Пубертетът при момчетата - тема 12

  • 35 434
  • 736
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 11 914
Елислава, Без да съм специалист и не познавам проблемите на аутизма, но в две училища моето дете е имало съученици с аутизъм, в момента такова дете му е близък приятел. От наблюдения-това са едни от най-кротките деца и в тях няма агресия. Да, едното се е ядосвало, като му е шумно(чувала съм го на ДО), ама то и професор ще се ядоса, ако му шумят докато говори. С това искам да кажа, че причини за агресия, ако я има са вероятно извън специфичното състояние. Може детето да е разстроено, гневно, трябва да се търсят външни фактори.

# 31
  • Мнения: 527
Изтървах ви но наваксам. Скоро младежа става на 14.Мисля си, че спорта много му помага да бъде по спокоен и уравновесен.

# 32
  • Мнения: 7 741
Изтървах ви но наваксам. Скоро младежа става на 14.Мисля си, че спорта много му помага да бъде по спокоен и уравновесен.

Това със сигурност е фактор.
Наблюдавам го при нашия юнак. От сприхав и доста темпераментен напоследък е много по- "благ" за общуване, вслушва се в казаното, разсъждава по- разумно и по- трезво.

# 33
  • Мнения: 22 905
О, да, добре, че
и моят тренира, че
иначе
щяхме да сме на нож.Идва му в повече, но все пак предпочитам  да спортува.

# 34
  • Мнения: 15 571
Изтървах ви но наваксам. Скоро младежа става на 14.Мисля си, че спорта много му помага да бъде по спокоен и уравновесен.

Напълно подкрепям!
От както синковеца се запали по лостовете, стана друг човек - много по-кротък, по-благ, по-спокоен и най-вече по-сговорчив. Наскоро се запозна с една група момчета, които играят волейбол и ходи с тях да играе от време на време вечер. Лостовете разбира се не ги пропуска. Чак не мога да повярвам колко добре се разбираме. Но това е нормално - както вече сме дискутирали, по време на пубертета, в организма на момчетата рязко навлиза огромно количество тестостерон и това ги прави толкова нервни и сприхави. Със спорта изразходват тестостерона, тъй като са още малки да го изразходят по друг начин Simple Smile и затова стават по-спокойни.

# 35
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 017
Имаме два психолога,но може би факта че няма приятели е една от причините.Но той и не търси такива сред връстниците си.За ревността не е ли късно,мислех че само при малките деца я има,още повече че толкова много искаше брат или сестра,та не ми се вярва да е ревност.Надявам се да е просто единичен случай, защото не се повтори...

# 36
  • Мнения: 22 905
Спорт-спортът е много изграждащ в тази възраст.Създава контакти, приятелства, общи интереси, дисциплина, отговорност, повод за размисъл и уплътняване на време и мисъл.За моето затворено дете  психологът препоръча колективен спорт.
Отделно, при момчетата в пубертет, е важно да се изразходва напрежението от хормоните, в частност тестостерон.
Синът ми ходи на футбол в школа, отделно всеки възможен ден ходи да рита на игрището в училището му/квартално/, което му донесе бонус да познава деца от всякаква възраст и практически всички деца в училището и из града.Виждам, че децата го уважават, приемат и се чувства добре сред тях, защото като цяло е интроверт.
Въпреки важния 7 клас, не го спрях от спорта, виждам, че без него ще прегрее.

Последна редакция: нд, 13 ное 2022, 14:43 от ДХ3

# 37
  • Мнения: 496
ДХЗ, много добре се получава при вашето дете - супер. Но психолога  ако препоръчва за всички интровертни деца колективен спорт, бих го пропуснала Stuck Out Tongue Winking Eye моят син, типичен интроверт, го натисках 6 години в спорт, който е изграден страхотен отбор, треньора изключително сериозен млад човек, който се грижи изключително за отборния дух и моя интроверт нито се вписа, нито се вдъхнови.Единстеният спорт, който му харесва и ходи с удоволствие е плуването, което и аз намирам за най-добрия и полезен спорт...Hug

# 38
  • Мнения: 22 905
Е, не знам дали за всички, за моето това препоръча, редактирах си поста.Той е затворен, притеснителен, стои встрани и трудно се вписва в нова среда.Носи очила, заеква, предстои да сложим брекети, само в хора не пее 😂
В началото много се стресираше от новото, децата, отговорността да е на ниво, че не е достатъчно добър, че не го бива, но вече е доволен и ходи с удоволствие.Дори сам ходи, не го водя вече.Сприятели се с децата и си е изградил място.Бяга от нови неща по принцип, но със спорта виждам, че така преодолява стените около себе си и се надявам, че в бъдеще ще добива все повече увереност.

Последна редакция: нд, 13 ное 2022, 16:04 от ДХ3

# 39
  • Мнения: 496
Абсолютно същия е и моя и Е с брекети, но да те успокоя - брекетите са модерни и даже после не искат да ги свалят Grinning Силно се надявам и моя да намери мястото и своите хора - все още не е Heart

# 40
  • Мнения: 22 905
Ооо, той няма търпение за брекетите даже, чакаме един зъб да доизрасне и само ме пита кога 😂 Беше шега.Аз нали съм си на възраст, та по мое време имаше подигравки към момчетата с очила, шини, които ходеха на танци или други “женски” занимания.Сега не е така и много се радвам.

# 41
  • Мнения: 6 449
Спортът Е много важен, факт. Виждам го по децата ни.
Но трябва да е спорт, който детето харесва, прави го с удоволствие и мотивация. 6 години натискане? Това е ужасно!
Да бяхте инвестирали тази енергия в пробване на други, различни неща, докато детето намери нещото, с което се чувства уверено и ходи с желание. Не само вида спорт, но и клуба, треньора и съотборниците трябва да хареса. Не натискайте децата, подкрепяйте ги да опитват и да намерят тяхното нещо.

# 42
  • Мнения: 7 920
Имам към 80 литра вино. Моля се да стигнат да изкарам зимата и поне пролетта, да избутаме матурите в седми клас и да влезе в някое горе-долу читаво училище. Днес просто ме срази с малоумни изпълнения и само телешкото ми търпение ми помогна да не го очистя... Вече съм убедена, че до 12 клас ще бъда завършен алкохолик! Имам дъщеря абитуриентка, как почти без никакви сътресения живеем спокойно и с любов - ама брат ѝ е ега си чудото...

# 43
  • Мнения: 22 905
Аз и с брат му минах същите драми 😂, добре че навреме спрях с децата, че ако бяха повече..не знам…не знам…🙄🤷🏻♀🤦🏻♀

# 44
  • София
  • Мнения: 1 456
Поне веднъж в седмицата се заричам, че минавам на режим и спирам алкохола, нооо наследника бързо ме връща в "алкохолния" път с някое брилянтно изпълнение.

Общи условия

Активация на акаунт