Проблем при дете

  • 1 040
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 262
Здравейте,
Надявам се тук да има някой минал по този път. Към 1г забелязах детето ми, че много криви едното око, всички лекари казваха, че проблем няма ама аз не спрях.Накрая отидохме при  д-р Димитрова от Токуда. Тя установи късогледство +5,75 и на двете очи и сложихме очила. Следващия преглед беше след 10м, след които той беше смъкнал диоптера, но се оказа с мързеливо око и започнахме с оклузия. Всеки ден от 8 до 17ч и събота и неделя почивка. Запопна да прави ечемици през една седмица. А тя би викаше чак след 1г на контролен. Отидох след 4м все пак , каза няма никакво подобрение- продължавайте .  Видимо без очила и лепенка имаше подобрение. Но тази 1г ми се струваше много. Аз реших, че искам и друг лекар да даде мнение.   Така юни отидохме при проф Оскар от Александрвовска  Той беше категоричен да махнем лепенката към момента. И че щом с очилата е прав значи е окей. Амаа по едно време детето видимо беше доста добре и без очила, сега ми се струва мега зле ... Не знам вече какво да правя, къде да ходя и не знам Дали не направих грешка... Моля дайте съвет . В момента като свали очилата е мега крив отново... С тях е добре. Ама нещо пак започнах да се замислям какво да правя... Благодаря

# 1
  • Мнения: 5
Здравейте. Препоръчвам Ви да отидете при д-р Драгоев в очна клиника "Визус". За разлика от много предишни офталмолози той даде точна диагноза на сина ми, демонстрира източника на проблема и обясни защо в никакъв случай не трябва да слагаме очила, ако някой ни го съветва.

Здравейте,
Надявам се тук да има някой минал по този път. Към 1г забелязах детето ми, че много криви едното око, всички лекари казваха, че проблем няма ама аз не спрях.Накрая отидохме при  д-р Димитрова от Токуда. Тя установи късогледство +5,75 и на двете очи и сложихме очила. Следващия преглед беше след 10м, след които той беше смъкнал диоптера, но се оказа с мързеливо око и започнахме с оклузия. Всеки ден от 8 до 17ч и събота и неделя почивка. Запопна да прави ечемици през една седмица. А тя би викаше чак след 1г на контролен. Отидох след 4м все пак , каза няма никакво подобрение- продължавайте .  Видимо без очила и лепенка имаше подобрение. Но тази 1г ми се струваше много. Аз реших, че искам и друг лекар да даде мнение.   Така юни отидохме при проф Оскар от Александрвовска  Той беше категоричен да махнем лепенката към момента. И че щом с очилата е прав значи е окей. Амаа по едно време детето видимо беше доста добре и без очила, сега ми се струва мега зле ... Не знам вече какво да правя, къде да ходя и не знам Дали не направих грешка... Моля дайте съвет . В момента като свали очилата е мега крив отново... С тях е добре. Ама нещо пак започнах да се замислям какво да правя... Благодаря

Общи условия

Активация на акаунт