Как успявате да спите без да съберете чаршафа на топка?

  • 7 059
  • 48
  •   1
Отговори
# 15
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Добре де обаче тези чаршафи с ластици са все едноцветни. Или аз не попадам на хубави. Аз обичам цветни комплекти а те са или сатенени (ужас) или хасе и не са с ластик. Иначе отдолу съм сложила калъф с ластик на матрака защото е от някаква хлъзгава материя и ми е неприятно, но въпреки калъфа чаршафите сутрин са събрани. Може би да пробвам това с иглите.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 530
Моите са с ластици и са много шарени, но си ги донесох от Италия. Чудя се тук дали има шивачки, които слагат ластици ?

# 17
  • София
  • Мнения: 3 160
Добре де обаче тези чаршафи с ластици са все едноцветни. Или аз не попадам на хубави. Аз обичам цветни комплекти а те са или сатенени (ужас) или хасе и не са с ластик. Иначе отдолу съм сложила калъф с ластик на матрака защото е от някаква хлъзгава материя и ми е неприятно, но въпреки калъфа чаршафите сутрин са събрани. Може би да пробвам това с иглите.
Не всички са едноцветни. Ние имаме един комплект с жестоки пеперуди, много красиво направени, все едно са истински. А какви детски съм виждала...

# 18
  • Мнения: 2 677
Ами, не успявам.  Embarassed

# 19
  • Трявна
  • Мнения: 174
Момичета, за чаршафа е ясно - и аз ползвам с ластици / повечето са трико - хавлия/, но кажете как ги сгъвате за прибиране в гардероб след пране. Нито успявам да огладя добре, нито да сгъна...  Cry

# 20
  • Мнения: 4 300
Не ги сгъвам много много. Опитах десетина пъти и не се получи. След това спря да ми пука, просто ги правя на малко по събрана топка и така ги прибирам. Не ги и гладя.
Иначе аз слагам такъв чаршаф ( хавлиен с ластик) и отгоре слагам нормалния ( имаме 4-5 комплекта чаршафи и нито един единичен долен примерно, затова не ми се ще долния чаршаф да е един, а завивките друг цят - дали не съм луда?). Подпъхвам го добре под матрака и нямам проблем. Но може би и размерът има значение, защото винаги купувам малко по голям размер чаршафи, за да има достатъчно за подпъхване.

# 21
  • Мнения: 884
не успяваме! Сутрин леглото ни прилича на бойно поле-възглавниците ни са на топка, чаршафът е в краката ни а ние се събуждаме зъзнейки под единия край на одеалото.

# 22
  • София, център
  • Мнения: 3 455
не успяваме! Сутрин леглото ни прилича на бойно поле-възглавниците ни са на топка, чаршафът е в краката ни а ние се събуждаме зъзнейки под единия край на одеалото.

Същото!

# 23
  • Мнения: 2 270
Аз също имах този проблем, но много ме дразни събрания на топка чаршаф и започнах да си шия чаршафи с ластици по края. Вече продават такива в повечето магазини за бельо! Много е удобно - не ми се налага да го изпъвам непрекъснато!

# 24
  • Мнения: 817
Винаги като си харесам спален комлект първия въпрос ми е дали слагат ластици към долни чаршав LaughingНямам такива без ластик......... и на децата също.
За згъването ,както са казали малко по-горе ,ми и аз ги правя на добре сгъната топка Blush и ги пъхъм в гардероба.

# 25
  • София
  • Мнения: 3 271
Слагай чаршафи с ластици. Аз спя много леко, почти не се въртя, но мъжа ми незнам какво прави и на неговата половина чаршафа е на топка също Mr. Green

# 26
  • Мнения: 2 700
Начинът на спане си е строго индивидуален и спасение няма. Аз както легна така и се събуждам. Мъжът ми изхвърля всичко под себе си, включително и ластични чаршафи. Принудих се да купувам по два комплекта чаршафи и зашивам долните един за друг, така че завивам практически целия матрак / и  отгоре и отдолу/. Сега чаршафът не се събира на топка, но всяка сутрин се налага поне половината от него да подпъхвам отново.

# 27
  • Мнения: 3 268
Затова съм слажила ластици на всички долни чаршафи,няма мърдане.Обличам ги върху матрака.

# 28
  • Мнения: 1 202
Затова съм слажила ластици на всички долни чаршафи,няма мърдане.Обличам ги върху матрака.
И аз също съм сложила ластик ! Peace

# 29
  • Мнения: 2 723
Имахме същия проблем, затова и аз купих чаршафи с ластици-проблема е решен Peace


Мда и ние така

Общи условия

Активация на акаунт