Тълпи от мигранти към Европа - какво ще последва от това? - Тема 3

  • 84 015
  • 1 599
  •   1
Отговори
# 1 530
  • Мнения: 9 041
Миграция винаги е имало,но в повечето случаи тя е била доброволна... В смисъл,че приемащият сам и доброволно решава дали да приеме мигранти или не.

# 1 531
  • Paris, France
  • Мнения: 14 030
Миграция винаги е имало,но в повечето случаи тя е била доброволна... В смисъл,че приемащият сам и доброволно решава дали да приеме мигранти или не.

Не точно. Имало е много празно пространство, ничии земи и там са се заселвали новодошли. При пренаселване поради понижена смъртност и много ресурси, които започват да намаляват, хората са тръгвали накъдето могат.

# 1 532
  • Мнения: 105
Това днес НЕ Е естествена миграция, а целенасочено завладяване на Европа! И то с помощта на европейски политици, т.е. Европа е пробита отвътре. Самият факт, че една държава няма право на собствено мнение дали да ги приема и фактът, че разни организации ги товарят на кораби и ги изпращат към континента, говори достатъчно, че това днес НЕ Е естествен процес.

Последна редакция: ср, 10 апр 2024, 23:12 от Alexa10

# 1 533
  • Glasgow
  • Мнения: 4 397
И ние се прочухме, 5ма българи в UK подсъдими за  най голямата измама по рода си, източени суми под формата на различни помощи.
https://news.sky.com/story/watch-criminal-convicted-of-50m-benef … -the-air-13111651

# 1 534
  • Мнения: 3 773
"В Испания почти 700 тийнейджъри и младежи на възраст между 14 и 27 години са потърсили помощ от Асоциацията срещу екстремисткия радикализъм и косвените жертви заради опита на семействата им да ги радикализират в постулатите на джихада. Това показва статистиката на асоциацията, основана от Ракел Алонсо.
Близо 650 души са потърсили помощ след опит да бъдат радикализирани в спортни центрове, паркове и джамии, а над 4 000 са поискали веднъж попаднали в джихадистки организации да им бъде помогнато да излязат от тях.

Само за изминалата година към асоциацията, която си сътрудничи с полицията са подадени 397 сигнала за незаконни джамии в домове, гаражи или хижи, създадени без разрешение от съответните общини."

Явно животът в нормално общество им влияе, че даже им харесва да са нормални европейци и да се радват на живота.

# 1 535
  • Мнения: 4 383
Хубаво е, че младежите не искат да се радикализират, а оценяват свободата и демокрацията в Испания. Сега остава родителите им и имамите да се пратят с еднопосочен билет обратно в родината със забрана да влизат в Европа доживот. Така младежите ще могат да живеят свободно.


Тук път съвсем стана като Шведистан. Групи вносни мургави младежи под 15-годишна възраст обират, пребиват, заплашват и тероризират местни младежи. Масово явление е. Полицията е с вързани ръце, защото престъпниците са под 15-годишна възраст и не могат да се наказват. Полицията ги знае кои са, но не може да направи нищо. Най-скапаното правителство тая държава е видяла последните 100 години не прави абсолютно нищо. Само приказки. Кучето си лае, керванът си върви, както се казва.
Толкова се скапа тази държава последните 20-25 години, че направо не е за вярване. В началото като дойдох беше много уредено, спокойно и сигурно. Имах едни 15-тина прекрасни години. Последните 20-25 години обаче с наплива стана кошмар. Не препоръчвам на никой да се мести в Норвегия. Турист - да. Да си уреждаш живота тук - не. Дори моите деца обмислят да се махат.


Според мен може да се направи много с тези престпни младежи.
Вкарват в затвора родителите вместо децата.
Купуват еднопосочен билет на цялото семейство и ги пращат обратно у дома със забрана да влизат в страната доживот.
Но се иска желание и политическа воля. А те липсват.

# 1 536
  • Мнения: 3 773
Ако не се лъжа, точна в тази тема достатъчно потребители от европейски държави се оплакаха от мигранти и влошаване на живота.
Милите ли, че има смисъл от местене?
Според мен си трябва интегриране и живот на подрастващото поколение близо до реалният в държавата. Защото им харесва и се отделят от лошият пример.
Просто трябва да се работи с тях и да знаят, че имат избор.

# 1 537
  • Мнения: 253
Не мисля, че работа с тях ще помогне. Тълпите, които пристигат в Европа са хора, дошли заради социалната система и безплатните жилища. Те са с различна ценностна система, които искат да ни наложат техния начин на живот, те са безскрупулни, нагли и неблагодарни (повечето).

# 1 538
  • Мнения: 3 773
ВСяка система може да се промени. Въпрос на законодателна инициатива.
Аз се уморих да пиша, че все пак народът избират управлението и има право да роптае, да го сменя, да изразява мнение и т.н.
Очевидно е добре в тази ситуация.
В Германия имаше многохилядни протести в защита на горните и тяхното право да останат и да получават жилища и помощи. Мисля че и в други държави.
Ами не са виновни само прииждащите.

