Отстоявайте правото си на избор

  • 4 121
  • 76
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 489
Цитат на: Erica
Преглеждали са ме вагинално преди и двете ми операции. Не съм имала нищо против. Естествено, че докторите трябва да са наясно с разкритието, например ако е 6 см. ще ме оперират днес, а не утре както е по план. Елементарно.


Да, но тук всички разбират повече от лекарите. Grinning

# 16
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Erica
Преглеждали са ме вагинално преди и двете ми операции. Не съм имала нищо против. Естествено, че докторите трябва да са наясно с разкритието, например ако е 6 см. ще ме оперират днес, а не утре както е по план. Елементарно.


Да, но тук всички разбират повече от лекарите. Grinning


Абе то винаги и за всичко са виновни лекарите... Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 639
Има си задължителни неща като гинекологичния преглед преди каквата и да е манипулация, дори и за оперативно раждане-секцио!! Ако някой не е прегледан - то тогава в листа му -история на бременността и раждането - прегледа е ФАЛШИФИЦИРАН !! Как имате доверие на лекар който си измисля прегледа ви и пише в документацията измишльотини ? Държа да поясня, че не съществуват сраствания от секцио които да пречат на разкритието ! Напъни се получават само при пълно или почти пълно разкритие, когато главата на бебето притиска ректума ! Тука май става дума за липсващо разкритие! Каква е тази родова дейност - 30 часа без ефект върху шийката, без изтичане на води  - изобщо нищо!? На какво основание да бъде преведена жената в зала - разкритие?води?
 Момичета , не се заблуждавайте, това е част от легендата която си е създала жената...
Всеки иска да е герой и да кажеш " ау, горката, а тез какви са гадове" ! Лошо е обаче , че понякога има и хора които са били и от двете страни и знаят истинската история
Извинете ме че кипнах, ама това са глупости...
Простете ....

# 18
  • Мнения: 7 837
Цитат на: nani_
Каква е тази родова дейност - 30 часа без ефект върху шийката, без изтичане на води  - изобщо нищо!? На какво основание да бъде преведена жената в зала - разкритие?води?
 Момичета , не се заблуждавайте, това е част от легендата която си е създала жената...
Всеки иска да е герой и да кажеш " ау, горката, а тез какви са гадове" ! Лошо е обаче , че понякога има и хора които са били и от двете страни и знаят истинската история
Извинете ме че кипнах, ама това са глупости...
Простете ....

И ти си права донякъде.
Обаче и мен ме мъчеха 2 дни и половина. Макар че на 01. 01. постъпих с изтичащи води, включиха ме на система на 02. 01. и при разкритие 4 см я спряха  Shocked , уж за да ми предизвикат естествена родова дейност, а единственото което постигнаха беше спиране на контракциите...
На 03. 01. - отново система и най-после родих, обаче бебчо вече беше заразен с инфекция  Imp

Не претендирам, че разбирам повече от лекарите, но добре че когато те правят грешки, рядко се стига до фатални последици

# 19
  • Мнения: 6 315
Цитат на: Валентина Ташкова
И двете ми деца са родени 10 дни преди термина- нали знаете колко е важно да изкарат повечко време в утробата -и двете се родиха мънички- под 3 килограма. Това е.


С това не съм съгласна - родих бебето си 14 дни преди термин и никак не бе малък - 4,150, 54 см. Всичко е строго индивидуално. Семейна черта е раждането на големи бебета.

За другото не мога да коментирам.

# 20
  • Мнения: 4 965
Цитат на: Margarita
Цитат на: Валентина Ташкова
И двете ми деца са родени 10 дни преди термина- нали знаете колко е важно да изкарат повечко време в утробата -и двете се родиха мънички- под 3 килограма. Това е.


С това не съм съгласна - родих бебето си 14 дни преди термин и никак не бе малък - 4,150, 54 см. Всичко е строго индивидуално. Семейна черта е раждането на големи бебета.

За другото не мога да коментирам.


Абсолютно съм съгласна. Моята зълва роди 20 дни преди термина - 4300. Аз родих в края на 8-миямесец - 2200 и 2500 (това е приблизително в нормата за доносени близнаци). Моя братовчедка роди близнаци в средата на 9-тия месец - 1950 и 2200, а приятелката ми преноси с цяла седмица и бебето и беше само 2700.
Това е много относително.

