Тълпи от мигранти към Европа - какво ще последва от това? - Тема 3

  • 90 601
  • 1 677
  •   3
Отговори
# 135
  • Мнения: 5 858
Само че САЩ е държава създадена от емигранти за емигранти, и винаги ще бъде така. Европа е друго.

А каналджия задържали ли са? Трябва да ги накарат да говорят и да разберат кой седи по-горе в схемата. А толкова ли е лошо, ако ги депортират обратно в Турция? В крайна сметка идват оттам и там няма война. И по закон е така, отиваш в първата държава, където няма война. Украинците може да обикалят, защото по закон ако ЕС граничи с конфликт не може да ограничи потока, тоест те може да тръгнат от Полша и да отидат в Белгия по закон. Знам че НПО се интересуват само законите от наша страна към мигрантите да се спазват, ама да си кажа, нищо че и без това ще кажат, че е расизъм.

# 136
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 532
В наши медии мярнах днес, че в края на ноември е имало две изнасилвания в България от мигранти. Нещо да сте чели / чули по въпроса? По-късно ще потърся източници и повече инфо.

# 137
  • Мнения: 9 334
Турция ще построи паметник на нашия граничен полицай Петър Бъчваров. Това е обещал външният министър на Турция Мевлют Чавушоглу.

# 138
  • Мнения: 14 742
В наши медии мярнах днес, че в края на ноември е имало две изнасилвания в България от мигранти. Нещо да сте чели / чули по въпроса? По-късно ще потърся източници и повече инфо.
Не,никъде не съм попадала на тази новина.Пишат ли някакви подробности,в кой град са извършили това гнусно престъпление?Няма да се учудя ако нашите власти крият.ШвеЦите нали се спукаха от обогатяване и сега чупят рекорди по застреляни жертви.Кой каквото сам си направи,никой не може да му го направи.
https://www.vesti.bg/sviat/v-shveciia-prez-2022-g.-sa-zastrelian … -60-dushi-6157671

# 139
  • Мнения: 10 089
Въртяха, сукаха швеците и накрая предколедно признаха очевидното.
Мдаа, мирната и спокойна Швеция, на която се възхищавахме преди време.

Шведският премиер с мрачно послание в първата си коледна реч
В Сьодертеле, град близо до Стокхолм, са застреляни толкова души, колкото в Лондон. Почти всички убити млади хора са били в престъпни банди и почти всички са били с имигрантски произход, каза още Кристершон.

https://dnes.dir.bg/svyat/shvedskiyat-premier-s-mrachno-poslanie … a-si-koledna-rech

# 140
  • Мнения: 14 742
Сигурно шведите не ги пускат до центъра на града и те обидени,какво,какво и гърмят.Няма ли там някоя женица да им каже:Ще се справим!

# 141
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 532
Относно това преди няколко дни, вече не намирам нищо. Рових в сайта на НСИ, и гугъл... Озадачена съм. Запазила съм си само тази картинка за да проверя, но не намирам нищо никъде.

"изнасилвания от мигранти между 21. Ноември и 01." Декември"

# 142
  • Мнения: 5 858
Сигурно шведите не ги пускат до центъра на града и те обидени,какво,какво и гърмят.Няма ли там някоя женица да им каже:Ще се справим!
Гледайте шведския сериал Kalifat/Caliphate (2020) , много е добър, трябва да се гледа и в училище даже, защото е образователен.
Иначе миналата седмица шведския съд отмени забраната за носене на хиджаби на деца под 12 години в училищата, (имаше такава забрана през 2019).
https://www.thelocal.se/20221209/swedens-supreme-court-says-no-to-headscarf-ban/

# 143
  • Мнения: 14 742
Филмът сме го гледали и обсъждали в темата.ШвеЦите сами се закопават,тежък случай е там.По темата за киното най,най,топ за мен е френският сериал ''The Bureau''-The Oligarchs Productions и Canal+.У нас в момента върви повторение по бнт-2,под името ''Отдел фалшива самоличност''.Консултанти от френските служби са съдействали на екипа.Освен това са им помогнали с някои разсекретени случаи да ги използват за филма.Така сюжета е по-автентичен.
Цитат
Относно това преди няколко дни, вече не намирам нищо. Рових в сайта на НСИ, и гугъл... Озадачена съм.
Аз не,уж свикнах,но все пак се дразня.Цифрите от картинката говорят сами по себе си.Само за четири дни!

# 144
  • Мнения: 7 856
Преди малко говорих с племенничката, чистокръвна българка, но родена и отраснала от другата страна на Атлантика. И там има подобен проблем, както в западна Европа - на много места вместо Коледа е само празник (Holliday), дори така се казвали коледните елхи в работата ѝ, за да не смутят едни с друга религия... Както тя каза - политкоректно говорене...

# 145
  • Мнения: 10 089
Не ми стана ясно как политкоректно ще се наричат Байрамите и Рамазаните?

# 146
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 532
Не ми стана ясно как политкоректно ще се наричат Байрамите и Рамазаните?

Има. Zuckerfest и Schlachtfest 😅

# 147
  • Мнения: 5 858
От Рождество стана на Коледа, сега пък само Холидей. И точно ми излиза някаква статия на DW за държава, където даже въпросният холидей е забранен . Докато на Запад стават все по-либерални и разединени, тези на Изток все по-фанатични и обединени около техните си вярвания само.
https://m.dw.com/bg/tam-kdeto-koleda-e-zabranena/a-64185616

# 148
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 532
Ясно е, кой ще победи. Хората винаги са имали нужда от спиритуалност и отричайки християнската религия на Запад, се отваря място за всякакви заместители, в лицето на цветни знаменца и поредното current thing.

Отделно от това присъствах на спор между двама бивши мюсюлмани. Разказвала съм ви, че има такова движение на "прогледнали", които най-силно критикуват исляма, защото го познават много добре. Та единият станал католик, а другият - протестант. Да ви кажа, беше интересно в първите минути. После не се различаваше по нищо от споровете между видовете ислям и кой как чете и разбира Корана 😅 Постоянно се нападаха с "къде е казал Исус сола скриптура? Покажи или спри да говориш глупости!" и "айде ходи се кланяй на Папата и не ме занимавай" 🤣 Абсолютни фанатици.

# 149
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 317
На запад се самоунищожават..
Прекалената толерантност не води до нищо добро.

Общи условия

Активация на акаунт