Отстоявайте правото си на избор

  • 4 130
  • 76
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 771
Цитат на: Валентина Ташкова
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Petinka
Родих с планово секцио и не са ме преглеждали генекологично! Не виждам особен смисъл в този преглед!


гИнекологично
Оставете на лекарите да решават какво да правят! Сигурна съм, че има защо.


Дано всичко да е наред при тебе. Но дори когато всичко е наред преживяваш най -голямото унижение в живота-при секцио ти бъркат във всички дупки - с извинение, а може би без извинение и където си нямаш ти правят. Катетър, два неудобни абоката, бодат те за изследвания, упойка в гръбначния стълб...и пр.  Хайде да говорим като родиш Thinking


Мисля си, че като отиваме да раждаме, трябва да сме наясно какво може да ни се случи, като например всички тези неприятни манипулации, които си изборила. Никой не ги е измислил с цел да се гаври с пациентите, нито абоката, нито боденето за изследвания и поставяне на упойка, нито гинекологичния преглед, нито клизми, катетри и др. Аз съм раждала нормално и благодарение на този форум съм била максимално информирана какво да очаквам, но като настъпи момента съм слушала и съм имала пълно доверие на доктора, който съм избрала, без да се пазаря дали да ми прави това или онова. Който не е съгласен, да си ражда вкъщи. И на мен проверяването на разкритието и пукването на водите ми беше по-кошмарно даже и от контракциите, ама съм имала нагласата, че ще боли, а не, че някой само се чуди как да ме докопа и да ме унижи.

Иначе и аз успях да видя разликата между това да имаш уговорка и да нямаш, за това съм съгласна, но разликата не беше в това какви манипулации ще ти направят и как ще ти ги направят.

# 31
  • Мнения: 6 315
По отношение на това, че едва ли не гинекологичния преглед е унижение.........Преди да родя си мислех, че ужасно много ще ме е срам, че ще ме бръснат, че ще ми правят клизма и т.н. Е, да ама не! Като тръгна раждането ми бе все тая. Мислех си, че и цяла София да се изреди да ме гледа няма да ми пука стига да родя час по-скоро живо и здраво бебе. Преглеждаха ме трима лекари, накрая акушерката с ръка спомогна достигането на разкритие и изобщо не ми пукаше че ми бъркат и изобщо от нищо не се чувствах унижена. Благославям акушерката, която ме изражда, защото ако не беше тя раждането щеше да продължи доста по-дълго. Златни ръце има жената!

И в крайна сметка - всяка болница си има свои правила и лекарите не ни преглеждат и не ни бъркат по ония работи за собствено удоволствие, щото не са ненормални. Всяко нещо си има причина. Така поне си мисля аз.

# 32
  • София
  • Мнения: 6 571
[quote="sunny_zt]Аз съм лежала толкова пъти по болници, колкото не се събират и на 10 от вас. Бъркали са ме по всички дупки, не се притеснявай, със сигурност повече отколкото на теб.
Не го приемам като унижение, а като нещо, което трябва да се изтърпи.

И имам една молба - това че при вас е проблем, не означава, че е проблем за други. И спрете да настройвате бъдещите майки така крайно негативно към всичко, което им предстои.
Това e  драматизиране - олеле игли, олеле преглед, ами естествено, без тези неща не може. Grinning

Не знам какво сте очаквали, но това е раждане и операция. И един гинекологичен преглед не е най-унизителното нещо на света!!! Grinning[/quote]

тук съм 100 % съгласна

# 33
  • Мнения: 3 932
Наглостта им е просто безгранична!!!!

# 34
  • Мнения: 4 965
Цитат на: bibi
[quote="sunny_zt]Аз съм лежала толкова пъти по болници, колкото не се събират и на 10 от вас. Бъркали са ме по всички дупки, не се притеснявай, със сигурност повече отколкото на теб.
Не го приемам като унижение, а като нещо, което трябва да се изтърпи.
И имам една молба - това че при вас е проблем, не означава, че е проблем за други. И спрете да настройвате бъдещите майки така крайно негативно към всичко, което им предстои.
Това e  драматизиране - олеле игли, олеле преглед, ами естествено, без тези неща не може. Grinning
Не знам какво сте очаквали, но това е раждане и операция. И един гинекологичен преглед не е най-унизителното нещо на света!!! Grinning


