Тълпи от мигранти към Европа - какво ще последва от това? - Тема 3

  • 95 359
  • 1 764
  •   2
Отговори
# 1 455
  • Португалия
  • Мнения: 4 403
Какво означава свалени биометрични данни?
и на мен ми е интересно
аз съм емигрирала още преди Бг в ЕС-по него време ни взимаха всички пръстови отпечатъци за ИнтерПол
 после с тяхна справка правехме работните визи

сега е такава безконтролност,такъв разграден двор, че познавайки цедката от преди -няма как да не си помислиш,че всичко това е организирана акция

# 1 456
  • Мнения: 11
Какво означава свалени биометрични данни?


Сканиране на лицето, пръстови отпечатъци, длани и други. 
Веднъж свалени тези данни не можеш да се представиш за друго лице. Веднъж Мохамед, цял живот Мохамед. Номера с фалшиви лични карти  или липса на такава няма да мине.

# 1 457
  • Португалия
  • Мнения: 4 403
а ,сега ли се сетиха да им свалят биометричните данни?
ще попитам ,макар да предполагам,че е трудно да се отговори...
на всичките,поискали убежище под кой знае колко различни мотива, дали са им свалили ?
или важи,само за върнатите в Бг партиди?

# 1 458
  • Мнения: 11
а ,сега ли се сетиха да им свалят биометричните данни?
ще попитам ,макар да предполагам,че е трудно да се отговори...
на всичките,поискали убежище под кой знае колко различни мотива, дали са им свалили ?
или важи,само за върнатите в Бг партиди?

Преди да ни ги върнат в БГ им свалят данните. За тях е важно да се отърват завинаги от престъпниците.

За другото нямам представа, но предполагам , че отговора е не.

# 1 459
  • Мнения: 1 213
Какво означава свалени биометрични данни?


Сканиране на лицето, пръстови отпечатъци, длани и други. 
Веднъж свалени тези данни не можеш да се представиш за друго лице. Веднъж Мохамед, цял живот Мохамед. Номера с фалшиви лични карти  или липса на такава няма да мине.

Ясно, реших, че са ги изтрили от някъде.

# 1 460
  • Мнения: 7 044
Във филма ставаше дума за починали на наша територия при прехода, а не за върнати. Казаха, че голяма част от труповете са в състояние, при което не могат да се свалят биометрични данни, защото са унищожени от разлагане. Само днк профил може да се направи, което си е скъпо. ДНК лабораториите са в София и Бургас.
Колкото до наредбите, за тях важат правилата, каквито са и за всички българи, чиито трупове са намерени. Прокуратурата освобождава трупа от моргата, за да бъде погребан, след като са изяснени всички обстоятелства около смъртта, т.е. дали е естествена или насилствена, идентифициране и т.н. Уведомяване на близките и техния кръг, също са по нашите правила. Няма да ги променят.

ПС Зелено вещество в стомаха, обикновено това е жлъчка, когато има дълго гладуване.

# 1 461
  • Мнения: 11
Писала съм в 2 абзаца. Първият е за връщането на миграни в България от ЕС, а вторият за мигранти, които преминават от Турция  в България.

# 1 462
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 558
Естествено, че наркотиците са в основата на злото - писала съм колко са брутални техните. И заради тях се държат като животни, онанират на публични места, изнасилват и тн. Не са единствен фактор и не са оправдание, но са в основата на нещата. И когато ги оправдаят за психични отклонения, работата е ясна - действия под въздействие на опиати, наркоманията е в тази графа.

# 1 463
  • Мнения: 4 396
Тук пък мнозина се правят на невъзвращаеми като с нож си нарязват възглавничките на пръстите, където са пръстовите отпечатъци и ... няма как да се регистрират кой кой е или да се разпознаят биометрично. Снимката не е нищо - те мнозина си приличат много. Какво ли не прави човек, за да не го върнат в прекрасната родина и същевременно превръща новата страна точно в бардака, от който уж е избягал и е в опасност.


Днес при нас гръмна скандал. Полицията в Осло 3 месеца е мълчала за случай в гимназия в източен квартал в столицата. Квартал, където почти не са останали местни. 15-20 гангстера в тийн възраст са нахлули в училището и заплашвали 1 ученик с пистолет. Някой се обадил на полицията и дошли 11(единайсе) полицейски коли. Това сигурно е общия брой полицейски коли в района. Обаче нито дума, нито стон в медиите. Но днес медиите узнаха и побесняха, че полицията премълчава толкова сериозно престъпление. Един от шефовете на полицията в Осло пък каза, че преценили, че няма нужда да се създава ''ненужен страх'' у населението, затова решили да не казват нищо. Тоест да не казват, че 15-20 тийна от африкански държави и държави от БИ са нахлули в гимназия и заплашили с пистолет 1 ученик.

Току виж ''расистите'', които от десетилетия предупреждават точно срещу тези неща, изведнъж получат признание, че са прави.

Сега основният въпрос според медиите е - кой даде нареждането да се мълчи. Полицията или политиците.

# 1 464
  • Мнения: 14 793
Ако влезе българин или румънец в у-ще с пистолет,властите няма да премълчат. Wink
Не мисля,се взимат биометрични данни,освен за върнатите у нас.Иначе щяха да знаят,че ''бежанците'' се мотаят из целият ЕС и се реистрират в различни държави за помощи.Уж сега за първи път се появяват.Имаше някакъв рекордьор дошъл от Африка.Първо се регистрира в Италия,после май Франция,Германия.Забравила съм подробности,как го разкриха най-сетне.Тук имаше информация в 1та или 2ра тема.
Гледах от протеста в Харманли.Говори една иракчанка,на която много и харесва тук и иска да си остане.Не разбрах 4то дете ли е родила тук,или предстои да роди.Чудя се как ги издържа съпругът и,какво ли работи в Харманли?