# 1 539
  • Мнения: 1 951
ВСяка система може да се промени. Въпрос на законодателна инициатива.
Аз се уморих да пиша, че все пак народът избират управлението и има право да роптае, да го сменя, да изразява мнение и т.н.
Очевидно е добре в тази ситуация.
В Германия имаше многохилядни протести в защита на горните и тяхното право да останат и да получават жилища и помощи. Мисля че и в други държави.
Ами не са виновни само прииждащите.
Ами да си ги търпят,щом ги защитават,но да не ги натрапват на тези,които не ги харесват.

# 1 540
  • Мнения: 4 383
ВСяка система може да се промени. Въпрос на законодателна инициатива.
Аз се уморих да пиша, че все пак народът избират управлението и има право да роптае, да го сменя, да изразява мнение и т.н.
Очевидно е добре в тази ситуация.
В Германия имаше многохилядни протести в защита на горните и тяхното право да останат и да получават жилища и помощи. Мисля че и в други държави.
Ами не са виновни само прииждащите.

За кое да гласуваш, когато всички са на едно мнение? Остават само крайнодесните партии, които единствени са постоянни в исканията си вече толкова години. На последните 2 парламентарни избори не съм гласувала. Няма за кого. Една съществена част от народа не се вълнува особено. Щом мен не ме засяга пряко, няма какво да губя време да го мисля. И си гласуват за същите по навик, които искат още от това, което е вредно.

Да кажем тези, които живеят в малки градчета и селца в провинцията, гледат на много от проблемите с мигрантите като на градски феномен. Защото при тях няма много от тях. Ако се настанят по разпределение в малката община, след 5 години като мине интеграционната програма, могат да се местят. И къде отиват мигрантите? При другите мигранти в големите градове. Градове като Осло, Драмен, Сарпсборг са станали гета. С прилежащите им престъпност и други проблеми.

Хубавото е, че става все по-малко ''расистко'' да кажеш истината. Гледат тукашните какво става у комшиите в Шведистан, цъкат с език и си плюят в пазвата. Но е само приказки. Действията ги няма. А бандите от Шведистан са налазили и тук, където полицията спи.

Аз се радвам, че наближавам пенсия и мисля като се пенсионирам просто да си бия камшика някъде далеч. То дотогава още по-зле ще е станало. Жалко.

# 1 541
  • Мнения: 6 898
Цитат
В Германия имаше многохилядни протести в защита на горните и тяхното право да останат и да получават жилища и помощи.

Тези протести също са организирани, не са спонтанни. Вероятно плащат на "протестиращите".
Вече започвам да си мисля, че много процеси в Европа се развиват много либерално, за да достигне търпението до краен предел и хората сами да поискат големи рестрикции, дори диктатура. Най-малкото да използват либералните слободии като повод да ги въведат, а хората да ги приемат, защото внасят някакъв ред, макар и да орязват правата им.

# 1 542
  • Португалия
  • Мнения: 3 981
защото внасят някакъв ред, макар и да орязват правата им.
трудно ми е , даже да го напиша
но, ако ще могат момичета и жени да излизат нощем , както преди тези процеси...
ако ще  спаси поне 50% от европейския начин на живот...
ако ще възстанови, поне частично, социалната справедливост...
може да са много онези, които ще подкрепят рестрикции

# 1 543
  • Мнения: 6 898
Съмнявам се. Не съм чувала рестрикции и диктатури да възстановяват права, свободи и възможности. Целта им е друга.
Евентуално малко по-голяма степен на безопасност ако има, ще е добре.

# 1 544
  • Street of Dreams
  • Мнения: 13 474
Съгласна съм. Аз също не виждам никаква друга причина всичко да се прави, освен описаното от Диорела. Дали е възможно да се прокара, или ще избухне гражданска война и нова велика депресия - е друг въпрос. Но и как и защо някои световни форуми бутат нещата точно към рецесии и депресии - сме чели и чули достатъчно от тях самите - те отдавна вече не го крият.

Вижте на каква статистика попаднах аз. "Нашите" вече стабилно присъстват седмичните статистики на най-грозните престъпления, последно едно 13 годишно "българче" извърши убийство! https://jungefreiheit.de/politik/deutschland/2024/13jaehriger-bu … osen-in-dortmund/


На глава от населението по два параметъра сме на първо място в страната. Това е отвратително.
1. Ексхибиционизъм
2. Сексуално посегателство над деца
3. Сводничество
4. Сексуална принуда.
Не искам да казвам, че страната предразполага към това - защото има прекрасни възможности да направиш нещо от себе си - но е и идеална среда за всякакви престъпления, упадък и цялостна дегенерация, ако си склонен.

Последна редакция: пт, 19 апр 2024, 19:50 от OnDiNe_

Общи условия

Активация на акаунт