тук съм 100 % съгласна[/quote]

 newsm10
И аз съм абсолютно съгласна. Родих със секцио - след 3 дни контракции и непрекъснати прегледи, инжекции и системи + още куп неприятни манипулации, но за мен раждането (въпреки всичко) беше най-приятният и прекрасен момент в живота ми, защото след него гушнах малките си момиченца. Всичко, което правиха лекарите не го приемам за ненужно - щом са преценили, било е необходимо. Благодарна съм на докторите, които "доведоха" дечицата ми на бял свят (въпреки, че съм имала и неприятни сблъсъци с "медици", за които някои от момичетата във форума знаят много добре).
Между другото, как приемате профилактичните гинекологични прегледи? Аз ходя на всеки 6 месеца и не го приемам за унижение, а за нещо много полезно - наред със стоматологичния, общия и т.н преглед.

# 35
  • Мнения: 46 553
Цитат на: nani_
Има си задължителни неща като гинекологичния преглед преди каквата и да е манипулация, дори и за оперативно раждане-секцио!! Ако някой не е прегледан - то тогава в листа му -история на бременността и раждането - прегледа е ФАЛШИФИЦИРАН !! Как имате доверие на лекар който си измисля прегледа ви и пише в документацията измишльотини ? .............


Не сме наясно, защото не сме медицински лица, но се надявам ти да ни кажеш защо се прави гинекологичния преглед при планово секцио. Предполагам, че няма да имаш нищо против Grinning
Колкото до задължителния гинекологичен преглед - на 17.01.2003 г. бях приета с кафеникаво зацапване в Майчин дом София, не ми направиха гинекологичен преглед в дежурния кабинет /не знам дежурен ли е какъв е, там в подземието/ с обяснението, че нямат чисти инструменти Shocked , приеха ме на 5 ет., поисках ехограф - казаха, че е заключен за събота и неделя, понеделник мина визитация д-р Налбански, пак нищо, извикаха ме на вагинален ехограф чак следобяда. А за това какво ми каза просто нямам думи. Като ме изписаха ми дадоха документ, в който беше отбелязано, че ми е направен гинекологичен преглед при приемането. Е за какво говорим тогава?????

# 36
  • Мнения: 46 553
Цитат на: Erica
Преглеждали са ме вагинално преди и двете ми операции. Не съм имала нищо против. Естествено, че докторите трябва да са наясно с разкритието, например ако е 6 см. ще ме оперират днес, а не утре както е по план. Елементарно.


Ок, но по тази логика трябва да ни преглеждат всеки ден, защото разкритие 6 см. може да имаме и още в началото на 9 месец например, или в 8 и т.н.

# 37
Ок, но по тази логика трябва да ни преглеждат всеки ден, защото разкритие 6 см. може да имаме и още в началото на 9 месец например, или в 8 и т.н.[/quote]

Никол, Благодаря. Simple Smile

Май останах неразбрана. Не съм искала да обезценявам момента на  раждането на никоя майка. И мисля че не го направих- просто разказах моята история.  И не разбирам защо обезценяват моя труден момент. Никъде не съм казала че не си струва мъките- напротив бих изтърпяла и вного повече. Всъщност исках само да споделя. Благодаря че ти ме разбра. Май имах нужда само от малко съпричастност. Всъщност добри или негативни всички отзиви направиха доста хора съпричастни.
 Neutral Face

# 38
и аз мислех, че ще ми бъде адски неприятно да ме преглеждат и т.н. и много ме беше страх. Аз ненавиждам болници и лекари. Но се настроих, че каквото и да е трябва да го изтърпя. Мисля обаче, че тук има значение и отношението на лекаря. Ако е някакъв грубиян (за каквито доста съм чела по форума), нищо чудно да ти се стори унизително. Още повече че си в почти безпомощно състояние и каквото ти кажат - това е, не можеш да им се противопоставяш. Мен, това, което ме изненада, беше, че на мястото, където раждах аз, лекарите, когато минаваха на визитация, а и допълнително 5-6 пъти през деня, винаги питаха "може ли да погледнем раната", "имате ли нещо против да погледне и колегата" и т.н. Та мисълта ми е, че никак не се почуствах унижена - напротив, бях с усещането, че хората се чудят какво повече да направят, за да се чувствам по-добре, да не ме боли и да се възстановя по-бързо. Не са ми били познати.

