Част от своето сърце през ДЕКЕМВРИ ще държим в ръце -- тема 8, 2022 🍼🤱

  • 33 066
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Този месец ми платиха за дните от октомври. Другият ще платят за дните от ноември.

# 76
  • Мнения: 216
Доколкото знам е като заплатата - заплаща се месец назад. И аз очаквам да видя колко ще взема. Видях че болничният ми е предаден на 16.11, тоест май до 26ти трябва да са ми превели някаква сума.

# 77
  • Вестерос
  • Мнения: 38 364
Доколкото знам се предават до десето число, за да се получи нещо същия месец, иначе отива за другия. Но може и да греша. Обаче съм сигурна, че ги превеждат вторник или четвъртък.

# 78
  • Мнения: 706

Ние вече сме заедно , черпим ви виртуално!
Не се кърми от гърда , но приема млякото ми със шише за сега. Мъничка сладичка и все спинка😃. Благодаря за огромната подкрепа❤️🥰 Желая ви леко раждане , здрави и усмихнати бебоци! И съм сигурна че бебета та герой и майките герой в най-скоро време ще се гушкат❤️

# 79
  • Мнения: 632
Kaderay27 ех,че хубаво 😍 Наистина сте герои и двете❤ бъдете здрави и да не се разделяте повече  Simple Smile

# 80
  • Мнения: 1 307
Кадерайче, чудесна новина! Ах, щастие! Гушки и за двете ви!
Аз снощи обсъдих с моя доктор раждането и той каза, че ми препоръчва пълна упойка и първата седмица на декември да се срещнем с моя принц. Лошото е, че той ще пътува тогава и утре ще говоря с началника на отделението, който бил разбрах много добър оператор. Та той ще прави секциото вероятно. Момичетааа, така се вълнувам и страхувам едновременно! Не остана🙏🍀❤️🌷🥰

# 81
  • Мнения: 632
IRusinova и на мен ми казаха, че до 5.12 ще се срещнем с бебчо  Simple Smile За кога ти е термина на теб? И моята АГ след 5.12 пътува на някакво обучение и за това. И аз съм като теб нямам търпение да дойде, всичко да е наред и да видя малкото ми чудо,но и ме е страх малко как ще мине,после бързо ли ще се раздвижа, за да мога пълноценно да се грижа за него. А и аз нали сега имам проблем със ставите от бременността та съм любопитна и ще ми минат ли магически както казват и лекари и познати Simple Smile

# 82
  • Мнения: 160
Пепина, честита бебка! Да ви е жива и здрава, да има дълъг, пълноценен, късметлийски живот и много щастливо детство!

Кадерай, радвам се за вас, че Айлиз е по-добре и вече сте заедно! Лошото е зад гърба ви. Дай Боже напред само здраве и щастие!

Къде изчезна Криспи? Криспи, ако четеш, драсни някой ред как сте.

Мама Хепинес, как се развиват бебоците? До какво тегло достигнаха?

Аз бях вчера на преглед и както си и усещах, вече съм с 2 см разкритие, скъсена шийка, бебето се е заредило на изхода в правилна поза, АГ казва "пипам му главата". Но се надявам да изкарам още седмица до две, защото едва днес влизам в 36-та, т.е. 9 месец, а бебчо е още около 2800. Стана ми неприятно, че проблемът с бъбрека му се е задълбочил и ме посъветва другата седмица да се консултирам с детски уролог преди раждането, защото може да се наложи интервенция/операция след раждането. Намерихме много добър лекар, но да видим дали ще се свържа с него утре. Надявам се да нямаме дълга раздяла с бебчо след раждането и ако се наложат интервенции, да са щадящи.

# 83
  • Мнения: 1 307
По принцип термина е за 24.12 и ми се искаше поне до 10-ти да добутаме но няколко дни не били от значение. Ще искам 5 или 7 ми като като дата но първо ще говоря с лекаря утре. Каквото предложи, ще се съобразя. Дано се е развил вече и всичко да е наред. Така исках да родя естествено но ..... Аз ще искам придружител в самостоятелна стая, ако има такава опция. Моя мъж да ми помага в началото, защото е държавна болница и едва ли някой ще ми помага с нещо, а и ще съм с катетър и т.н.
IRusinova и на мен ми казаха, че до 5.12 ще се срещнем с бебчо  Simple Smile За кога ти е термина на теб? И моята АГ след 5.12 пътува на някакво обучение и за това. И аз съм като теб нямам търпение да дойде, всичко да е наред и да видя малкото ми чудо,но и ме е страх малко как ще мине,после бързо ли ще се раздвижа, за да мога пълноценно да се грижа за него. А и аз нали сега имам проблем със ставите от бременността та съм любопитна и ще ми минат ли магически както казват и лекари и познати Simple Smile

# 84
  • Мнения: 645
И аз съм за началото на декември.
IRusinоva,а защо се налага но-ранно секцио? 
При мен не знам какво ще каже док.във вторник,но  трябва да е 10дни преди термин.Силно се надявам да си е наддало бебето,защото от 34 г.с.е пораснал само 100грама  за 15дни и ще се притесня,ако и на следващия преглед  няма  особена промяна.