# 1 465
  • Мнения: 11
Тук пък мнозина се правят на невъзвращаеми като с нож си нарязват възглавничките на пръстите, където са пръстовите отпечатъци и ... няма как да се регистрират кой кой е или да се разпознаят биометрично. Снимката не е нищо - те мнозина си приличат много. Какво ли не прави човек, за да не го върнат в прекрасната родина и същевременно превръща новата страна точно в бардака, от който уж е избягал и е в опасност.


Не съм специалист по биометрични данни, но има огромна разлика между снимка и сканиране на цялото лице.  Няма да се измъкнат, за нищо си режат пръстите.  Все пак живеем във високотехнологични времена, а част от тези хора са с разбирания от преди няколко века.
Ако някой е избягал от война, мизерия или нещо друго, той ще се установи, ще си намери работа и ще се адаптира към средата. Няма да си реже пръстите, за да не го върнат, когато направи престъпление. Повече ми звучи като човек, който знае , че ще извърши такова.

# 1 466
  • Мнения: 10 110
Доколкото знам, а и тук в темата се е коментирало за много от нелегално влезлите,
че си идват в Европа със зависимост към разни опиати, а като опитат и нашия алкохол
и им хареса, става едно мазало. Та пак зулумите им породени от психо проблеми според
сводките на полицията. Невена от Франция ги оправдаваше с не знам какви си дефицити
на видамин D, сякаш само те имат тоя дефицит и представи си същият ги карал да буйстват
и насилват. Бе, как един не се хвърли под влака, както често се случва с европейците,
а хукват да вършат дивотии безнаказано.

пп/ Да, в една от предишните теми имаше информация за един образ с 19 регистрации
на различни места в Германия. Доста голяма сума, която трябваше да върне. А познайте
откъде би върнал сумата, обаче нищо нямаше за служителите  проспали нарушението.

Последна редакция: пт, 22 мар 2024, 21:02 от delpel

# 1 467
  • Мнения: 14 793
За  Швеция PURE казваше,че в чудо се видели властите с новите граждани.По-старите в темата знаят за какви грижи става дума.Хубави жилища и жена,която идва да почиства на младите,нищонеправещи мъже.Безплатни фризьорски услуги,плуване,кънки,модерни дрехи,зъболечение и забравих още колко екстри.Да се върна на мисълта си,властите установили,че масово навлеците са наркозависими и се опитвали да ги лекуват.Не вярвам да се пропуснали да им дават вит.Д липсата,на който може да доведе до депресия наистина.Обаче тяхната мюсюлманска депресия,все на агресия ги избива.Моите впечатления от нашенски депресирани са други.Затварят се в себе си,не споделят,не излизат между хора,камо ли да стрелят и ръгат с ножове.
Чувала съм,че са виждали пияни на мотика неконтролируеми ''бежанци'' и у нас.На мен друго също ми се вижда притеснително,много си купуват енергийни напитки.

# 1 468
  • Русе
  • Мнения: 657
Европа има само един-единствен начин да запази някакво що годе подобие на себе си и всички много добре знаят какъв е той. Това обаче само по себе си би означавало край на Европа такава, каквато е, и завръщането на онази от военното време с все всичките ужасии. Което също добре знаем, че няма да стане. Пък дори и да има някакво подобно развитие и да се изпълнят мечтите на разни крайни екстремисти, дори тогава положението няма да се задържи дълго. Дори едно минимално поглеждане на демографските данни на европейските региони и съпоставянето им мимоходом с африканските показва съвсем ясно бъдещето, което очаква континента.

Ироничното е, че е най-вероятно след време, когато ресурсите вече съвсем не достигат, именно новите европейци да бъдат онези, които активно ще се противопоставят на продължаващата имиграция и ще вземат бурни мерки за нейното пресичане, тъй като няма да се свенят да се задействат в полза на себе си и семействата си срещу бъдещи приходящи, които са им чужди и непознати. И хич няма да загубят съня си от етичните съображения и скрупулите, които изповядват сегашните кореняци.

# 1 469
  • Мнения: 182
Снощи във фейса попаднах на публикация от 2013-та на познат, който е по-популярен в соц. медиите и я публикува като спомен отпреди 10 години. Докладът се казва "България след българите...Българите нямат нужда от държава" на Йоханес Хан. Та...далечната 2012-та и самонадеяността на "богатите", как българите ще бъдат превзети от емигранти, от турци, от сърби..от...от....Слава на Бога...Бог е велик!/това си е мое убеждение/. Още 2016-та, след първата вълна емигранти, палачинката се врътна и вече не я ясно, кой ще оцелее и кой не.

Най ме радват българите завърнали се окончателно от чужбина и това най-често на потомци, на първите, които са напуснали България. Пряко или косвено, често имам досег до тях и много ме радват, не само с отношението си, а със същността си и безпогрешният им инстинкт за оцеляване. Прекрасни деца.

Надявам се и ние местните да се събудим и да защитим правата и земята си.
Та...неведоми са пътищата божи и нищо не е никак сигурно, както на много хора им се иска да е...за всяка несправедливост идва видов ден.

Общи условия

Активация на акаунт