Да се върна ли в България?

  • 22 826
  • 516
  •   1
Отговори
# 510
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Бела, понеже пишеш след мен- аз не твърдя нищо подобно. Професионално съм изучавала бърн аут, така че съм напълно наясно какво означава и какво причинява. И никъде не твърдя, че хора не могат да страдат от това. Постът ми беше насочен към някой от предишните, ама ме домързя да цитирам точно.

# 511
  • Мнения: 1 720
Това дали ще имаш бърнаут е повече функция на собствените ти приоритети, отколкото на държавата, в която живееш. Има един тип, жени, по-често заради стъкления таван, които искат висока заплата, идваща с огромни отговорности; мъж, който помага във всичко, а по-възможност да изкарва и той много добра заплата; 2.5 деца, с всичките им екстри; голяма къща, ваканции, коли, дрехи, бижута. Този тип, обикновено не мислят за баланс, а за магически способности, та оттам си докарват разните гореописани проблеми. Въпрос на оценка и баланс. Страната има значение само ако бягаш от война, особено в момента, предполагам е по-лесно да си правиш и планиране на кариерата в България, отколкото по мое време.

# 512
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Не съм съгласна много, но интересна теория.

# 513
  • Мнения: 6 690
Ако имаш голямо семейство с доста роднини в дори отношения и морална и физическа подкрепа може да се облегнеш и да не се скапеш. Но ако си съвсем сам и не можеш да очакваш подкрепа ... може би дори е едно объркване с нещо елементарно в живота може да те повали.
Но какво ли пишем. ние не познаваме авторката .

# 514
  • София
  • Мнения: 13 652
Бъркате бърн аут с депресия. Не, че депресия не може да се развие в следствие на бърн аут.
Аз изкарах ужасен бърн аут без да съм била изолирана. Даже не се усетих почти година. Развих заболявания, които буквално изчезнаха в момента, в който напуснах работата си.

# 515
  • Чужбина
  • Мнения: 421
Единственото обяснение за постовете на Борис е да не се е прибирал в България от поне 20 години.

За съжаление съм много наясно какво става в България.

Най-съм наясно как се говори едно, а истината е съвсем различна. Напр. че де разписват за 1000 лв, а реално вземат на ръка в пъти повече, да се спестяват данъци и осигуровки.

Напр. колите не правели транспортни разходи? А гориво и поддръжка/ ремонти откъде?!

Доходът един, на тати или свекъра пълнят фризера и хладилника. И много деуги примери...

# 516
  • Мнения: 3 010
Криси, не пишеш много за средата, която имаш в България, или за семейното си положение навън (сама ли живееш, с партньор, деца, т.н), на колко години си.

Общи условия

Активация на акаунт