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: nikol78
Цитат на: Erica
Преглеждали са ме вагинално преди и двете ми операции. Не съм имала нищо против. Естествено, че докторите трябва да са наясно с разкритието, например ако е 6 см. ще ме оперират днес, а не утре както е по план. Елементарно.


Ок, но по тази логика трябва да ни преглеждат всеки ден, защото разкритие 6 см. може да имаме и още в началото на 9 месец например, или в 8 и т.н.

Естествено, че не. Всеки ден не ти правят планово секцио. Ако като влезеш в 9 месец и направиш разкритие, ок, няма начин да не разбереш и ражданто ще започне. Но ако ти е насрочена операция екипа задължително трябва да е наясно с това имаш ли разкритие или не. Защото знаеш предполагам, че при едно напреднало разкритие и бебето слязло вече долу в малкия таз - не е възможно да се пристъпи към секцио.
Затова и лекарите трябва да имат яснота за положението там долу, а не да почнат да оперират с вързани очи и на сляпо...
Абе момичета ,защо се главоблъскате с такива въпроси не разбирам ? Оставете ги на лекарите и толкова.
Трябва ли да разбираме от всичко или по -правилно казано да си въобразяваме, че всичко знаем? Ако е така какво търсим в болницата, ами да се самоизраждаме по домовете..... Laughing

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Валентина Ташкова
Цитат на: sunny_zt
Цитат на: Petinka
Родих с планово секцио и не са ме преглеждали генекологично! Не виждам особен смисъл в този преглед!


гИнекологично
Оставете на лекарите да решават какво да правят! Сигурна съм, че има защо.


Дано всичко да е наред при тебе. Но дори когато всичко е наред преживяваш най -голямото унижение в живота-при секцио ти бъркат във всички дупки - с извинение, а може би без извинение и където си нямаш ти правят. Катетър, два неудобни абоката, бодат те за изследвания, упойка в гръбначния стълб...и пр.  Хайде да говорим като родиш Thinking


Е, чак пък най-голямото унижение през живота... Laughing
Ти като зачена не беше ли наясно от къде излизат бебетата ? Laughing

# 41
  • Мнения: 46 553
Цитат на: dodo_dodo
........Но ако ти е насрочена операция екипа задължително трябва да е наясно с това имаш ли разкритие или не. Защото знаеш предполагам, че при едно напреднало разкритие и бебето слязло вече долу в малкия таз - не е възможно да се пристъпи към секцио.........


Аз не разбирам, но моето секцио го направиха при напреднало разкритие /почти 8 см./ и бебето беше слязо долу Thinking

# 42
  • Букурещ
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dodo_dodo
Защото знаеш предполагам, че при едно напреднало разкритие и бебето слязло вече долу в малкия таз - не е възможно да се пристъпи към секцио.
Laughing


 #Shocked  #Shocked  #Shocked

# 43
  • Sofia
  • Мнения: 4 227
Цитат на: Liorena
Цитат на: dodo_dodo
Защото знаеш предполагам, че при едно напреднало разкритие и бебето слязло вече долу в малкия таз - не е възможно да се пристъпи към секцио.
Laughing


 #Shocked  #Shocked  #Shocked


Ами така съм чела. Че когато главата на бебето вече е ангажирана е късно за секцио. Нека ако има специалисти / но истински Wink / разяснят така ли е. Simple Smile

# 44
  • Мнения: 46 553
Цитат на: dodo_dodo
Ами така съм чела. Че когато главата на бебето вече е ангажирана е късно за секцио. Нека ако има специалисти / но истински Wink / разяснят така ли е. Simple Smile


Ами тя главата на бебето си беше в таза, но лицево и докторите чакаха до последно да се обърне. Ако е било опасно не мисля, че щяха да ме чакат до такова голямо разкритие Sad  Не знам вече.........

Общи условия

Активация на акаунт