кръвно налягане

  • 1 147
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • варненка от София
  • Мнения: 4 881
140/90 се води за нормално допустима стойност на кръвното налягане, но ако си с ниско кръвно, усещането от тези стойности може да е доста неприятно за теб самата. Аз самата съм с хипертония и това беше кръвното, което поддържах през цялата бременност, но благодарение на хапчета. В края на бременността го вдигнах 160/100, имах отоци големи и белтък в урината, направих и прееклампсия. С високото кръвно шега не бива и наистина трябва да те следят. Когато си под лекарски контрол няма страшно. Аз влезох в болница заради високото кръвно, там ми вливаха системи и с инжекции се нормализираха нещата. Лежах 4 дена в болница и родих едно здраво хубаво бебче по нормален начин. Желая ти успех и пак ти казвам, че когато има лекари около теб, страшно няма.

# 16
  • Мнения: 2 952
  Не пречи на бебето да расте .Спокойно.130/90 не е страхотия .Аз бях така с първата бременност след 7 месец  до края....просто ходих да ме следят.Имах периоди с още по-високо...не ми изписаха лекарства , но е индивидуално.Гледат се  и други показатели , затова най-добре лекатят да каже.Детето ми се роди силно и здраво.

# 17
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
140/90 е максимално допустимата стойност на кръвното налягане, даже 90 долна се счита за завишена, по-добре е да е 80.
Кръвното налягане трябва да се следи много внимателно. Аз пиех Допегит в поддържаща доза почти от началото на бременността.

# 18
  • Мнения: 6 461
Когато бях бременна кръвното ми беше 135/70.

Общи условия

Активация на акаунт