Пубертетът при момчетата - тема 12

  • 34 912
  • 736
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 309
Момичета, да ви питам, с надеждата тук да сте повече народ. Ватирани карго панталони, термо дънки и всичко такова подобно, като дебели гащи за слаботелесен младеж, някой да е мяркал скоро? Купих от H&M и исках още, но покрай намаленията всичко е опоскано. Joy Та къде да търся? Все за дребни дечурлига има, за нашите хубавци удрям на камък.

# 271
  • Мнения: 22 782
Зара?

# 272
  • Мнения: 29 269
Спортни долнища има дебела вата. Подплатени панталони съм виждала май само в Н&М и то за по-малко деца. Пробвай в Декатлон за дебели и/или ватирани панталони.

# 273
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 407
Термобельо под нормални дънки/панталони, които не са скини няма ли да върши работа? На Декатлон е с добро качество, в Лидл също пускат.

# 274
  • София
  • Мнения: 39 745
Миналата зима ММ си все зимни дънки от Бестбай (китайски магазин). Бяха на прилична цена.

# 275
  • Мнения: 1 315
Момичета, да ви питам, с надеждата тук да сте повече народ. Ватирани карго панталони, термо дънки и всичко такова подобно, като дебели гащи за слаботелесен младеж, някой да е мяркал скоро? Купих от H&M и исках още, но покрай намаленията всичко е опоскано. Joy Та къде да търся? Все за дребни дечурлига има, за нашите хубавци удрям на камък.
В последните 1-2 страници на темата за черния петък някакъв мъж пише, че си е взел термодънки от уайкики.
Ето и едни онлайн:

Последна редакция: пт, 02 дек 2022, 08:26 от мама-ени

# 276
  • Мнения: 617
[quote author=грейпфрут link=topic=1498098.msg45636036#msg45636036 date=1669397219Оказа се, че си закачил обувките една в друга (с едни кукички бяха, на които се захващаха връзките) и се пльоснал по лице. Слава богу, единият зъб беше с малко отчупен край, изградиха го, на другия пък имаше цепнатина по цялата ширина, но се оказа само емайла). Та малкият дявол беше, такива обувки не купуваме вече.
[/qote]


И синът ми много се спъваше по този начин. Накарах мъжа ми да ги стисне с клещите и връзките не минаваха от там.

# 277
  • Мнения: 29 269
Айде, аз пак с въпрос. Моят хубостник е 5 клас. Уж е в ново училище с мисълта да се махнем от разните тормозители в старото, обаче се оказва, че такива има навсякъде. Sad Не знам с какво точно е накривил на едно и още две-три след него, но по вайбъра се пишат обиди по адрес на моя, инициирани от първото, другите подире му. Предполагам има и обиди в клас (не съм сигурна, моят не е от много споделящите). Писах в родителската група, понеже тази вечер обидите бяха доста груби....(случайно разбрах за писанията по вайбър). Притеснявам се да не ескалират нещата. Иначе моят не е "захлюпен", говори си с децата, взема участие в час, старае се, доколкото може.

Последна редакция: сб, 03 дек 2022, 22:44 от Soul Free

# 278
  • Мнения: 10 568
Soul,
На твое място бих се замислила:
1. Дали с някакво поведение моето дете провира такова отношение към себе си И в новото училище?
2. Отдаваме ли прекалено голямо значение на думите, които децата пишат в чата? Той чувства ли се обиден и използва ли подобни думи спрямо другите?

Не мога да ти опиша какви 'обиди' съм чувала да се използват от сина ми и неговите приятели, докато играят на плейстейшън или спорят за нещо онлайн - аутист, лузър, ритард и ламър, са само част от репертоара, с който се наричаха взаимно и изобщо, ама изобщо не се чувстваха обидени.

# 279
  • Мнения: 29 269
И на двете места има деца, които се чувстват явно велики, като обиждат други.
Не знам какво в поведението му може да ги провокира, все пак не съм с тях в училище.... това обаче е недопустимо. Ако ти примерно не ми допадаш или ти завиждам нещо, да започна с глупости може би. .....
Засега писах в родителската група, дано има ефект. Ако нещата продължат, ще говоря с класната и директора, ако се наложи.

