Болката след... Насилието

  • 8 849
  • 129
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 82
Отново се включвам. Тотално затвърдих всичките си опасения. Този човек, освен насилник, се оказа изкусен манипулатор, патологичен лъжец и неверник. За толкова много и толкова базови неща ме е лъгал, че умът ми не го побира. Първоначално отказвах да повярвам, но се сблъсках с толкова много факти. На всичкото отгоре ме кара да се съмнявам в адекватната си преценка. Забелязах една "странна птица" (сдържам се от други определения) на събитие, на което бяхме, а тя беше като "посята" там. Не спираше да го гледа през цялото време. Нормално е да не обърнеш кой знае какво внимание, но прави впечатление просто, че жената очевидно има интерес. Попитах го познават ли се, той отрече. Интуицията ми ме накара да разровя социалните мрежи, което никога не правя, за да видя имало ли е нещо. Ами точно след това събитие моят възлюбен и въпросната госпожица са започнали да си харесват всички снимчици, да се следват в социалните мрежи. Връщам лентата назад и осъзнавам, че събитията с проявяването на сериозната ревност, се застъпват. Тогава започнаха да ми правят впечатление дребните му лъжи относно къде отива, какво прави. Една вечер се прибра от "тренировка", от която закъсня, с подобие на смучка на врата, на което отметнах с лека ръка, тъй като не вярвах, че е способен. Накрая приключвам с това, че когато опитвах да избягам, му претърсих чантичката, за да си взема документи, ключове и пари и вътре намерих кутийка с презервативи (които ние не използваме). От кутийката не липсваха презервативи, но беше отворена и беше в него - нещо, което съм убедена е, че преди я нямаше.
Та така, бита, обиждана и плюта за моите нереални изневери, съм и унижена по най-грозния начин.
Явно такива мъже наистина ревнуват, защото самите те не са способни да останат верни...
Заболя ме и затова, че въпросната е от типа момичета, които той твърди, че са к***и и са противни и че много ги мрази. Е, явно не ги мрази достатъчно.

Започнах да разплитам и другите му лъжи. За предишни връзки, за предишни работни места, за родители, беше опитал да ме излъже и за годините си, нещо, което приех като шега в началото, но просто информацията стана твърде много.
Все съм вярвала, че хората лъжат по една или друга причина, предимно от страх ... Но, кълна се, толкова изпечен лъжец не бях виждала.
Стоя и се чудя кому е нужно да се лъже, още по-малко като такива неща трудно се скриват...

Последна редакция: сб, 19 ное 2022, 07:48 от MarenaS

# 91
  • Мнения: 5 280
Този е същия като бившия ми. Едно към едно. Радеай се, че си се отървала преди да имате дете.

# 92
  • Мнения: 3 861
Поредният боклук!

# 93
  • Мнения: 82
Чувствам се излъгана, омерзена, все едно съм парцал, в който са се избърсали...
Страх ме е, че вече няма да имам доверие в хората. Ще бъде дълъг процес, но сътресението мина, остава само да поправя щетите. Не са много, но не са и малко. Жива съм, здрава съм, вече с акъла си!
Знам,че звучах като луда, знам че бях на ръба да го оправдая, но всички около мен, включвам и вас, ми помогнахте. Не спирах да препрочитам думите ви и да си ги набивам в главата. Избирам живота!

# 94
  • София
  • Мнения: 13 083
Те такива са умели в това да те изкарат луда. Пак те съветвам да прочетеш за нарцистично разстройство, love bombing, gaslighting. Хубаво е, че вече осъзнаваш някои от лъжите му. Такива хора са патологични лъжци и манипулатори. Само повърхността виждаш в момента. Ще откриваш все повече и все повече ще се радваш, че си се отървава. Сега ти е гадничко, но всичко е част от процеса. Ще дойде моментът да се чувстваш свободна, както и безразлична. Не се притеснявай за доверието. Пак ще се довериш - все пак, вече ще имаш опит и би трябвало много по-лесно да различаваш такива като него.