# 85
  • Мнения: 632
Моя термин е 17.12. И мен АГ ми каза,че вече се е развило достатъчно. На въпроса ми за теглото беше,че няма нужда да раждам гигантско бебе, важно е по апарат са отчита около 3 кг, тъй като апаратите почти винаги ги изкарали по-малко тегло от действителното. И аз мислех ,че ще е около 7ми-10ти секциото, но и така съм съгласна Simple Smile Още в началото и моето АГ и лекарката на ФМ ми беше казала важно е да стигнеш до 36-та седмица , за да са развити дробовете след това да излиза когато иска 😄 аз ще се оповавам на това Simple Smile

# 86
  • Мнения: 1 307
Пропуснала си по-горния ми пост, че съм болница, заради кръвното и белтък в урината. Трябваше да овладеем кръвното и от снощи вече съм ок. Но като се прибера не се знае до кога ще съм ок. Бебето е доста голямо и вече е над 3500, имам много околоплодни води, с огромен корем съм, до два месеца ще правя 40г., инвитро съм, с отоци по краката вече доста големи и т.н. Реално не са страшни нещата но сумарно се натрупват и в моя случай не е редно да се чака до последно. Та така...
Стелияна и на мен така ми казаха, влизаш в 37-ма и всичко е ок. Аз влизам на 2-ри декември. Ще валят бебета скоро-юхууу! Останаха ми само памперсите и крема за зърна. Добре, че всичко приготвих от по-рано.
И аз съм за началото на декември.
IRusinоva,а защо се налага но-ранно секцио? 
При мен не знам какво ще каже док.във вторник,но  трябва да е 10дни преди термин.Силно се надявам да си е наддало бебето,защото от 34 г.с.е пораснал само 100грама  за 15дни и ще се притесня,ако и на следващия преглед  няма  особена промяна.

# 87
  • Мнения: 632
Ох извинявай,аз го прочетох,но много трудно се ориентирам с имената и забравям. Всичко ще е наред, щом лекарите следят положението ще извадят бебока когато трябва. 🙂


Пропуснала си по-горния ми пост, че съм болница, заради кръвното и белтък в урината. Трябваше да овладеем кръвното и от снощи вече съм ок. Но като се прибера не се знае до кога ще съм ок. Бебето е доста голямо и вече е над 3500, имам много околоплодни води, с огромен корем съм, до два месеца ще правя 40г., инвитро съм, с отоци по краката вече доста големи и т.н. Реално не са страшни нещата но сумарно се натрупват и в моя случай не е редно да се чака до последно. Та така...
Стелияна и на мен така ми казаха, влизаш в 37-ма и всичко е ок. Аз влизам на 2-ри декември. Ще валят бебета скоро-юхууу! Останаха ми само памперсите и крема за зърна. Добре, че всичко приготвих от по-рано.
И аз съм за началото на декември.
IRusinоva,а защо се налага но-ранно секцио? 
При мен не знам какво ще каже док.във вторник,но  трябва да е 10дни преди термин.Силно се надявам да си е наддало бебето,защото от 34 г.с.е пораснал само 100грама  за 15дни и ще се притесня,ако и на следващия преглед  няма  особена промяна.

# 88
  • Мнения: 645
Аз чета цял ден(защото повече лежа),но с тези прякори ми е трудно да запомня и трябва да връщам. Ами щом бебето е готово вече може и по-рано. Моето си е бая малко за 36г.с. и затова искам да стигна до 38-ма.
Моят термин е 12.12.22  ,   много яка дата,но няма как да е тогава :/

# 89
  • Мнения: 122
Честито на всички вече мами и бебета герои! 💖🙏💖 На останалите - малко ни остана😄
Ние вчера сглобявахме мебели (тоест аз гледах😄) и днес ще подреждам бебешките дрешки. Леглото още не сме сглобили, но първите месеци ще спи в спалнята при нас, в кошара тип некст ту ми, която чакаме да дойде от черния петък. Почти всичко съм изчистила вече, чакам и една парочистачка, за да довърша.
Багажът ми е готов, документите попълнени. Вече съм в 39та седмица, и си чакам като реши момата да излиза😄 Преди две седмици беше 2500гр, тази сряда ще разбера колко е станала.
Интересно ми е дали ще подрани, или ще си чака до или след термин. Реално само 5% бебета се раждат на термина си, а аз бях с късна овулация. Ще си покаже.. вълнувам се😄💖🙏

Общи условия

Активация на акаунт