# 21
  • Мнения: 639
Цитат на: Casey
Цитат на: nani_
Каква е тази родова дейност - 30 часа без ефект върху шийката, без изтичане на води  - изобщо нищо!? На какво основание да бъде преведена жената в зала - разкритие?води?
 Момичета , не се заблуждавайте, това е част от легендата която си е създала жената...
Всеки иска да е герой и да кажеш " ау, горката, а тез какви са гадове" ! Лошо е обаче , че понякога има и хора които са били и от двете страни и знаят истинската история
Извинете ме че кипнах, ама това са глупости...
Простете ....

И ти си права донякъде.
Обаче и мен ме мъчеха 2 дни и половина. Макар че на 01. 01. постъпих с изтичащи води, включиха ме на система на 02. 01. и при разкритие 4 см я спряха  Shocked , уж за да ми предизвикат естествена родова дейност, а единственото което постигнаха беше спиране на контракциите...
На 03. 01. - отново система и най-после родих, обаче бебчо вече беше заразен с инфекция  Imp

Не претендирам, че разбирам повече от лекарите, но добре че когато те правят грешки, рядко се стига до фатални последици

 И аз не претендирам, че не правят грешки -напротив! Ама написаното по-горе си е пълна дивотия ! А за инфекцията - понякога и без такова изчакване като при теб се раждат деца с вродена инфекция, една от причините за преждевременно пукнатия мехур е инфекция.  Много е гадно такова мъничко новоизлюпено пиленце да има инфекция, независимо кога е станала Cry и ги бодат с антибиотици мъничките кълчици newsm45

# 22
  • София
  • Мнения: 2 952
Цитат на: nani_
Има си задължителни неща като гинекологичния преглед преди каквата и да е манипулация, дори и за оперативно раждане-секцио!! Ако някой не е прегледан - то тогава в листа му -история на бременността и раждането - прегледа е ФАЛШИФИЦИРАН !! Как имате доверие на лекар който си измисля прегледа ви и пише в документацията измишльотини ? Държа да поясня, че не съществуват сраствания от секцио които да пречат на разкритието ! Напъни се получават само при пълно или почти пълно разкритие, когато главата на бебето притиска ректума ! Тука май става дума за липсващо разкритие! Каква е тази родова дейност - 30 часа без ефект върху шийката, без изтичане на води  - изобщо нищо!? На какво основание да бъде преведена жената в зала - разкритие?води?
 Момичета , не се заблуждавайте, това е част от легендата която си е създала жената...
Всеки иска да е герой и да кажеш " ау, горката, а тез какви са гадове" ! Лошо е обаче , че понякога има и хора които са били и от двете страни и знаят истинската история
Извинете ме че кипнах, ама това са глупости...
Простете ....


Няма нужда да украсяваш думите на момичето. Прочети още веднъж поста й и дано тогава не си "кипнала" - няма смисъл. Ако ти е такъв прагът на търпимост, не им е лесно на твоите родилки  Shocked
Не желая да съм адвокат на никой и няма да вляза в спор с теб!

# 23
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Petinka
Родих с планово секцио и не са ме преглеждали генекологично! Не виждам особен смисъл в този преглед!


гИнекологично
Оставете на лекарите да решават какво да правят! Сигурна съм, че има защо.


Дано всичко да е наред при тебе. Но дори когато всичко е наред преживяваш най -голямото унижение в живота-при секцио ти бъркат във всички дупки - с извинение, а може би без извинение и където си нямаш ти правят. Катетър, два неудобни абоката, бодат те за изследвания, упойка в гръбначния стълб...и пр.  Хайде да говорим като родиш Thinking

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Цитат на: Валентина Ташкова
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Petinka
Родих с планово секцио и не са ме преглеждали генекологично! Не виждам особен смисъл в този преглед!


гИнекологично
Оставете на лекарите да решават какво да правят! Сигурна съм, че има защо.


