Найстина ли е удобен слинга?

  • 2 486
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Ужасно удобно нещо е слинга!
Аз имам проблеми с кръста и това е решение за носенето на беба. Лятото дори ходих на малък поход в планината с бебе в слинг.

# 16
  • Мнения: 4 156
Аз се бях запалила да си взимам слинг. Но се отказах. Майка ми направи пробен слинг с дължина 5.5 м.
Докато се омотая бая зор виждах. А и го пробвах през лятото, когато беше много топло. Чувствах се както с кенгуру. И като ми се наложи да се увивам навън с ревящо бебе направо се отказах. Бебето си тежеше.
Едно момиче ми донесе кенгуру на Mothercare което може да се ползва до 18 месеца и да се носи в 4 пози - включително на гръб. Има начин, при който може да кърмиш бебето докато го носиш нанякъде - в спешни ситуации спасяваше положението.
Не се наложи да се уча да се връзвам - всичко е направено елементарно. Бебето може да се носи от втория месец.

# 17
Явно нещо съм изостанала, но за първи път чувам за слинг, така че темата ми е интересна.Аз лично дори и кенгуру не съм ползвала, беше ми неудобно, може би , защото съм 150 см - не знам.

# 18
  • Мнения: 7 418
    И къде в София има магазин за слингове?
   На нас ни изпратиха един с халки чак от САЩ.Още не сме го ползвали,защотото бебето все още е на път.
  Разбрах,че са много полулярни в Америка.Действали добре на психиката на бебето,най-напред!Ползват се о 0-2.5 годинки.
 Ще видим,де.......
   Но,все пак,къде в Спфия ги има?На какви цени?

# 19
  • Мнения: 7 418
http://babysling-lana.hit.bg/4medic.html
  Не ми се отваряше този линк,но сега видях къде има магазини.

# 20
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Моят е от този тип с халките - нося дребната в него от родилното, наистина няма ограничения за възраст Grinning Минаха обаче 1-2 седмици, докато му хвана съвсем цаката как точно да слагам бебето вътре (най-удобно ми беше първо да я сложа изправена, докато стегна малко опашката и после да я прехвърля в легнало положение) и колко да повдигам халките, че да е лесно стягането и отпускането - а после става втора природа и без замисляне се оправя човек Grinning С Ева продължаваме да се носим в слинга (макар и доста рядко вече) дори сега, когато вече е навършила 2г. Незаменимо нещо е - за гушкане, носене, приспиване, успокояване - и определено спасява ръцете и кръста. Рамото ме е боляло само при продължително носене (3-4 часа) и сега вече понякога, защото дребната е 11 кила (добре, че е дребна - защото и аз съм 1.60 и трудно щях да нося 13-14кг човече, та дори и със слинг).

# 21
  • Мнения: 7 418
  Дали слинга е удобен за разходки?Или все-пак количка върши по-добра работа?

# 22
  • Мнения: 1 531
каква е разликата между слинг и wrap - второто го чувам за първи път  Shocked  питам, че тъкмо си заръчвам от америка, та да дам напътствия  Peace

# 23
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Един от видовете слинг се казва Maya Wrap (този с халките) - моят е такъв и на мен ми е много удобен Grinning Но питай да видиш дали по хамериканско не правят разликата по друг начин - слинг да е типът Мая, а wrap да е типът Дидимос, който няма халки и се увива около тялото.
Селма, зависи на какво сте свикнали с детето. Аз почти не съм ползвала количка с дребната, изцяло на слинг сме карали и ми беше много удобно, но повечето майки предпочитат да имат количка, особено за по-дълги разходки.

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Знам само, че моя приятелка го ползваше и казваше, че и е много удобен!  Peace

# 25

Първият път носих малката от 20тия ден в кенгуру - направо се скриваше в него и не се виждаше нищо, но гледайки други майки със слингове отстрани ми се струваше винаги, че за бебешето е по-удобен слинга, вместо мойто стандартно кенгуру, в което седи отпред. Аз се чувствах добре с кенгуруту, а дребосъчето двойно по-добре. Имах моменти, в които се успокояваше само в кенгуруто. А дори и палачинки сме хвърляли заедно. С количката трудно свикна и чак след втория месец може да се каже, че започнахме да я ползваме ефективно. Често дотогава се налагаше да я слагам в кенгуруто и да карам количката.
Чудесно, че и тук вече има магазин.

# 26
  • Мнения: 7 418

Селма, зависи на какво сте свикнали с детето. Аз почти не съм ползвала количка с дребната, изцяло на слинг сме карали и ми беше много удобно, но повечето майки предпочитат да имат количка, особено за по-дълги разходки.
      Ами,в началото Бебето изобщо не възприемаше слинга,където трябваше да се свива много.Сега,когато малко порасна(3 месеца) и главата му се показва от слинга по-  го търпи.Излизали сме така ,но за кратко.Забелязах ,обаче,че така ръцете на жената трябва да са постоянно заети.И много се затруднявам,ако трябва да се съблека аз или да преповия Бебето.
     Сигурно в Америка,където навсякъде има тоалетни с места за повиване на бебета,този проблем не възниква,но в БГ!
    Иначе,усещам,че Бебето ми все повече се нуждае да го гушкам,нищо,че става по-голямо.И ми се иска да ползвам слинга(моя е с халки),но не знам дали ще се справя.

# 27
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
НаИстина...

# 28
  • Мнения: 2 616
Не изглеждате ли странно тия слингове? Много индийско ми се вижда някак си... А пък до сега не съм виждала ни една майка със слинг по улиците, а тук само суперлативи чета за него  newsm78

# 29

Общи условия

Активация на акаунт