# 95
  • Мнения: 6 307
Марена, за съжаление го има и тва- големи ревнивци - кръшкачи. Този е истински боклук, добре е че си се отървала по навреме, но щетите върху теб са факт. Трябва да се опиташ да ги преодолееш и да продължиш напред, ако е необходимо потърси професионална помощ. Такива връзки се отразяват негативно и за напред в от отношенията ти с мъжете, не бива да го допускаш. Някъде те чака твоя човек, той няма вина за изпълненията на бившия ти. От теб зависи да го срещнеш и да продължиш живота си така както искаш

# 96
  • София
  • Мнения: 39 117
Да, оказва се че това е доста разпространен модел сред насилниците - хем кръшкап, хем ревнивец.

# 97
  • Мнения: 123
Имаш ли вариант дя го изобличиш публично, за да предпазиш други от пипалата му? Не ми хрумва друг вариант за защита от такива.

# 98
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Чувствам се излъгана, омерзена, все едно съм парцал, в който са се избърсали...
Страх ме е, че вече няма да имам доверие в хората. Ще бъде дълъг процес, но сътресението мина, остава само да поправя щетите. Не са много, но не са и малко. Жива съм, здрава съм, вече с акъла си!
Знам,че звучах като луда, знам че бях на ръба да го оправдая, но всички около мен, включвам и вас, ми помогнахте. Не спирах да препрочитам думите ви и да си ги набивам в главата. Избирам живота!
Много е важно това да не ти повлияе за в бъдеще, защото имаше наскоро жена в живота ми, която заради предишен мъж държал се лошо с нея, така и не разбра, че аз нямам нищо общо, а съм изключително качествен човек (то и заради това успях да стигна до нея и да и отворя черупката, за съжаление тя не успя да го оцени именно поради собствените си страхове и комплекси). Успех. Hug

# 99
  • Мнения: 12 940
Наситина, за какво му е било пък и за годините си да лъже! Този си е бил чиста патология, като имаме предвид и как от нищо се е нахвърлил едва ли не да те оковава и убива.
Добре, че си се отървала. Далеч от него, няма какво да се разправяш да го разобличаваш публично, та да си навлечеш още проблеми.

# 100
  • Мнения: 1 120
Марена, за съжаление това е класика в жанра. В другата тема много бяхме писали за точно такъв сценарий. Пиша това не за да подчертая правилните предположения,  а че това е модел на поведение, ако щеш симптоматика на болестта.

Съмнява ме да има изключения на болни ревнивци, които самите те не кръшкат.
Този човек има много сериозни психически проблеми и не съжалявай за връзката ви. По-добре се концентрирай върху себе си.

# 101
  • София
  • Мнения: 1 028
Радвам се, че си се отървала от този! Решението ти няма как да бъде по-правилно! Само ще те помоля да не наричаш онази там "странна птица" - обидно е за странните птици да ги сравняват с такива биологични видове! Нейните са от друг вид, като ги видим, ги подминаваме с погнуса.

# 102
  • Мнения: 82
Осъзнавам всичко, но се чувствам адски виновна да не би да обвинявам някого неправомерно. Но имам някои симптоми, които ме притесняват, явно в посттравматичен стрес... Адски голяма тревожност, чувство за вина за абсолютно всякакви дребни и незначими неща. Ако ми извибрира или звънне телефона сърцето ми се качва в гърлото и започвам да треперя. При всякакъв малък шум съм наострила уши... Свит ми е коремът, лошо ми е, не ми се яде. Спя много, много леко и се будя пред половин час ...

# 103
  • София
  • Мнения: 12 797
Осъзнавам всичко, но се чувствам адски виновна да не би да обвинявам някого неправомерно. Но имам някои симптоми, които ме притесняват, явно в посттравматичен стрес... Адски голяма тревожност, чувство за вина за абсолютно всякакви дребни и незначими неща. Ако ми извибрира или звънне телефона сърцето ми се качва в гърлото и започвам да треперя. При всякакъв малък шум съм наострила уши... Свит ми е коремът, лошо ми е, не ми се яде. Спя много, много леко и се будя пред половин час ...
Потърси професионална помощ, не се самодиагностицирай. И теб са те пребили, какво неправомерно има в обвиненията по този повод? Тъп е законът, защото е трябвало да викнеш полиция докато си у тях, иначе не можеш да докажеш, че именно той е насилникът, но той е за полиция този човек. Ти за специализиран терапевт.

# 104
  • Мнения: 3 158
Кога беше това събитие със “странната птица”? След като те преби и след като пусна темата тук ли?

Общи условия

Активация на акаунт