Дано всичко да е наред при тебе. Но дори когато всичко е наред преживяваш най -голямото унижение в живота-при секцио ти бъркат във всички дупки - с извинение, а може би без извинение и където си нямаш ти правят. Катетър, два неудобни абоката, бодат те за изследвания, упойка в гръбначния стълб...и пр.  Хайде да говорим като родиш Thinking


Да бе, десет неудобни абоката...айде стига глупости!
Два пъти съм раждала секцио и чувството беше далеч от унижение.
Съни е мъжко момиче, едва ли ще уплашиш с подобни писания.
Никой не е казал, че операцията е като да отидеш да пиеш кафе- боли си, има си своите неудобства и не чак толкова приятни усещания, но си заслужава усилията.

Ти да не си нещо в следродилна депресия? Не,  че има лошо...случва се  Grinning

# 25
# 26
Цитат на: nani_
Има си задължителни неща като гинекологичния преглед преди каквата и да е манипулация, дори и за оперативно раждане-секцио!! Ако някой не е прегледан - то тогава в листа му -история на бременността и раждането - прегледа е ФАЛШИФИЦИРАН !! Как имате доверие на лекар който си измисля прегледа ви и пише в документацията измишльотини ? Държа да поясня, че не съществуват сраствания от секцио които да пречат на разкритието ! Напъни се получават само при пълно или почти пълно разкритие, когато главата на бебето притиска ректума ! Тука май става дума за липсващо разкритие! Каква е тази родова дейност - 30 часа без ефект върху шийката, без изтичане на води  - изобщо нищо!? На какво основание да бъде преведена жената в зала - разкритие?води?
 Момичета , не се заблуждавайте, това е част от легендата която си е създала жената...
Всеки иска да е герой и да кажеш " ау, горката, а тез какви са гадове" ! Лошо е обаче , че понякога има и хора които са били и от двете страни и знаят истинската история
Извинете ме че кипнах, ама това са глупости...
Простете ....


Нани, Съжалявам че съм те ядосала. Тази"легенда" аз я преживях и ти не можеш да твърдиш че си била от двете страни-ти си медицинско лице и на тебе това няма да ти се случи-Майка ми беше акушерка и когато беше болна знам какво беше отношението към нея в болницата и какво беше към останалите пациенти- на нея и се изписваха най -хубавите лекарства -безплатни и от кръвен център за нея винаги имаше кръв- не и  и искана бележка за дарение от близък, за нея имаше нови консумативи а не изварявани - и слава богу. Не обезценявам труда на никого , напротив ако прочетеш надолу ще видиш че споменах екипа в родилно които бяха невероятни- една акушерка ми милваше ръката и ми говореше като майка, а операторите бяха изключително внимателни и изрязаха всяко черво срастнало се с матката за да извадят бебчето ми и едвам го извадиха 40 мин. след началото на операцията. Ти знаеш колко продължава едно секцио. А когато го извадиха аз бях такъв парцал че не можах да му се зарадвам. Анестезиолога беше много внимателен.Единствения срещу когото възнегодувах в постинга беше д-р Колева и не виждам с какво съм те засегнала. А да и доктора който ме прегледа в приемния кабине.
Не се ядосвай за такива неща- сигурна съм че ти си добър човек и ще постъпиш с разбиране към болката на всяка твоя пациентка.

# 27
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Валентина Ташкова
И двете ми деца са родени 10 дни преди термина- нали знаете колко е важно да изкарат повечко време в утробата -и двете се родиха мънички- под 3 килограма. Това е.


С това не съм съгласна, родих 21 дни преди термина бебе 3500.

# 28
Цитат на: evpraksia
Цитат на: Валентина Ташкова
И двете ми деца са родени 10 дни преди термина- нали знаете колко е важно да изкарат повечко време в утробата -и двете се родиха мънички- под 3 килограма. Това е.


С това не съм съгласна, родих 21 дни преди термина бебе 3500.
а дали ти е бил точен термина. само питам да не речете че пак се заяждам Grinning

# 29
  • Мнения: 3 200
Цитат на: Валентина Ташкова
а дали ти е бил точен термина. само питам да не речете че пак се заяждам Grinning


Абсолютно точен

Общи условия

Активация на акаунт