се държа.И противно на очакването съм някакси по -свежа,докато преди докато не пия кафенце и очите не можех да си отворя!ВСъщност това с кафето го реших след като прочетох ,че е враг(заедно с алкохола и цигарите) на фертилността,а аз имам проблеми с цикъла.
Заедно с кафето сега ограничавам,до колкото е визможно ,изкуствените храни,консерви и прочие.За мен това означава здравословно хранене,а не постоянно гладуване с цел отслабване.

# 27
  • Мнения: 4 176
... понеже съм голям шоко-холик,ако много преритам за шоколадче-ям само един шоколад за целия ден...иначе като брой хранения ,ако не ми е "шоколадов" деня-по 2 пъти...сутрин плодче и нещичко на обяд Peace
И аз съм така.Особенно много обичам фин тъмен шоколад. Grinning

# 28
  • Мнения: 664
аз обожавам шоколад със лешници, а любимите ми бонбони се казват Mon Cherie(може да имам грешка в правописа) и са с малко по-алкохолна вишна, но откакто реших да се храня здравословно не съм яла щоколад, а само мед:(.но шоколада ми липсва определено.

# 29
  • Мнения: 630
аз обожавам шоколад със лешници, а любимите ми бонбони се казват Mon Cherie(може да имам грешка в правописа) и са с малко по-алкохолна вишна, но откакто реших да се храня здравословно не съм яла щоколад, а само мед:(.но шоколада ми липсва определено.
Ох тези бонбони - обожавам "пияна вишна" във всеки вариант. Но иначе и аз се съобразявам с това, което слагам в устата си. Не може без прегрешения, но важна е тенденцията.

Общи условия

Активация на акаунт