Забелване на годинка

  • 3 780
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 585
Тук не говорим за патология (каквато е пилорната стеноза). Тук става въпрос за физиологично състояние, погрешно приемано за патологично.
И както не може всички новородени да са с пилорна стеноза, така не може и всички новородени да са с фимоза.

# 16
  • Мнения: 3 146
Да, съгласна съм, че не е патология, но се прави превантивно, защото действително има случаи на инфекция при фимоза.

# 17
  • Мнения: 4 181
Това, което не мога да разбера е как става ясно дали детето има вродена фимоза, тоест такава при която има нужда от хирургична намеса?

# 18
  • Мнения: 3 146
Доколкото зная, просто когато не се забелва лисно пенисът, значи е фимоза.

# 19
  • Мнения: 3 146
Ето тук е от специалистите в Пирогов. http://www.pedsurg.net/za_pacienta_fimoza.htm

# 20
  • Мнения: 4 181
аз точно тази статия съм чела и затова питам тази "вродена фимоза", която е спомената там, при 2 до 4 % как се разбира, че я има? и кога?
Там има даден някакъв пръстен, който ние нямаме.
Вече съвсем се обърках, при положение, че нямаме проблем , за какво тогава да се прави забелване?

# 21
  • София, по трасето
  • Мнения: 62
 То затова трябва да го види ликар, а иначе представи си да ти вдига постоянно 37.3 или нещо подобно (както често се случва с незабелени момчеца на по-голяма възраст) и да го мъкнеш по изследвания, докато се сетят лекарите. И за това съм чувала. Така че няма какво да се разсъждава, трябва да го види лекар.
[/quote]
И аз имах приятелка, на която момченцето беше така-някаква бактерия или нещо подобно, не съм сигурна, просто някаква аномалия в изследванията, докато разберат, че е защото не е забелен и от там идва проблем.Имаш възможност да прецениш, толкова много мнения, може и да не е правилно, но....успех.

# 22
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 373
Ако не съм ти споменавала, да кажа, че аз имам 2 момчета. На големия всеки месец дърпахме по малко, докато педиатъра не каза да го водим да го забелят оперативно, понеже не сме се справили. след няколко дни аз извърших процедурата с рязко дръпване и веднага захлупване с нещо като чашка от памук, напоен с риванол. мазах и с антибиотичен крем, за да се предотврати повторно залепване или ако това стане, после по-лесно се забелва отново. Редовно почиствахме забелената главичка с памук и преварена вода, докато порастна и вече го прави сам. Същото правя и с по-малкия, но много по-рано. Зпочнах с леко подръпване в коритото и повече - след това. Идеята е, че като се намокри в банята, после самото отлепване става по-бързо и безболезнено. Колкото по-голямо е детето, толкова по-болезнено е за него и остават по-трайни спомени. Малкия е кротък и спокоен, още повече, че сега слагам риванола да се охлади преди процедурата. Смятам, че на следващото къпане ще я забеля изцяло. По-добре е да се прави не всеки път по-малко, а по-голяма част да се забелва на веднъж. Болката си е болка, 1-2дни го наболява, докато пишка, но дали ще забелиш 0.5 мм или 1 см е еднакво болезнено, затова този път го правя с по-малък брой пъти. Всъщност, с малкия, личния лекар сам започна забелването с думите - този месец - дотук. И до следващата консултация само ще го почистваш. Искаше той да извърши цялата процедура, но каза, че и аз се справям добре после.
Аз съм за забелването. Така, ако има проблем, ще си проличи по-рано
А забелване след годинка е по-добре да се прави от външен човек, лекар, защото стават много силни и трябва поне един да го държи, докато другия забелва. А и почва да свързва човека, който го забелва с, меко казано, неприятни емоции

# 23
  • Мнения: 3 161
И нашата педиатърка каза да забелвам, иначе на годинка ще го правят оперативно. Но според статията на д-р Оги (д-р Бранков от Пирогов) фимозата е естествено състояние и не е необходима намеса; а и съгласна съм, че природата го е измислила по-добре от нас. Така че - няма да забелвам.

# 24
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
И нашата педиатърка каза да забелвам, иначе на годинка ще го правят оперативно. Но според статията на д-р Оги (д-р Бранков от Пирогов) фимозата е естествено състояние и не е необходима намеса; а и съгласна съм, че природата го е измислила по-добре от нас. Така че - няма да забелвам.



Аз също стигнах до това решение. Не правя нищо по "въпроса", само почиствам.
Изглежда доста затворена главичката (над 75 % по моя преценка). Нямаме никакви възпаления, инфекции и прочие, които да ме накарат да се замисля дали съм права, че не
пипам там.  Peace

Между другото, нашата педиатърка, макар и на възраст, явно доста чете, защото не се интересува изобщо за пишока. Wink

# 25
  • Мнения: 165
Чета,чета и стигам до извода ,че ще си го заведем на консултация при специалист детски хирург.Нашето джипи ни каза от 5 месец да почнем да забелваме леко с натиск при всяка баня и ако имало някакво зачервяване с памуче реванол да му слагаме като шапчица.ОКтака и правиме но не може да забелим повече от това което позволява кожичката на главичката защото ще я нараним а и детето стиска крачета и промрънква което значи че го боли.При всяка консултация ни се кара че нищо не сме направили Rolling EyesОсвен това има според мен и възпаление на главичката което само с памуче реванол не се оправя Thinkingще ходим на специалист по пишки Peace

# 26
  • Мнения: 108
Синът ни е на година и един месец.Днес го водих на ваксина и специално питах педито за това.Каза ми да продължавам да почиствам, докъдето успява да се оголи главичката ,без да прилагам какъвто и да е натиск.В случай,че до 3 годинки не се е забелила,каза,че ще се намеси тя Simple Smile

# 27
  • София
  • Мнения: 2 351
Е - ще ви кажа само,че на моят брат беше извършено въпросното забелване на 17 год възраст - оперативно.И след това той започна да си наваксва пропуснатите възможности с мометата.
Дали го е травмирало - отговорете си сами.На сина ми беше извършено на около 40 - 50 ден.Мазахме със дефламол един два - дни.Дали го е запомнил ли - няма начин.
Вашите педиатри са страхливци - да изчакват да се забелело само - няма начин това да стане.Само ще си травмирате децата.
Говоря за нормална физиология на пениса.А ако се стигне до операция - не се колебайте - направете я възможно най рано.

# 28
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 931
Не съм забелвала. Природата си знае работата. Но.... давам достатъчно време на сина ми без памперс, за да си играе с пишката и да си я мачка на воля.  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 5 500
Не съм забелвала. Природата си знае работата. Но.... давам достатъчно време на сина ми без памперс, за да си играе с пишката и да си я мачка на воля.  Mr. Green
Точно  Peace
И Цецо така си я дърпаше и не само гол, такова впечатление правеше на околните, че ме питаха непрекъснато защо го прави! Ами защото си иска!
Аз също не съм забелвала и сега на 3 1/2 е останал около милиметър само! Поддържам и го уча на изрядна хигиена, всяка вечер миене и може да ми се смеете, ама и подсушаване като пиша.

Общи условия

Активация на акаунт