Гобленарска седянка - 149

  • 53 535
  • 690
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 1 915
Здравейте, имам следния въпрос има ли сравнителен таблицата между ДМЦ и СХС? Интересува ме конец номер 415 СХС на кой номер отговаря в ДМЦ. Понеже там където живея няма магазин с СХС конци, а има ДМЦ, а не ми се иска едно челе да поръчам онлайн и да плащам 6 лв доставка.

В гугъл има таблици .

https://prom.ua/p996696961-muline-shs-447.html
http://docsyg.ru/karta-tsvetov-muline-dimension/

# 631
  • Мнения: 20
Здравейте, имам следния въпрос има ли сравнителен таблицата между ДМЦ и СХС? Интересува ме конец номер 415 СХС на кой номер отговаря в ДМЦ. Понеже там където живея няма магазин с СХС конци, а има ДМЦ, а не ми се иска едно челе да поръчам онлайн и да плащам 6 лв доставка.

В гугъл има таблици .

https://prom.ua/p996696961-muline-shs-447.html
http://docsyg.ru/karta-tsvetov-muline-dimension/

Не ми отварят сайтовете, дават ми грешка.

# 632
  • Мнения: 3 961
По принцип номерата отговарят на ДМЦ, но цветово се различават.

# 633
  • Мнения: 707
По принцип номерата отговарят на ДМЦ, но цветово се различават.
Освен цветово, откъм качество също много се различават. Веднъж направих грешката да шия със СХС и мнението ми е :
1. мъхести са и трудно се вдяват. Само при СХС и при вълнени конци съм ползвала вдевачка!
2. по време на шиене краищата им се разпадат, колкото и да ги подрязвам, следователно конеца много бързо свършва
3. по време на шиене постоянно се заплитат  и правят възелчета
4. нямат никакъв блясък, какъвто има при DMC, Anchor и дори при Ariadna
5. звукът им при преминаване през панамата хич не е като на хубав конец. Това може да се категоризира като вид лудост, но аз "слушам" как минава конеца
Когато свърших въпросният гоблен, събрах всички СХС и ги подарих на една възрастна съседка, която шие и много им се зарадва, а аз тържествено се заклех да не пипна китайски конци повече Simple Smile
Като цяло, радостта от ниската цена  е много по-кратка от разочарованието после.

# 634
  • Мнения: 3 961
Всичко това е така, но аз отговорих на конкретния въпрос.

# 635
  • Мнения: 20
Всичко това е така, но аз отговорих на конкретния въпрос.

За което благодаря, аз лично съм много доволна от СХС.

# 636
  • Мнения: 707
Ето моите младоженци докъде са. Почти на финала Simple Smile

# 637
  • Бургас
  • Мнения: 242
Вижда му се края на този гоблен ! Фонът с ламе много бавно се шие !

# 638
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Но пък става много хубав. Помня че още някой го ши. Май Манжелка.

Мери, много е нежен. ще стане ли навреме за сватбата. Да стискаме палци?

# 639
  • Мнения: 707
Елми73, много красив. Аз го започнах, но моят е доникъде...

Мери, много е нежен. ще стане ли навреме за сватбата. Да стискаме палци?
Вече е готов, а сватбата е след месец. Утре отива за рамка

# 640
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Елми79, много хубав се получава! Момичетата правилно помнят, че го ших. Ето го при мен рамкиран.




Аз ви чета, но понеже нямам много време да шия, не пиша. Бях започнала Autumn Aura на Мережка и почто бях да средата когато най-накрая се докопах до схемата на Дарья Мастракова за Зимняя сказка и почти година го ших.

Междувременно много ми се приши многоцветка и въпреки, че си бях купила схемата на онази арабска девойка от НаДиМа, накрая започнах Болярката на Есте. За пръв път шия на конгрес страмин, много ми харесва как се получава, но се получава много бавно - ей това е само 2%:


Така че чета ви, радвам ви се и ми се иска да шия.

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 13:38 от Manzhelka

# 641
  • Мнения: 20
Вижда му се края на този гоблен ! Фонът с ламе много бавно се шие !

Как се казва самия гоблен? Много ми харесва.

# 642
  • sf
  • Мнения: 10 149
Малко кривнах и пробвах гоблени с мъниста, но не ми харесва резултата, иначе ми е много релаксиращо.

# 643
  • Мнения: 39
Дами, имам въпрос към вас - къде мога да намеря копринени конци с каквито едно време се бродираха българските карета? Претърсих интернет , но не намирам от тях.

Здравейте! Имам някакви, ще ги потърся тази вечер и ще снимам. Ако Ви свършат работа ще ги пратя.

Извинявам се, но не ги намерих!!!


Здравейте!!! Имам питане:
Някой срещал ли е рамкиран гоблен на Афремов. Търсих, но без резултат.
Искам да видя идеи.

Последна редакция: вт, 02 апр 2024, 20:23 от vilitodi

# 644
  • Мнения: 707
Бебешкото вече в рамка !

Общи условия

Активация на акаунт