# 280
  • Мнения: 8 225
Аз бих говорил с детето. В 5 клас са достатъчно големи да са наясно с това дали провокират някой с действията си.
Или този някой е хипер агресивен.
Категорично не бих занимавала родителите. Още по-малко родителите на целият клас. Ако детето ми се чуства зле и тормозрно, бих говорила с класният, психолога на училището и на финала с директора.
В класа на сина ми имам момче което е адски дразнител. За родителите си със сигурност е най-свястното дете. Много умно и справящо се но с лоша социална адаптация. Стигна се до физически и вербални разправии с него. Психолог работи с класа и децата бавно и полека просто го изолираха. Пак ги дразни но те не се впрягат. Присъствах на общ проект от 5 деца, между които моето и същото момче. Детето се опитваше да налага мнението си по безимно тъп начин. Децата го изключиха и направиха проекта по начин който беше приемлив за всички.
Давам го като пример, може да ви помогне в създалата се ситуация. Кофти е деца да се обиждат.

# 281
  • Мнения: 9 152
Не кофти, а недопустимо!

Доброто често привлича зло. Има агресивни деца, които се дразнят, че някое дете в класа е спокойно, прилежно, не се води по моди, глупости от делника...и се почват едни провокации, обиди, нагрубявания....както с думи, така и физически тормоз, за да е пълна програмата.
И това само , защото вътре ги човърка, че въпросното дете има различни интереси, не е в кликата на аплодиращите ...
Soul Free, след като моделът се повтаря и в новото училище, помисли за намиране на деца, които да споделят общо хоби ( занимания)  със сина ти. И максимално бързо се опитай да отсечеш всякакви негативи,насочени към сина ти!
Не бива да допускаш дори една дума. Направи въпрос сред майките, с учителите. Ясно покажи позиция, че тези обиди не са към сина ти, а реално към теб и твоето смейство. И че това е недопустим.
Ако искат, нека тези деца( агресорчета)  говорят така у дома, да упражняват агресията си върху своите братя и сестри,  родители, баби и пр. Но не на твоето / чужди деца!
Да видим дали ще им бъде позволено.

# 282
  • Мнения: 29 269
Благодаря за съветите. Ще видим как ще е другата седмица и ще го мисля...

# 283
  • Мнения: 15 459
Айде, аз пак с въпрос. Моят хубостник е 5 клас. Уж е в ново училище с мисълта да се махнем от разните тормозители в старото, обаче се оказва, че такива има навсякъде. Sad Не знам с какво точно е накривил на едно и още две-три след него, но по вайбъра се пишат обиди по адрес на моя, инициирани от първото, другите подире му. Предполагам има и обиди в клас (не съм сигурна, моят не е от много споделящите). Писах в родителската група, понеже тази вечер обидите бяха доста груби....(случайно разбрах за писанията по вайбър). Притеснявам се да не ескалират нещата. Иначе моят не е "захлюпен", говори си с децата, взема участие в час, старае се, доколкото може.

Мога да споделя личен опит със сина ми на същата възраст. И при него се получи същото. Обаче, той беше страшен дразнител и провокатор. Скъсваше нервите и дразнеше жестоко съучениците си, а като отнесеше някоя обида или шамар от съученик, ходеше да се жалва. Все той беше жертвата, а не можеше да осъзнае, че вината е в него и няма как да се обясни на малки деца, че не трябва да му обръщат внимание. Сега, вече като голям, вижда колко е дразнещо, защото се появи нов съученик, който много го дразни и провокира. Но в 5-ти клас изобщо не разбираше, че сам си го търси.
Разбира се не искам по никакъв начин да кажа, че вашия случай е същия - възможно е да не е. Само споделям какво се случваше при нас.

# 284
  • Мнения: 1 276
Soul Free във всички училища има по някой " келеш", който провокира , удря или обижда. Мое мнение е , че родителите на такова дете не са далеч, като модел на поведение от това, което показва детето им. Класния ръководител и директора са хората към които трябва да се обърнеш. Личностните обиди от съученици са сериозен проблем за всяко дете, но от друга страна ако обявите на класния ръководител, че при продължаващо такова поведение на децата от класа, смятате да преместите детето си в друго училище, това ще се окаже " важна информация" и ще се вземат мерки. Всяко училище получава субсидии за брой ученици, затова борбата на учители и директори е да запазят, ако ли не и да увеличат броя им.

Общи условия

Активация на акаунт