Въпроси за изправянето на детето!!!

  • 2 227
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 865
Моето момченце се изправи само в леглото си на 8м и 10 дни, лазеше от около 6м. възраст, а се научи да седи стабилно на 8 месеца.
Детенцето ти преглеждано ли е за рахит?

# 16
  • Мнения: 1 555
Синът ми се изправи на 7 месеца сам в леглото си
На 6 навършени месеца седна, а на 7 месеца вече седеше доста стабилно
Детето доста късно се научава от легнало положение да сяда само, това си е трудничко, обикновено се извърта на колене и така си сяда !
Не се притеснявай нали детето ти е здраво а това е най-важното ще видиш че изведнъж ще започне да прави всичко, същото е и с говоренето  Hug

# 17
  • Мнения: 2 019
Дани отдавна пълзи,малко след осмия месец започнах да го хващам за ръцете и да го изправям до седнало положение и след няколко дни започна сам да се изправя в кошарата,сега е постоянно прав там Grinning

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Дея, не се притеснявай, но все пак заведи детето на педиатър или дори на ортопед за собствено успокоение. Всяко дете е различно. Моят син проходи без да е пропълзял, чак след това се научи да пълзи.

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:37 от Аурелия

# 19
  • Мнения: 231
Здравейте и от нас Grinning
Валентина от една седмица се изправя сама в кошарата,даже свалихме нивото.По същото време започна и да се хваща за мебелите и да се набира.Аз също мисля,че всичко си е до дете.А и от около 7 месец започна да пълзи

# 20
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
Дъщеря ми се изправи в кошарата на годинка и четири дни. Много бях притеснена, ама много... Питах и педито, мисля че и тема пусках чак. На година и два месеца  проходи, и ела да гледаш сега какво става #Crazy Не се притеснявай толкова Peace

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 17:38 от Аурелия

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Кога започнаха децата ви да се изправят сами от легнало в седнало положение?
Кога започнах да се изправят сами във леглото ?
Кога започнаха да са стабилни изправени?

В леглото започна да се изправя до седнало след 8 месец Peace
Сам в леглото започна да се изправя чак на 9 месеца.
Стабилно изправен стоеше към 9 месеца и половина ,а на 11 проходи.

Не се притесявай,при всяко дете е издивидуално,всичко ще стане от само себе си Peace

Последна редакция: ср, 13 дек 2006, 15:07 от ками

# 22
  • София
  • Мнения: 272
Нашето момиченце се изправи в леглото на 6 месеца,а стои седнала от 5 мес и 20 дни.Дея почивай се сега,защото сега лазиме, пипаме навсякъде, всичко бързо ни омръзва и по цял ден се чудя как да я забавлявам.Всичко с времето си!Ние пък нямаме нито зъбче,нито симптоми за пробиването му!

# 23
  • Мнения: 1 983
Дея, Вики до близо година не искаше да се обръща и да сяда от легнало положение, също така не се и опитваше да се изправя.Много се бях притеснила защо толкова я мързи, водих я на ортопед чак, който разбира се ми каза, че всички деца са различни и всяко се развива по собствен начин.И забележи - проходи на 1г 2м и чак СЛЕД това пропълзя.Сега е едно малко торпедо, което не се спира.  bouquet

# 24
  • Мнения: 295
Не се притеснявай, всички деца са различни, но зо твое успокоение се консултирай с ортопед. Моето слънчице първо започна да пълзи на 6 месеца / на корем /, на 6 и половина се изправи , а чак на 7 започна да седи стабилно. Сега само иска да лази, не мисли за прохождане.

# 25
  • Мнения: 6 164
Абе Деичка, престани с тия притеснения!
Крис
нито седи - ако го сложа аз, веднага фокусира някой предмет и се хвърля към него и не ще да седи 2 секунди мирен, ако реши да седи мирен се клати напред-назад, наляво и надясно
нито пълзи - изправя се на "4 крака", но се отритва и се изхвърля като жаба по корем напред - това му е начина на придвижване, после пак се изправя и пак се изхвърля...
нито се изправя - в проходилката като е се набира на шкафа и а-ха да излезе, но в леглото грам не се сеща да се набере по решетките... иначе по мен се катери - изправя се на колена и ме прескача...! Laughing
Така, че сигурна съм, че нищо й няма на малката, не я гледай по книга, като си реши ще си се изправи.

# 26
  • Мнения: 3 205
Дея,
Иво още не се изправя сам от легнало в седнало положение. Научи се да сяда сам от пълзящо положение преди около 3 седмици.
Изправи се за пръв път в леглото на осми декември   Mr. Green
Още не е стабилен изправен, стабилен е само в кошарата, като се придържа с ръце и зъби. Все още не стъпва чисто на цяло стъпало.

Не се притеснявай, скоро ще те изненада  Simple Smile При Иво нямаше никакви признаци, че ще се научи да сяда или да се изправя. Единия ден не можеше, на следващия - вече можеше. Не съм му правила упражнения, масажи и т.н., защото не съм насилник (той се сърди ако се опитам да го уча на нещо, преди да е готов сам).

Цунки на мини-Дея, а ти не се притеснявай  Hug

# 27
  • Мнения: 2 897
Дея,не се притеснявай,при всички дечица е различно.Ще му дойде времето и на твоето съкровище Grinning
За сравнение,моят син започна да сяда от легнало положение след десетия месец,седмици по-късно започна да стои прав стабилно,и да танцува даже,после пропълзя,а едва преди десетина дни започна да се изправя самичък и да обхожда креватчето си.Много се забавлява,не се спира на едно място GrinningСлед две седмици става на годинка.

# 28
  • Мнения: 1 382
Според мен няма място за притеснения. При нас, както не можеше, така изведнъж започна да става и да се изправя  Flutter

# 29
  • Мнения: 2 956
Яна започна да седи стабилно на 7 месеца, на 8 и половина се изправяше в кошарата,на десет започна умело да пълзи, проходи  стабилно на 1г.  и 2 месеца
Същата работа беше и Вики  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт