Пушене по време на бременност

  • 2 527
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 25
Здравейте, дами
Вчера със сигурност разбрах, че съм бременна в 6г.с Според изчисленията трябва да съм в 8г.с., но съм в 6та (явно късна овулация). Плодът е голям 7мм. До вчера пуших без да знам, че съм бременна и дали не съм навредила нещо на бебето? Другият ми въпрос е вие как спряхте да пушите, тъй като аз съм доста активен пушач и ми е много трудно да ги спра от раз. Знам, че детето ми е на първо място, но просто е много стресиращо сега покрай мен да има пушачи. И въпреки всичко ще ги спра,но възможно ли е нещо да му има на плода сега?

Не се притеснявай. Познавам много жени, които са пушели по малко по време на бременността, та са и пийвали някоя чаша бира - децата им са живи и здрави! Не се поддавай на истерията в интернет и по форумите /прекален светец и но бога не е драг!/ Дори гинеколожката ми каза, че мога да си пуша по една две цигари на ден по време на бременността. При мен така стана обаче, че спря да ми се пуши откакто съм бременна и използвах случая да спра цигарите.

# 16
  • Мнения: 62
Аз с предната бременост пуших до 5тия месец като до тагава ги намалях постепенно . Тогава даже и с АГ коментирах че не е хубаво от раз ,защото организма на майката се стресира така.
Всъщност по стечение на обстоятелствата пак пропуших и това ми беше най голямата грешка ,сега с дете номер две няма да го повторя това ,като ги спра няма да ги почвам изобщо!

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
На мен ми се гадеше само от мисълта за вода, храна, всичко. Въобще не съм и помисляла за цигари. Толкова бях зле, че едвам се завлякох на преглед. И гинеколога като ми видя изследванията, веднага ме скачи на банка глюкоза, биха ми деган...Но пък братовчедка ми бременна заедно с мен си пушеше въпреки, се че аз ѝ се карах. После и заради тъпите цигари не кърми. Сакън, да изтърве тия 💩

# 18
  • Мнения: 90
Не знам какъв пък ще да е тоя страшен стрес от спирането на цигарите, който е по- вреден от самите цигари.

В моето семейство се пушеше много и навсякъде, хола ни беше вечно лисичарник, якетата се осмърдяваха на цигари още със свалянето им от сушилника. Така сме си расли с брат ми от бебета- сред цигарен дим, на никого не му пукаше. Сега той е върл пушач, аз не мога да подуша цигара даже..

# 19
  • Мнения: 62
Не знам какъв пък ще да е тоя страшен стрес от спирането на цигарите, който е по- вреден от самите цигари.

В моето семейство се пушеше много и навсякъде, хола ни беше вечно лисичарник, якетата се осмърдяваха на цигари още със свалянето им от сушилника. Така сме си расли с брат ми от бебета- сред цигарен дим, на никого не му пукаше. Сега той е върл пушач, аз не мога да подуша цигара даже..

По горния ми коментар че не е хубаво да се спират от раз цигарите е защото организма е свикнал с едно ниво на дадено нещо ,както в случая е никотина. Това поражда стрес в организма ,при равни други условия някой започват дори да не говорим за бременост ,да  ги спохожда страшен апетит към определени вредни храни ... Което според мен е по лошо да се натъпчеш с шоколад ,чипс и т.н. за да забравиш за цигарите. Познавам много хора които качиха много килограми така.
Та хич не казвам че мнението ти е погрешно, напротив ,аз също разсъждавам като вас. В моя майчин дом ,бащата пушеше като за 2ма всичко усмърдяно ,абе ужас. Това повокира тютюнопушене при мен и брат ми. Като аз мразя да ми мирише обаче, пуша на вънка и се мия след всяка цигара,дрехите и якетата се сменят по често от обикновено . Но въпреки че съм 50/50 хем ги мразя хем и ги пуша. Сега пред прага на втора бременост се надявам на силна воля и инат и да ги махам завинаги ,но няма да е и от раз ,защото не стига че съм пълна и обожавам шоколад ,да не стана пак 100 кила. С първото спиране съумих и го направих добре ,не съм качила нищо излишно освен бременеенето... Успех желая на всички ,воля трябва❤

# 20
  • Wonderland
  • Мнения: 741
Майка ми е най-заклетия пушач, когото познавам, за съжаление. Пуши от 7-8 клас, никога не е искала и не е могла да ги спира, за разлика от баща ми. Въпреки това не е пушила по време на бременността и каза, че изобщо не е било казус за нея.
Ако тя може, ти също можеш. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт