Когато бяхме деца.......

  • 12 615
  • 106
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 386
Сега се сетих и за огромната ми колекция от картички-пазя си всички,които са ми подарени от Свети Валентин в 4 клас до сега  Heart Eyes
А също помните ли онези красиви листове,които трудно се намираха в книжарниците,и пишехме писма на любимите си приятелки на тях....С цветенца,моренце....ех!


Малко офф:Момичета,мразя клюкарника!!!Как може да има толкова,толкова глупави,парадиращи,празноглави и невъзпитани същества?!
Добре,че ви има.Тук се чувствам у дома и исках да го споделя Hug

# 46
  • София
  • Мнения: 1 176
картички-дам, тях ги забравих Sunglasses
бях запалена също по химикалки, писалки-тези с по трите цвята, светещи, различни-имах купища... bowuu

# 47
  • Мнения: 801
Докато четях се сетих, че по едно време бяхме пощуряли с тайфата да играем на какъвто филм дават в момета (за онези времена,де)...най-много сме играли на Седморката на Блейк и на Банда БМХ, щах да забравя и Синьо Лято....ех, какви времена бяха.....ще ми се и моите деца да се катерят по дърветата, да цапат в локвите, да си майсторят сами играчките.....

# 48
  • Мнения: 6 461
Докато четях се сетих, че по едно време бяхме пощуряли с тайфата да играем на какъвто филм дават в момета (за онези времена,де)...най-много сме играли на Седморката на Блейк
Лелеее,"Седморката на Блейк" Laughing .
Събирахме се лятата в село и на пясъчниците пред къщити си правехме разни работи ,все едно че сме в кораб.. ooooh! и се телепортирахме Mr. Green.....Разигравахме го този филм всеки ден Crazy

# 49
  • Мнения: 498
А покрай "Синьо лято" преживявах първите си романтични тръпки. Дали днешните девойки преживяват такова нещо или към секс направо минават?

# 50
  • Мнения: 929
Събирах картинки от дъвки - от всякакви, имах огромна колекция от картички, но съм си запазила около150,календарчета също, но фонокартите са ми все още тръпка - събирам всякакви и от всякъде(много ме беше яд като бях малка на брат ми защото той ми ги взимаше и ги продаваше, а мужду тях имаше и такива които се намираха рядко).

# 51
  • Мнения: 801
уф,много ми хареса темата, след първия си постинг постоянно се сещам за разни работи от детството - примерно преди малко се присетих, че във всеки дом (предполагам) имаше тайно шкафче, където майките обикновено скатават кутия шоколадови бонбони (Амфора или Диана, Простор) ако случайно гости изненадат семейството..........колко пъти сме ставали със сестра ми по нощите да си вземем по бонбон......
или пък Големите тежки радиа с грамофон отгоре..........
а колко федербал сме разцъквали с баща ми, не знам сега някой играе ли федербал?
сещам се и за времето,когато имаше режим на тока - колко карти, домино,Не се сърди човече, дама, шах и табла сме изиграли с нашите родители.......

# 52
  • Мнения: 3 647
 Peace намерих си вчера колекцията от кукли
и до днес колекционирам
фигурки и порцеланови кукли
  bouquet

# 53
  • Мнения: 498
Да, да онова спиране на тока 2 на 2 часа. Дълги вечери със семейството около свещичката. И игрите на "не се сърди..", "домино", "шах", "карти". Много мило....... Май сега нямам такива цели 2 часа да поиграя с детенце.

# 54
  • Мнения: 1 802
Салфетки, пощенски марки, сапуни, кутии от цигари (правех си роботи от тях), хербарии на различни цветя, листа и растения...друго, другоооо, аа да режех манекенките от списанията на мама, събирах си ги в книги и ги пазех много старателно  Party Еххх, детство мое, къде си!  Simple Smile

И бях луда по сериала ''Изаура'' Simple Smile

Последна редакция: чт, 21 дек 2006, 22:09 от Елеонора_76

# 55
  • Мнения: 6 461
Събирах всички мои писма от приятели .Те бяхя страшно много.

# 56
  • Мнения: 113
много готина темичка.събирахме с брат ми най вече кутии от цигари понякога се налагаше да ровим в кофите  Confoundedвафли ку-ку-руку,дъвки "турбо",картички и др.а писмата от приятели и другарчета който са ми писали.цветчета от сватби.ех ,нащо детство беше истинско.

# 57
  • Мнения: 6 461
.......цветчета от сватби. ......
Еее..и това го бях забравила . Wink
Цветчетата и поканите от сватби на които бяхме канени цялото семейство.Поканите ги събирах при писмата ми от приятели ,а цветчетата ги събирахме със сестра ми  във витрината на секцията при чашите Mr. Green,На мама и беше умръзнало да ги маха когато трябваше да бърша праха... Crazy

# 58
  • Мнения: 1 100
Аз колекционирах скачащи топчета и играчки от шоколадови яйца. Естествено, сега всичко това е в кофата.  Tired

# 59
  • Мнения: 2 271
Събирала съм какво ли не(салфетки,марки,лепенки,картинки от дъвки,монети,човечета от шоколадови яйца и др,за които в момента не се сещам)Обичак да шия дрехи на куклите,правех си и от хартия(кукли и дрехи),рисувам(и до сега),правя икони от дърво,мъниста и фигурки от брашно и сол(стават много хубави  коледни играчки),човечета от макаронени изделия,рисувам кухи яйца(не само за великден,а и с икони,с гравюри и т.н)Бях запален рибари планинар,събирах и гъби със старите гъбари!Ееех и на мен ми стана мъчно за годините назад,летата на яз.Доспат( сестра ми има същите сънища-обиколила е цял свят,но...),вечерите около огъня.....Детство мое,кога си отлетя....Чак ми се доплака...

Общи условия

Активация на акаунт