Подходящ температура за спане за детето

  • 2 285
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 654
На 9 месеца е, спи на 20-21 градуса с пижамка дълъг ръкав и дълъг крачол без чорапи, с олекотена завивка,  рядко се отвива. Спи до мен, кърмя още. Пробвах да спим на 18-19 градуса, което е по-приятно за мен, но неговото носле се запушва, на тялото не му е студено, но вдишвания въздух явно е студен за нослето.

# 16
  • Мнения: 620
Здравейте!
Температурата, подходяща за спане на бебето, е между 18-23  градуса, в зависимост от това как е облечено. Правилно смятате, че ръчичките и краченцата са студени заради не съвършената терморегулация на бебетата и това е съвсем нормално за тях. Действително, следите вратлето и около деколтенцето да са топли. Дечицата се адаптират към обичайната температура на стаята и ако няма рязки промени в нея, няма повод за притеснения. Добре да се подберат памучни дрешки и при по-ниска температура да се използва по дебело чувалче или завивка
Вкъщи показва 21 градуса вечерите (за мен си е студено, ама това е друга тема).
Бебето спи с боди с ръкав!, пижама-гащеризон и чувал 1 TOG.
Въпреки това сутрин ръчичките са ледени, лицето й носа също са хладни, зад врата е топличка, де.
Успокойте ме, че това се дължи на несъвършената още циркулация на кръвта. Не би трябвало да й е студено така?!
Чудя се за по-дебел чувал (2.5 TOG), ама и той няма да топли ръцете.
Уж по това се водя..

# 17
  • Мнения: 1 043
Здравей! Ние поддържаме температура 18 градуса през зимния сезон. Детето ми е на 15 месеца. Облечен е с боди с къс ръкав, блуза с дълъг ръкав отгоре, панталон и чорапи. Спалното му чувалче е 2.5 тог. Влажността в стаята варира, но обикновено е в норма, около 40-50 процента. Ако падне под 35 процента, сме пускали овлажнител за въздух, но вече не смятам да ползвам подобен уред по ред причини.

# 18
  • Мнения: 1 608
19-20 градуса е в спалнята, като не пускам парно, защото апартаментът е топъл. Спи с пижама без чорапи и до нас в леглото . 90% от времето е отвит. 😃

Общи условия

Активация на акаунт